Terazi Burcu Kadını Yıldızname

(22 oy) 3/5 39169
Yorum Yaz

Terazi Burcu kadını yıldızname yorumuna göre hava grubuna denk düşer. Sarımsı beyaz tenli veya esmer olabilirler. Orta boylu ve minyon tipte oluşları da bir diğer özellikleridir. Başlarında, ellerinde ve ayaklarında nişanları olan bir iz bulunabilir. Zevk ve sefa düşkünlükleri vardır ve tabiatları onların hafif oynak oluşuna sebebiyet verir. Erkeklerin etrafında pervane oluşu onu çok memnun eder, hatta bir değil iki, üç erkekten ilgi görürlerse kadın Terazi Burçlarından daha mutlusu bulunamaz. Hastalıklarının genel nedeni safradır. 2,7,14 ve 24 yaşlarında onların yoluna ölüm tehlikeleri çıkar fakat bunlar atlatıldığı takdirde ömürlerinin 75 yıl kadar süreceği Yıldızname’de yer alır. Evde oturmak, onlara gezmekten daha çok fayda getirir. Çünkü başlarına kolayca dert açabilecekleri bir yapıları vardır. Seyahatler onlara çok zarar verebilir. Uzak yolculukların hem fiziksel hem de zihinsel zararını görürler. Böyle zararlar almamak için tercihlerini uzun süren yolculuklardan yana kullanmamalıdırlar.

Bulundukları her ortamda kadın Terazi Burçlarının sevgi ve saygı gördüğü Yıldızname’de yazar. Bir şey aklına gelir gelmez onu gerçekleştirmesi bir gerekliliktir. İnatçılığı had safhadadır. Dikkatsizlik onun başının belasıdır, bu yüzden çok sorun yaşar ama kendini düzeltmek için hiç çaba göstermez. Başına dert alacağını bilse bile kafasına koyduğu şeyleri yapmadan içi rahat etmez.

Buğday tenli sarışın kadınlar ona genelde düşmanlık besler. Esmer bir kadının da ona büyü yapmaya çalışması kuvvetle muhtemeldir. Bu yüzdendir ki esmer ve kısa boylu kadınlardan uzak durması onun hayrına olur. Bu tipteki bir kadın onun evini yıkmak için elinden geleni yapar, kendini ve evini koruması için kadın Terazi Burçlarının çabalaması gerekmektedir. Özellikle bu kadının derdi, eşini baştan çıkarmaktır. Baba ve annesi tarafından çok miktarda sevgi ve saygı görür ve evde onun otoritesi vardır. En otoriter ve düzgün yapıda olan kendisi olduğu için, kadın Terazi Burçları kız ve erkek kardeşlerine sahip çıkar. Kardeşlerinin onun sözünü dinlememesi gibi bir ihtimal yoktur. Kadın Terazi Burçları daima onlardan yüksek bir konumdadır. Kadın Terazi Burçları için en hayırlı dostlar Yay burcundan olanlardır. En büyük ve zararlı düşmanları Oğlak burcundan olanlardır. Oğlaklar, kadın Terazi Burçlarına sevgiyle yaklaşırlar fakat arkalarından iş çevirmeleri ve onların kötülüklerini istemeleri çok olasıdır.

Yıldızname, kadın Terazi Burçlarının 1 veya 3 kez nikah masasına oturacağını yazar. Erkeklerin çevresinde pervane oluşu nedeniyle kısmeti her zaman açıktır. İlk eşinin ölümü onu yeni bir evlilik yapmaya sürükleyebilir; bu eşiyle de anlaşamazsa ona üçüncü bir evliliğin yolu gözükür. Ancak ikinci ve üçüncü eşlerinin gözü kadın Terazi Burçlarının parasındadır ve onun bütün varını yoğunu kendi üstüne alır. Yıldızname’ye göre kadın Terazi Burçları sık sık rüyalar görür ama uyandıklarından bunların tek birini bile hatırlamazlar. Buna rağmen, hatırlamadıkları rüyalarını yorumlamak onlara çok zevk verir ve sık sık bu eylem içerisinde bulunurlar.

Yıldızname’de kadın Terazi Burçlarının çocuklarının genellikle erkek olacağı belirtilir ve bütün evlatlarından hayır görür, evlatları ona sevgi ve saygıda kusur etmezler. Kadın Terazi Burçları bütün hayatlarını güzellik ve mutlulukla dolu olarak geçirirler.

Kadın Terazi Burçlarının kıyafet seçimlerinde pamuklu, yünlü, ketenli ve sıcak tutan kumaşlara yönelmekten keyif aldığı da Yıldızname’de yer alır. Gök mavisi, yeşil ve beyaz onun en sevdiği renklerdir. Zümrüt gibi taşları takı olarak kullanmak onlara keyif verir. Akik taşlar taşımak ise kadın Terazi Burçlarının sağlığı için idealdir. Lavanta kokusu ve gül kokularının erkeklerin hoşuna gittiğini düşünür ve bu kokuları üzerinde büyük bir memnuniyetle taşır. En büyük idealleri fark edilmek olan kadın Terazi Burçları bu uğurda her şeyi yaparlar. Terazi burçları onlara uğur getirdiğine inandıkları sekiz rakamına hayatlarının her alanında yer verirler. Senfoni dinlemekten büyük haz duyan kadın Terazi Burçlarının, eşleriyle aralarındaki problemlerin nedenlerinden biri de onların bu müzik sevgisi olabilir.