Terazi Burcu Diyeti

(5 oy) 3/5 1850
Yorum Yaz

Sembolize ettiği temel kavramları, lüks, zevk ve konfor olan Venüs’ün etkisindeki Terazi Burcu’nun, yavaş çalışan bir metabolizması vardır. Lezzetli yemeklere düşkünlüğü ve farklı tatlara açık olmasıyla olgunluk dönemlerinde git gide kilo almaya başlarlar. Nadide likörler, özel şaraplar ve tatlılar, Terazi Burcu’nun sevdiği tüketim gıdaları arasındadır. Ancak onu bu yiyeceklerden mahrum bırakacak bir liste, çok geçmeden çileden çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle Terazi Burcu diyeti listesine bunlardan biri, ölçülü bir miktarda eklenirse, fiziksel dengesini bulması açısından uygun bir önlem olacaktır.

Aktif bir sosyal hayat yaşayan Terazi burcu, alkol tüketimi konusunda dengeyi yakalamakta zorlanabilir. Üstelik uyku düzenini rayına oturtma konusunda da güçlük çeker. Biyolojik uyku saatini kaçıran bedenin metabolizması yavaşlayacağından kolay kilo almaya açık hale dönüşür. Bu nedenle Terazi Burcu spor konusunu ciddiye almalıdır. Terazi Burcu Kadını için dans ve squash, Terazi Burcu Erkeği için tenis ve kürek çekme gibi aktif olabilecekleri takım sporları ve mental zindelikleri içinse satranç, başarıya yatkın olabilecekleri uygun alanlardır.

Fiziksel dengeyi yakalamak için su tüketimini kontrol altında tutması bu burçlar için büyük önem arz eder. Çünkü böbreklerin iyi çalışması ödem atmada kolaylık sağlar ve şişlikleri önleyerek vücudu fiziksel rahatlığa kavuşturur. Başta demir, çinko, kobalt ve manganez gibi önemli minerallerden oluşan eser elementler, kapsüller ya da meyveler aracılığıyla tüketilerek destekleyici bir tedavi olarak kullanılabilir. Beslenme konusunda oligoterapi tedavisi olarak adlandırılan bu yöntem özellikle destekleyici bir şekilde uygulanırsa, şeker tüketiminin yalnızca meyvelerden alınması sağlanacaktır. Böylelikle dengeli beslenme düzeni kurularak, kilo alma sorunu ortadan kaldırılacaktır. Damak zevkine düşkünlükleri nedeniyle kolesterol problemi yaşama olasılıkları yüksek olan Terazi Burcu’nun, buna karşın diyet listesi içerisinde mutlaka damak zevkine uygun düşecek gıdalar da bulundurulmalıdır. Aksi halde Terazi burcu damak zevkinden yoksun bir listeye sadık kalmakta ayak diretecektir.