Terazi Burcu Çocuğu

(15 oy) 3/5 4573
Yorum Yaz

Terazi Burçları toplumla iç içe yaşamak zorundadır. Başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğüne ve sosyalleşmeye önem verirler. Bu yönleri onları Koç Burcu Çocuklarına benzetse de aslında Koç Burçlarına kıyasla çok daha fazla nazik ve ölçülüdürler. Maceradan maceraya koşmaktansa sevmeyi ve sevilmeyi tercih eden Terazi Burcu hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Karakterini sezgisellik ve algısallık ilkeleri üzerine oturtmuştur. Macera sevmeseler de her zaman yeni tecrübelere açık olan Terazi Burçları, bu açıklıklarını sanatsal ve sosyal alanlarda da devam ettirirler. Estetik ve ahenk ilkelerinin temel unsurlarını tek bakışta anlayabilecek kabiliyete sahiptirler. Ayrıca Terazi Burçları bir ilişki içerisinde uyumlu yanları ve sorunları önceden sezebilir. Böyle hassas durumlarda sezgileriyle hareket etmeyi bilen Terazi Burçları yenilik ve sürprizlerden çok hoşlanır, onun için tanıştığı her yeni insan yeni bir maceradır. Rutin bir hayat onlar için fazla sıkıcıdır. Çok yönlü olmaları birçok alana ilgi duymalarına ve bilgi sahibi olmalarına yarar ancak seçimler konusunda dezavantajdır. Terazi Burçları için yoğunlaşmak oldukça zordur. Onlar ürün odaklı değil de tecrübe odaklı çalışan insanlardır. Terazi Burçları’nın çoğu görsel ve estetik zekayla doğarlar bu nedenle Terazi Burcu Çocuğu’nun daha çok ufak yaşlardan itibaren ne giydiğine ne aksesuar kullandığına, takılarının uyumlu olup olmadığına bile dikkat ettiğini göreceksiniz. Uyumlu giyinerek ahenk oluşturma konusunda özel bir yetenekleri olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyalleşmeye yatkın karakterleri insanlarla ilgili psikoloji ve pedagoji gibi alanlara ilgi duymalarına yol açar. Bu alanların özellikle de ilişkilerde dengeli davranma ve sağlam bir iletişim kurma alanlarına yönelirler. İnternette olsun, sosyal aktivitelerde olsun, arkadaş gruplarında olsun girdiği her ortamda kendilerini sevdirmeyi ve geniş bir çevre edinmeyi başarırlar. Göze hoş gelmeleri ve nezaket kurallarını bilmeleri de onları ikili ilişkilerde ayrı iyi bir konuma getirir. Terazi Burçları’nın geneli çekici sempatik, nazik, hoşgörülü, ölçülü ve saygılı insanlardır. Terazi Burcu Çocuğu çok yönlülüğünü daha ufak yaşlardan ortaya koymaya başlar. Terazi Burcu Çocukları’nı ikiye ayıracak olsak bir bölümünün enerjik, ilgi alanlarında dengesiz, çok yönlü ve bir hayli yaramaz olduğunu görürüz. Bunların tam tersine de öteki bölüm hislerini kendine saklamayı tercih eden ancak içten içe sevilmek için yanıp tutuşan çekingen çocuklardan oluşur. Bu nedenle Terazi Burçları’nın çoğunun çift karakterli olduğu söylenir. Onların bir günü bir diğerini tutmaz. Tabi bu genellemeyi çocukluk dönemindeki hemen hemen her burç için yapabiliriz ancak Terazi Burçları’nda daha bir belirgindir. Çocukların tipik hareketi kendilerini ararken bin bir çeşit tavır denemektir, bu yüzden de şekilden şekle girdiklerini görebilirsiniz.

Az önce bahsettiğimiz tavır denemelerini yaşayan Terazi Burcu Çocukları başkalarının tepkilerine öteki çocuklara kıyasla daha çok dikkat ederler. Eğer takındıkları bir tutumun onay aldığını görürlerse gecikmeden benimserler. Ancak bunun kötü yanı eğer olumsuz bir tutumla çok ilgi çekebileceğini fark ederse bu olumsuz tavrı kullanacak olmasıdır. Bu nedenle bir Terazi Burcu Çocuğu’nun ebeveyniyseniz yaptığı haylazlıkları asla ballandıra ballandıra anlatmamalısınız. Bunu yaptığınızı gördüğü anda hatasını marifet zannedip alışkanlık haline getirecektir. Bunu hemen hemen her çocuk yapıyor olsa da Terazi Burcu Çocuğu ilgiye düşkün, gösteriş meraklısı bir çocuk olduğundan eşeğin kulağına su kaçırabilir. Terazi Burçları’nın güzelliklere doğuştan getirdikleri birilgi vardır, ayrıca son derece duygusal ama zeki, nazik ve de terbiyeli insanlardır. Sembollerinden de anlayacağınız üzere denge hayatlarında önemli bir unsurdur. Fakat bu hassas kişilik yoğun bir eleştiriye maruz kalırsa başkalarının onayına bağımlı hale gelebilir. Terazi Burcu Çocuğu’na öz disiplin, kendi ayakları üzerinde durabilme gücü ve özgüven aşılamak bu durumlarda aileye düşer. Karar vermekte zorlandıkları için Terazi Burçları’nın yetenekleri olsa dahi belli bir alana yoğunlaşmakta güçlük çektiği görülür. Bu nedenle küçük yaşlardan eğilimlerini gözlemleyip onları bu yönlerde gelişmeye teşvik etmek çok önemlidir. Terazi Burcu Çocuğu’nun hassasiyetleri arasında adalet duygusu da yer aldığından çocuklarınız arasında ayrım yaptığınızı veya buna benzer bir tavır takındığınızı görürse kırılır. Terazi Burçları’nın sosyal kişiliği onları insanlarla iletişim kurmaya muhtaç eder. İlişkilerinde kendi değerini bilmeyi öğrenmezse Terazi Burcu Çocuğu kişiliğini kaybetme riski taşır. Kendileri de barış ve huzur içinde yaşamayı isteyeceklerinden Terazi Burçları insanlara son derece kibar ve hoş bir biçimde yaklaşmayı tercih eder. İnsanların takdirini kazanmak istediğinden ters veya kaba davrandığı çok nadir görülür. Terazi Burçları’nı diğer burçlardan ayıran da insana verdiği değer ve duyduğu saygıdır. Daha ufacık bir çocukken bile şımarıklık yapmak yerine huyunuza gitmeye çalışır. Tavırlarında kolayca sezilen hoşluk ve uyum Terazi Burçları’nın hayatlarını daha kolay bir hale getiren bir çekicilik sağlar.