Satürn Yay Burcunda, Türkiye Nasıl Etkilenecek?

(3 oy) 5/5 1051
Yorum Yaz


Satürn 16 Haziran’a kadar Yay burcunda kalacak ve arkasından Akrep burcuna geçecek. Daha sonra 19 Eylül 2015 tarihinde tekrar Yay burcuna dönecek ve 21 Aralık 2017 tarihine kadar burada kalacak.

Bu dönemde dünyada Yay burcunun temsil ettiği bilgelik, felsefe, eğitim, hukuk ve dini konular gündeme oturarak konuşulmaya başlanacak. Dinsel konular ön plana çıkacak, her din kendini alanını genişletmeye çalışacak. Ayrıca yeni hukuksal uygulamalar tartışılmaya ve kabul edilmeye başlanacak.

Ülkemizde ise Satürn’ün Yay burcuna geçmesinden en çok çalışan orta ve işçi kesimi etkilenecek. Bu kesimler için yeni yasal düzenlemeler yapılacak. Bu yeni düzenlemeler tepki çekerek çok şiddetli eleştirilecek. Bu da büyük grevlere, karşı çıkmalara ve gösterilere neden olabilir.

Türkiye bu süreçte doğal felaket yaşayabilir. Bu felaketler daha çok su kirliliği, sel ve taşkınlar ve bulaşıcı hastalıklar şeklinde olabilir.

Ülkemizin yurtdışı bağlantılarında ve uluslalar arası ilişkilerinde sorunlar görülüyor. Dost olarak gördüğümüz ve aramızın iyi olduğu bir ülkeden Türkiye aleyhine bir takım olumsuz iddialar ortaya atılabilir.

Sonuç olarak bizi ve dünyayı çalkantılı bir dönem bekliyor gibi görünüyor.