Yay Burcu Erkeği Yıldızname

(12 oy) 3/5 19978
Yorum Yaz

Yay Burcu erkeği yıldızname yorumuna göre Yay Burçlarının grubu ateştir ve bu onlara iyimserliliği, gösterişliliği ve sıhhati beraberinde getirir. Endişe ve korkuya hayatında yer vermeyen erkek Yay Burçlarının diğer özellikleri ise güler yüzlülüğü ve konuşkanlığıdır. Hakimlik, alimlik, devlet adamlığı ya da esnaflık onların tercih edecekleri mesleklerdir. Erkek Yay Burçları özgürlüklerini sever ve olayları hem iyi tarafları hem de kötü taraflarıyla değerlendirmeyi başarır. Zeki ve temiz kalpli bir yapısı olan erkek Yay Burçları arkalarından dolaplar çevrilmesine asla izin vermez. Kıskançlık, zarafet ve kibarlığa önem verme onların kişilik özellikleridir. Aşk konusundaki sadakatleri ve ilişkilerinde duydukları vefa nedeniyle bu burcun erkekleri karşılarındakini terk etmeye meyilli değillerdir. Yıldızname’ye göre kalça ve bacak sorunlarına karşı dikkatli olmaları gerekmektedir.

Meslekleri genellikle hakimlik veya devletle ilgili olsa da, Yıldızname’ye göre eğer talihsiz bir saatte doğarlarsa amele veya esnaf da olabilirler. Yıldızname, erkek Yay Burçlarının konuşkan olduğunu fakat dinleme becerilerinin gelişmemiş olduğunu yazar. Eğer kendilerini anlayan bir kadınla beraber olurlarsa, mutluluğu da bulacaklardır. Siyah ve mavi renkler erkek Yay Burçlarının ilk tercihleridir. Elmas ve yakut da üzerlerinde bulundururlarsa onlara uğur getirecek olan taşlardır. Yıldıznam’ye göre erkek Yay Burçlarının şansları boldur ve güzel bir ömür sürerler. Yaptıkları işler kendilerine hayır getirir ve oldukça açık kalplidirler. 30 yaşına kadar yaptıkları birikimler bu yaşlarından sonra işlerine yarar ve çok büyük bir servete sahip olurlar. Bu yüzden kimseye ihtiyaçları olmadan bir hayat sürdürebilirler. Erkek Yay Burçlarının evlatları da genellikle erkek olur. Evlatlarının ölümünü görme riski taşırlar. Çoğunlukla kardeşleri kendi cinsindendir ve pek iyi anlaşmaları mümkün değildir. Erkek Yay Burçlarının kardeşlerinden zarar göreceği ve ona karşı düşmanlık besleyeceği düşünülür. Yay Burçları kardeşlerinin de ölümünü görme şanssızlığını yaşar. Anne ve babalarına karşı çok hayırlı davranan erkek Yay Burçlarının onlar tarafından da çok sevileceği Yıldızname’de yer alır. Ailesi ona yüklü miktarda para bırakmaz, servetini kendisi oluşturur.

Yıldızname’ye göre kendileri 3 kez nikah masasına otururlar. 6,10,20,30 ve 53 yaşlarında atlattıkları ölüm riskleri sonucunda 75 yaşına kadar yaşama fırsatı bulurlar. Sıklıkla seyahate çıkmalarının kendilerine zararı olacaktır. Onlara hayır getiren gün Perşembedir, bu yüzden illa seyahate çıkmaları gerekirse, bu günde çıkmayı tercih etmelilerdir. Erkek Yay Burçlarının Yıldızname’ye göre düşmanları çoktur ve bu düşmanlar genelde sarışındırlar. Müdürlük, politika, avukatlık, imamlık ve devlet memurluğunda huzuru bulan erkek  Yay Burçları bir şekilde servet sahibi olacaklardır. İştahları pek yerinde değildir, bu yüzden kilo ile ilgili sorunları da pek yoktur. Yıldızname, erkek Yay Burçlarının talihlerinin açık olduğunu, başta sıkıntı çekseler de er geç başarıya ulaşacaklarını yazar.