Yengeç Burcu

(99 oy) 4/5 65413
3 Yorum

22 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğanların burcu olan Yengeç Burcu, su elementi grubundan olduğu için son derece duygusaldır. Yengeç Burcu’nun yönetici gezegeni Ay’dır. Güçlü sezgilerle birlikte, yoğun bir şefkat ve merhamet duygusuna sahiptir. Genellikle alçak gönüllü insanlar olurlar. Hassasiyetleri sebebiyle duygusal çalkantılardan çabuk etkilenirler. Tüm duyguların, onlar üzerinde güçlü bir tesiri vardır. Öncü nitelikli olması nedeniyle girişimci olan Yengeç Burcu, yumuşak görüntüsüne rağmen, kurnaz bir zekâsı vardır ve bunu rekabette kullanabilir. Yengeç Burcu özellikleri arasında çalışkanlık en belirgin olanıdır. Ekonomik ihtiyatı hiçbir zaman elden bırakmazlar. Para onlar için güvenlik demektir ve para kazanmasını da, elinde tutmasını da iyi bilir. Kazancının büyük miktarını biriktirir, asla müsrif değildir bu burçlar.

Yengeç Burcu erkeği çalkantılı duygularla birlikte heyecanını kendi içinde yaşamayı sever. zaman zaman sert ve korunaklı kabuğuna çekilir. Aynı zamanda benzersiz bir eş ve babadır. İlgili, iyi kalpli, merhametli ve sorumluluk duygusu gelişmiştir bu burçların. İyi bir kariyer ve dengeli bir aile yaşantısını birlikte oluşturmayı başarabilecek bir potansiyele sahiptir.

Yengeç Burcu Kadını doğaüstü bir neşeye sahip olmakla birlikte, ansızın üzgün olabilir. Hayalperest birisidir ve derin bir fantezi dünyası vardır. Neşeli yanına rağmen biraz hüzne kapılırlarsa, bu onları dibe kadar çeker ve acil bir müdahale olmadan yukarı çıkmayı kolay kolay başaramazlar.