Terazi Burcu Erkeği Yıldızname

(20 oy) 4/5 23004
Yorum Yaz

Terazi Burcu erkeği yıldızname yorumu onların hava grubunda olduğunu işaret eder. Onlar, grubun spesifik özelliği olan değişimi her zaman tecrübe ederler. Sürekli hastalık yaşayıp sonra iyileşmeleri de bu özellikten ileri gelir. Çalışkanlıkları barizdir fakat bir o kadar da rahat davranırlar. Yıldızname, erkek Terazi Burçlarının yuvarlak yüzlerinin, uzun boylarının, güzel yüzlerinin ve beyaz tenlerinin olduğunu yazar. Üst solunum yollarından rahatsızlanmak ve yataklara düşmek onların başına gelebilecek bir olaydır. En çok hastalık tehlikesi yaşadıkları mevsim kıştır ve bu mevsimde kendilerine daha çok özenmelidirler. Aynı zamanda basur da onları bekleyen hastalıklardandır. Yıldızname’ye göre erkek Terazi Burçları kibarlıkları ve çalışkanlıklarıyla bilinirler. Karşılarındaki insana hep iyi niyet gösterirler. İyilik yapmak onların doğasının bir parçasıdır ve bunu her fırsatta sergilemeye çalışırlar. Kafalarında sır diye bir kavram yoktur, bu yüzdendir ki kendi sırlarını da herkesle paylaşmaktan çekinmezler. Bazen bu özelliklerinden zarar görseler bile, bunu kin tutmak için bir neden olarak almazlar, sadece o insanla bir daha konuşmamayı seçerler. Yaşlandıkça erkek Terazi Burçlarının daha da iyiliksever oldukları gözlemlenir. İnsanlara daha çok önem ve değer vermeye başlarlar. Çevreleri tarafından sevgi görmeme ihtimalleri çok azdır. Yüzlerinin güzelliği ve giyim tarzlarına gösterdikleri özen çevreden hep takdir toplar.

Genellikle erkek evlat sahibi olurlar ve onların hastalıklarını görmek erkek Terazi Burçlarına acı verir. Fakat, çocuklarının ona hayırlı davrandığı pek söylenemez. Yıldızname’ye göre, erkek Terazi Burçları babalarının ölümünü annelerininkinden önce yaşar. Anne ve babalarından kalan yüklü bir miras olmaz, olsa da onun için çok hayırlı olduğu söylenemez. Yıldızname, erkek Terazi Burçlarının eş seçiminde tercihlerini Yengeç burcundan yana yapmalarının onlar için hayırlı olacağını belirtir. Terazi burçları kadınlardan çok çeker, onlar için hayatın en büyük tehlikesi kadınlardır. Kadınlara her zaman dikkatle yaklaşmalıdır, eğer tedbiri elden bırakırsa bütün malını mülkünü kaybetme riski vardır. Bunun sonucunda kendini mahkeme salonlarında bulabilir. Ama bu dertlerin sonunda ferahlık da olabilir. Erkek Terazi Burçlarının devlet memuru, başbakan, cumhurbaşkanı olması gibi ihtimaller mevcuttur. Halk ve devletin ona saygı besleyeceği özellikleri vardır. Onun her seviyede insana hitap edebilme yeteneği vardır ve bu karşısındaki insanlara memnuniyet verir. Sinirlendiklerinde bu çok uzun sürmez, genellikle geçicidir. Onun hayali sakin bir hayat sürmektir ama hareketleri bunun aksine hep acele içindedir. Yanmak, kesici bir aletle yaralanmak ve bir hayvan tarafından ısırılmak onun için tehlikelidir ve bunlara karşı her zaman dikkatli olmalıdır. Ona düşmanlık besleyenler genellikle akrabalarının arasındandır. Ona karşı kıskançlık besleyen insan sayısı çoktur. Erkek Terazi Burçlarının en belirgin özelliği herkese nezaket çerçevesinde davranmalarıdır. Hayattaki en büyük idealleri ise, uğraştıkları sanat dalının en iyilerinden biri olmayı başarabilmektir. Konserler vermekten ve turnelere çıkmaktan büyük haz duyarlar, bunları hiçbir şeye değişmezler. Herkesin onların farkında olması hayatta en çok istedikleri şeydir. Dikkatsiz davranışlar sergilemeleri ise onların en büyük hatasıdır, bu yüzden insanlar onları küçük görme eğilimi içerisine girerler ve erkek Terazi Burçları bu durumdan hiç hoşnut kalmazlar.

Onlar için en ideal dostlar Yay Burcu’ndan olan insanlardır. Onlarla bağları genelde çok güçlü olur, ömür boyu sürecek dostluklar kurabilirler. Bunun yanı sıra, Oğlak burçları onların en çok uzak durması gereken burçlardır, çünkü onlar büyük tehlike arz ederler. Uğurlu rakamları olan 8’e, hayatlarının her alanında yer vermelilerdir. Deniz yolculuklarını kara yolculuklarına tercih etmeleri kendi hayırlarına olur. Kara yolculuklarınında içleri daralır ve rahat etmeleri mümkün olmaz. Yolculukları esnasında bol miktarda rüya görürler, bu rüyaları yorumlamak ise en çok keyif aldıkları aktivitelerdendir. Yurt dışına bol miktarda yolculuk yaparlar ama memleketlerinin yeri onlar için hep ayrıdır, uzun süre ayrı kalmak istemezler. Hayatları genel olarak yolundadır, maddi ve manevi açıdan sıkıntı çektikleri görülmemiştir, huzur ve refah hep onlarladır. 7,14,40 ve 72 yaşlarında ölüm onların kapısını çalar ama başlarından savuşturabilirlerse 90 yıllık bir ömür önlerinde uzanır.