Yengeç Burcu Para Durumu

(10 oy) 5/5 7909
Yorum Yaz

Su Grubundan olan Yengeç Burçları sezgilerini ve içgüdülerini çok yoğun bir şekilde hisseder bu yönlerini de avantajlarına çevirip ekonomik trendleri öngörmede kullanabilirler. Yengeç Burcu para durumu incelendiğinde görülecektir ki başkalarının yardımına ve desteğine muhtaç gibi algılansalar da aslında kendi güvenliklerine duydukları düşkünlük onları finansal konularda daha dikkatli davranmaya iter. Bu sayede maddi konularda önceden plan yapıp daha sonra bunları hayata geçirmekte oldukça başarılılardır.

Para kazanmaktaki amacı bencil sebepler olmak yerine geleceğini ve ailesinin rahatını güvence altına almak olduğu için Yengeç Burçları’nın kendilerini yoğun baskı altında hissettiği sık sık olur. En sık yatırım yapacağı alan emlak olacaktır.  Mimariye ve binalara kendi ihtiyaçları doğrultusunda büyük bir önem verir.  Yengeç Burçları kendisine içinde yaşayacağı, güvenliği ve konforu kusursuz, tüm ailesini de sığdırabileceği güzel bir ev aldıktan sonra bile emlak almaya devam eder. Bunun sebebi gelir elde etmek ve somut yatırımlar yapmak istemesidir. Yatırım aracı olarak gördüğü alanların antikaları ve sanat eserlerini de kapsaması koleksiyoncu yönünü ortaya çıkarır. Hayatında genel olarak toplamayı ve biriktirmeyi sevdiği için bir Yengeç Burcu’nu birikim yapmakta zorlanırken görmezsiniz.  Yemeği konusunda harcayacağı paradan kuruş kısmazken giyimine harcadığı parayı minimum bir meblağda tutmak ister.

Kendine para harcamaktan ne kadar haz almazsa ailesi için cömert davranmaktan da bir o kadar zevk alacaktır. Yengeç Burçları sadakatten hoşlanır. Finansal konularda en çok dezavantajına olan geçmiş alışkanlıklarından bir türlü kopamıyor olmasıdır. Örneğin gerçekten risk taşıyan eski bir yatırım sahasından veya artık verimli olmayan bankasından koparken bile çok zor anlar yaşayacaktır. Yengeç Burçları’nın çok gelişmiş empati yeteneklerinin olması, yardıma muhtaç insanlara duydukları hassasiyeti arttırır. Zor koşullarda yaşayan insanlara yardım ederek kendini manevi yönden rahatlamış ve güvence altında hisseder. Yemek yemeye olan düşkünlüğü yolda gördüğü aç insanlara yemek almasının ve onların koşullarını anlamasından kaynaklanır. Tıpkı Boğa Burçları gibi Yengeç Burçları da ne borç almaktan ne de borç vermekten hoşlanır. Borç tam manasıyla Yengeç Burçları’nın kamçısıdır. Koşullar ne kadar elverişsiz olursa olsun borcunu öder, kuvvetli hafızası her borcunu hatırlamasına yardımcı olur. Eğer sıkışık bir dönemdeyse harcamalarına kısıtlama getirmekten gücenmeyecek veya şikayet etmeyecektir.