Terazi Burcu Özellikleri

(13 oy) 4/5 15535
Yorum Yaz

Terazi Burcu, hava elementi grubuna dâhildir. İleri bir diplomasi yeteneği ile iyi bir arabulucudur. Hayatına yeni insanlar katarak çevresini zenginleştirir ve arkadaşlarının birbirleri ile kaynaşmalarını sağlayarak her daim aktif olabileceği bir sosyal ortam yaratır. Yalnız kalmaktan hoşlanmaz, bu nedenle sürekli sosyal olmak ister. Takım çalışmasına yatkındır ve her zaman iyi bir takım arkadaşıdır. Yumuşak görünür; ama görünüş aldatıcı olabilir. Sevecenlikle gizlediği otoriter bir yanı vardır. Öncü gruba dâhil olması onu, çevresini kontrol altında tutan iyi bir yönetici yapar. Bu nedenle istediklerini genellikle sevecenlik ve naif bir tatlılıkla yaptırır. Son derece dürüsttür; fakat düşündüklerini her zaman açıkça dile getirmez, politik olmayı bilir.

Terazi Burcu yönetici gezegeni Venüs’tür. Bu nedenle Terazi Burcu kadını, uyuma ve güzelliğe çok önem verir. İç huzurunu sağlayabilmesi ve fiziksel zindeliğini her daim taze kalması için bunlara olabildiğince özen gösterir. Güzel sanatlara düşkündür ve bu alanda atıldığı girişimlerde başarılı olmaya yatkındır.

Terazi Burcu’nun adalet duygusu gelişmiştir. Bu onun temel özelliği gibidir. İnsanlarla olan ilişkilerinde, mutlaka eşitlik ilkesini gözetirler. Bu nedenle herkese iyi davranmak ve herkesin hakkına saygı duymak gibi özellikleri vardır bu burçların. Bu onun yaşam dengesini oluşturan mutluluk kaynağıdır.

Terazi Burcu erkeği hukukla ilgili alanlara yönelmeye eğilimlidir. Yargı sistemi içerisinde pek çok Terazi Burcu vardır. Avukat, hâkim ya da savcı olmaya yatkındırlar ve bu alanlarda başarı sahibi olurlar. Olayların farklı yönlerini ele almayı, geçmişle geleceği mukayese ederek ellerindeki veriyi objektif bir şekilde masaya yatırmayı ve böylelikle dengeyi yakalamayı becerebilirler. Zor ve geç karar vermesinin nedeni de budur. Bu onların kararsız yapılarından çok, ince eleyip sık dokuma hassasiyetleridir. Dışarıdan bakıldığında onların olayları bu denli tartmaya çalışmaları anlaşılmayabilir. Ancak o yaşamın haksızlıklarla dolu olduğunu bilir ve bundan da öte bu duruma karşı umursamaz bir tutum sergileyemez.

Kavga ve sert tartışmalardan hoşlanmaz. Onun amacı insanları memnun etmektir. Çoğu zaman kibar, hoşsohbet ve neşelidir. Nerede eğlenebileceği bir ortam varsa soluğu orada alır. Her zaman çevresinin ve toplumun beğenisini kazanmıştır. Misafirperver yapısı, konuk ağırlamayı seven bir yapısı olduğunu gösterir ve her zaman kabul gören bir konuk olmayı da bilir. Sosyalliği, aktif bir yapısının olması, gezmeye ve eğlenmeğe olan düşkünlüğüne rağmen, Terazi Burcu özellikleri arasında evlilik için ideal aday olması da vardır. Eşiyle vakit geçirmeyi ve hayatını paylaşmayı sever.