Yengeç Burcu Erkeği

(5 oy) 4/5 5384
Yorum Yaz

Yengeç Burcu erkeği genel yapı itibariyle aranan biridir. İlgi gösterilmeyi ve güven duymayı ister. Daha bebekliklerinden itibaren, Yengeç Burcu annenin etkisi altındadır. Yetişkinliğe eriştiklerinde bile, Yengeç Burcu annelerinin, ısrarla çocuklarının üzerine titrediği yaygın görülür. Bu nedenle, yapı gereği ile şefkate ve sevgi dolu ilgiye hep ihtiyaç duyar. Eğer anne bir Yengeç Burcu üzerinde güvensizliğe neden olacak bir etki bıraktıysa, o Yengeç Burcu hayatı boyunca güven konusunu kendi içerisinde çözmekte zorlanır. Bu onun için üstü kapalı duygusal bir travmadır ve bilinçaltı farkında olmaksızın her ilişkisinde ortaya çıkıp bunu hatırlatır. Bu nedenle bir Yengeç Burcu erkeğinin, ikili ilişkilere başlamadan önce psikolojik etkisini sıklıkla hissettiği bu anne problemini çözmesinde yarar var. Aynı durum Yengeç Burcu kadını için de geçerlidir. Çünkü Yengeç Burcu dişi enerjiye sahip su grubundan bir burç olduğu gibi aynı zamanda ayın dönemlerinden de etkilenir.

Yengeç Burcu erkeği kişiliğinizin alıngan ve aşırıya kaçan yönlerini kontrol altına almayı başarabilirse, aşk hayatı mükemmele yakın seviyelere ulaşabilir. Yoksa partner üzerinde bıktırıcı ve sıkıntı yaratıcı bir etkisi olacaktır ki, bu da ilişkiyi olumsuz yönde etkileyeceği anlamına gelir. Tüm burçlar içinde Yengeç Burcu erkeği benzersiz bir eş ve babadır. İlgili, iyi kalpli, merhametli ve sorumluluk duygusu gelişmiştir. İyi bir kariyer ve dengeli bir aile yaşantısını birlikte oluşturmayı başarabilecek bir potansiyele sahiptir. Kısaca onun bir aile babası olduğunu söylemek yanlış ve abartı olmaz.

Tabii bu arada duygusal ihtiyaçlarınızın gerçekleştirilmesi konusunda çok istekli olması iyi bir şeydir fakat bencil taraflarını törpülediği sürece daha sağlıklı ilişkiler kurabilecektir. Partnerinin ihtiyaçlarını düşünmeyi öğrenmelisi ve karakterine uygun birini seçebilmeli. Yengeç Burcu erkeği genellikle kendilerine uygun olmayan eşler seçer. Ya çok zor bir kadından hoşlanır ya da kendisini yaralayacağını bildiği halde peşinden koşmasına neden olacak birinden… Ayın evreleri gibi Yengeç Burcu’nun da duygusal dönemleri vardır. Çalkantılı duygularla birlikte heyecanını kendi içinde yaşamayı sever. Ay’ın karanlık evresi gibi zaman zaman sert ve korunaklı kabuğuna çekilir. Fakat bu durum onun için memnuniyet verici değildir.