Yükselen Burç

(185 oy) 4/5 287379
3 Yorum

Astrolojik hesaplamalarda doğum haritası’na ulaşabilmek için doğum tarihinizin, doğum saatinizin ve doğduğunuz yerin bilinmesi gerekir. Doğum Haritanıza bakarak kişiliğinize ve bu kişiliğin ışığında ne tür bir geleceğiniz olacağına dair bilgiler elde edebilirsiniz. Bilinen ilk doğum haritası milattan önce beş yüz yılında çıkarılmıştır. 360 derecelik bir dairenin 12 eşit parçaya bölünmesiyle hazırlanan Doğum Haritalarında bu 12 parçanın her biri ayrı bir burcu temsil eder ve otuz dereceliktir. Başta saydığımız doğum verilerinizden yola çıkılarak yapılan hesaplamaların sonucunda yönetici gezegenleriniz ve 12 astrolojik evin sizdeki konumları belirlenir ve buna göre de burçlar belirlenir. Evler dizilirken 1. Evden başlanır. Nedir bu evler diye soracak olursanız, bu 12 ev doğum haritanızda her biri kişiliğinizle ilgili ayrı bir bilgi veren öğelerdir. Her biri farklı bir konumda bulunur. Bir ev bireyin dış görünümüyle ilgili, örneğin şişman, zayıf, uzun vb. olması, bilgiler sağlarken bir başka ev bireyin etrafındaki insanlara gösterdiği yüzü, örneğin cana yakın veya mesafeli olması, verebilir. Örneğin ikinci ev kişinin maddi meselelere bakışını ve sahiplenme içgüdüsünü gösterebileceği gibi aynı anda ne kadar bilgili bir insan olduğunu da gösterebilir.  Bunlar gibi her bir evin temsil ettiği ayrı bir yönümüz vardır. Bütün burçlar için bu durum geçerlidir.

Birinci ev, Yükselen Burcunuz, bilinmiyorsa 11. Ev’in içerdiği anlamları çözebilmenizin imkânı yoktur. Bundan anlayacağınız üzere Yükselen Burcunuzu bilmeden doğum haritası yorumlamanız da astrolojik yaşamınıza dair derin bilgiler edinmenize de imkân yoktur.

Yükselen Burcun Hesaplanması

Doğduğunuz ayı, günü, yılı ve bunlara ek olarak doğduğunuz saati de biliyorsanız Yükselen Burcunuzu hesaplayabilirsiniz.  Hatta biraz şaşırtıcı gelse de doğum yerinizi bilmeniz bile gerekir çünkü Yükselen Burç doğduğunuz anda doğduğunuz yere göre ufukta yükselen burç demektir. Örneğin sabah yedide Van’da güneşin yükseldiğini görürken daha İstanbul’da zifiri karanlıktır. Eğer anneniz sizi güneş doğarken doğurduysa Güneş’in bulunduğu burç da ufuk çizgisinde yükseliyor demektir. Bu durumda hem Güneş’iniz (Burcunuz), hem de Yükselen Burcunuz aynı burç olacaktır. Fakat güneş batarken doğduysanız bu şartların tam tersi gerçekleşecek, esas burcunuzun karşıtı olan burç yükselen burcunuz olacak. Örneğin Aslan Burcusunuz diyelim, güneş battığı zaman dünyaya geldiyseniz Güneş’in bulunduğu burç da birlikte ufuk çizgisinde batacak yani alçalacaktır. Bu da demektir ki Aslan Burcu’nun zıttı Kova Burcu Ufuk çizgisinde yükselecek böylece Yükselen Burcunuz Kova Burcu olacaktır. Özetle Yükselen Burç hesaplamalarında doğum saati kadar doğum yerinin de bilinmesinin önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Yükselen Burcunuzu Öğrenin

Ayrıca Yükselen Burç hesaplama için site anasayfamızda bulunan Yükselen Burç alanını da kullanabilirsiniz. Bütün burçlar bu alandan Yükselen Burcu’nu öğrenebilir. Yükselen Burç özelliklerini öğrenmek ve yorumlarınızı okumak için yukarıdaki listeden burcunuzu seçebilirsiniz.  Yükselen Burcunu bilmeyenler ise aşağıdan Yükselen Burçlarını öğrenebilirler;
Yükselen burcunuzu öğrendikten sonra bu burcunuza ait özellikleri de dikkatlice okumalısınız. Şunu unutmayalım ki hangi burcunuz daha ağırlıklı olarak öne çıkıyorsa o burca ait özellikleri daha çok yansıtırsınız.