Tırnak şeklinden karakter analizi

(2 oy) 5/5 2275
Yorum Yaz


Sevgili okurlar tırnaklar da insan karakteri hakkında bizlere ipucu verebiliyor. Uzun tırnaklı veya kısa tırnaklı ya da çeşitli tırnak modeline sahip bayanlar aslında nasıl kişiliklerdir? Burclar.net sizler için tırnak şeklinden karakter analizi haberini hazırladı.

Kare biçimli tırnaklar ciddiyet ve içtenlik sembolüdür

Küçük tırnaklarda kare biçimi ve uzun tırnaklarda dikdörtgen biçimi bu karaktere aittir. Bu tırnağa sahip kişiler entrikalara eğilimli olmayan yeterince düz ve açık insanlardır. Bu tip insanlar kendi fikirlerini gizlemedikleri için az dostu ve çok düşmanları olur. Fakat buna rağmen azimli kişilerdir ve meseleleri sonuna kadar çözmeyi severler. Bu kişiler genellikle orta halli ve iyi icracı, bilgili kişilerdir. Kariyerlerinde yükselmek isterler. Fakat manevra yeteneklerinin ve standart düşünme yeteneklerinin olmaması bunu engeller. Aile içerisinde böyle insanlar geleneksel değerlerin taraftarlarıdır.

Oval tırnak biçimi içe kapanıklığa işaret ediyor olabilir

Kenarları yuvarlatılmış tüm tırnak formları bu karaktere aittir. (yuvarlak, oval ve badem formunda tırnak şekilleri). Bu insanlar çok hassastırlar ve kendi kurdukları dünyada yaşarlar. Bu tırnağa sahip kişiler stresli yaşamaya ve hoş olmayan olaylar hakkında düşünmeye eğilimlidirler. Bu tırnağa sahip insanların çoğu heyecanlarını ve mutluluklarını başkalarının yanında göstermekten çekinirler. kendileri ile sürekli konuşurlar. Diğer yandan, oldukça güvensiz tabiatlı insanlar olmalarından dolayı, onlardan iyi diplomatlar çıkar. Bu tip insanlar çeşitli yardım derneklerine üye olmayı severler. Çünkü doğaları gereği empati sahibi ve yardım sever olurlar.

 

Sivri tırnak şekli yaratıcı ve sert insanlara mahsustur

Bu tırnak yapısı yaratıcı, standart olmayan düşüncelere eğilimli insanlar için geçerlidir. Bu nedenle bu insanlarda yaratıcı şahsiyetlerin tüm nitelikleri bulunmaktadır: hayalperestlik, dünya sevgisi,  kızgınlık, sabırsızlık, hassasiyet, halsizlik, zarif yüreklilik. Bu kişiler sürekli yenilik arayışındadırlar.

Tırnağın uzunluğu ve insanın kişiliği

Tırnağın uzunluğundan da insanların kişiliği hakkında çok fazla fikir edinebilir. Kadınların tırnağı ne kadar uzun olursa, onlara bir o kadar fazla dikkat gerektirir. Kadınların tırnakları ne kadar daha çok uzunsa, tırnak boyasının rengi parlaksa, demek ki onun hayatı bir o kadar gösterişli ve çekicidir. Yeri gelmişken, çok uzun tırnakları olan hanımlara erkekler şüpheli yaklaşabilir. Bu demektir ki, bu bayanlar sadece ev işleri ile meşgul olmamaktadırlar.

Eğer kadınların tırnakları çok kısaysa, bu durum erkeklerin çok fazla hoşuna gitmez. Çünkü erkekler dış görünüşüne dikkat eden duygusal hanımları severler. Bu nedenle  her zaman  yaklaşık 1 santimetre uzunlukta olan tırnaklarınız olsun.