Terazi Burcu Kadını

(5 oy) 4/5 6649
Yorum Yaz

Terazi Burcu Kadını, zarafet ve inandırıcılık dolu sözlerle karşısındaki etkileyebilir. Narin ipekler ve dantellerle süslenmiş kıyafetleri ve taze çiçekleri andırır kokularıyla duru ve doğal bir güzelliğe sahiptir. Ancak bu ince ve taze güzelliklerine karşın, gündelik hayatlarında daha rahat edebilecekleri pantolon ve tamamlayıcı kıyafetler seçerler. Elbette siz onları bu halleriyle de güzel bulursunuz, çünkü sadelikleriyle göz kamaştırıcı olabilirler.

Terazi Burcu’na özgü mantıkları, tartışma esnasında olaylara bir erkeğin gözünden bakabilmelerini sağlayacak denli boyutlu olabilir ve hatta bu konuda son derece zorlayıcı olabilir.

Terazi Burcu Kadınları, cazibelerini bir silah olarak kullanmayı bilirler. Dişil zekâ düzeyleri oldukça yüksektir. Sizin ayak direttiğiniz ama onun yerine getirmenizde ısrar ettiği bir konuda almak istediğini elde edeceği süreye kadar onun zekâsına yetişmenize izin vermeyeceği anlamına gelir. Ancak kendilerini garantiye aldıktan sonra ona yetişmenize izin verirler. Eğer satranç oynarken kaybetmiyorsanız, bu sizi yenmemeye özen göstermelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak sınırları zorlanırsa eninde sonunda zekâlarını saklamayı sürdürmezler. Bu zekâ parıltısıyla hayatınızın her alanında karşılaşabilirsiniz. Neden üzerinizdeki kıyafeti giymemenizden tutun da işinizde terfi etmenize engel olan şeyin ne olduğuna kadar tespitte bulunacaklardır. Bu tartışmadan kaçtığınız zamanda bile o konuyu kendi içerisinde tartışmaya devam edecektir. Bazen bir kavgayı kendi başlatır, kendi devam ettirir ve kendi sonlandırır. Siz tartışmanın içinde var olduğunuzu düşünürsünüz; ancak o yalnızca araya karışmanıza izin vermiştir. Tabii bunu da yalnızca uzun sürecek yeni bir monolog seanssına başlamak için yapacaktır. Tartışırken rolünüzü elinizden alabilir ve tartışma bittikten sonra yine o narin ve zarif aşk kadınına dönüşebilir. Tartışma esnasında baskın taraf olması aynı zamanda son derece çekici görünmesine neden olabilir. Bu insanda tartışmayı kaybetme isteği uyandıracak kadar karşı konmaz bir çekiciliktir. Zaten bu olmasa bile nihayetinde sizi mantıklı bir şekilde haklı olduğuna inandıracaktır. Tartışma merakı, kendi üstünlüğünü size kanıtlama arzusu, ya da yalnızca fikirlerini ispatlamak gibi zayıf bir ego kaynaklı değil, her ikiniz içinde en adil karara ulaşabilme arzusundan kaynaklanır. Zaten tartışırken argümanlarını, her zaman havayı yumuşatacak kadar nezaket dolu ve diplomasi çerçevesinde sunması da bunu bir kanıtıdır. Mantığı tartarak bulması özelliğini bir yana bırakacak olursak, Terazi burcu kadını aşk konusunda da, arkadaşlık konusunda da bir erkek için göz ardı edilemez derecede ideal bir kadındır.

Bir Venüs kadını olarak Terazi Burcu kadını evlilik sonrasında da çalışma hayatına devam etmek isteyecektir. Çünkü zevklerine ve lükslerine düşkünlükleri konusunda başkasına bağlı kalmak istemezler. Güzel giysiler, pahalı parfümler, klasik müzik konserleri uzak kalmayı göze alabileceği şeyler değildir. Yaşadığı çevrenin alelâde ve düzensiz olmasından hoşnut kalmayacağından, iyi bir çevreye entegre olabilmek için para önemli bir araçtır. Çalışmak isteme nedeninin tek başına bir statü kaygısından kaynaklandığını söylemek pek de doğru olmaz. Sevmeye, sevilmeye ve huzur dolu bir sevgiyle kendisini ödüllendirebileceği bir arkadaş ya da eşin varlığına duyduğu ihtiyaç nedeniyle, tek çalışmaktan hoşnut olmaz. Bu nedenle sürekli olarak bir takım arkadaşına ihtiyacı vardır. İş yaşantısı için de, özel hayatı için de bu kural sürekli olarak yürürlüktedir. Terazi burcu kadını evlilik konusuna da bir takım oyunu gözüyle bakar, bu nedenle bir disiplini vardır. Ekip çalışmasına yatkınlığı nedeniyle evliliği süresince iş paylaşımında bulunmayı isteyecek ve eşinden de bunu bekleyecektir. Eşinin yanında konuklarını severek ağırlamaktan geri kalmayacaktır. Bu burçlar aile içerisinde verilecek önemli kararlarda eşinin sözünü dinleyecek ve onu takip edecek kadar kadınsı davranacak, ancak yanlış kararlar verilmesi ihtimaline karşın hep ihtiyatlı olacaktır.