Yengeç Burcu Moda

(2 oy) 5/5 2328
Yorum Yaz


Gizemli, derin ve melankolik yapısıyla en romantik burçlardandır Yengeç Burcu. Yengeç burcu modasında da bu etkileri çok açık görebiliriz. Giyim tarzı genel olarak sade, klasik ama yaratıcılığa açık, kadınsı ve zariftir. Göze batmayı ve çok dikkat çekmeyi sevmez. İddialı renk ve tarzlardan kaçınır.

Yengeç burçları kadınları, dikkat çekmeyi sevmediği için doğal, yumuşak pastel renkleri çok severler.

Yengeç kadını, giyim tarzında kadınsı olmak ister, erkeksi tarzları sevmez. Klasik tarzından  asla vazgeçmez ama bunu yaratıcı hayal dünyası sayesinde küçük detaylarla bütünleyerek çok zarif hala getirmeyi bilir. Danteller, şifon ve ipek gibi yumuşak kumaşlar öncelikli tercihleridir.

Romantik olmaları nedeniyle ‘vintage’ın en çok yakıştığı burçtur. Bu nedenle geçmiş yıllara ait dönem kıyafetlerini çok severler ve onları güzel taşırlar.

Yengeç kadını şık ve kadınsı olmanın yanı sıra rahatlığına da çok önem verir. Özellikle evde pijama gibi rahat giysileri tercih eder.

Aksesuar konusunda da aynı sade ve naif tarzı takip eder. Çok dikkat çeken, abartı aksesuarları sevmez. Makyajda da sadeliği ve duruluğu sever.

Büyük çanta, naif küpeler, ‘vintage’ giysi ve takılar her zaman favorileridir.

Yengeç burcu ünlüleri: Liv Taylor, Selena Gomez, Nicole Scherzinger, Türkan Şoray, Aşkın Nur Yengi, Tuba Büyüküstün,Deniz Seki.