Patates diyeti ile kilo vermek

(4 oy) 5/5 321
Yorum Yaz


Mucize diyetler maalesef bizleri rahat bırakmıyor. Biliyoruz ki sunduğu teklifler hepimize çok cazip geliyor. Bu nedenle hazır yeri de gelmişken hepimizin hayatında çok önemli yeri olan bir sebze dayalı mucize diyeti burclar.net olarak analiz ediyoruz. İşte patates diyeti ile kilo vermek …

Patates diyeti neyi içermektedir?

Patates diyeti haftada 2 veya 3 kilo vermeyi öneren bir diyet çeşididir. Ayrıca herkes tarafından sevilen patates tüketimini artırarak ve çok fazla efor sarf etmeye gerek kalmaksızın kilo vermeyi sağlayan bir diyet çeşididir. Bu diyet patatesin kendi başına ödem artırması ve bağırsak hareketlerini hızlandırması sonucunda bağırsağın temizlenmesine yol açması nedeniyle kilo kaybına neden olmaktadır. Çeşitli internet sitelerinde patates diyeti için 3 günde 5 kilo vermeyi sağlar şeklinde ifadeler yer almış olsa da bizler bu diyetten alınacak faydanın haftada ancak  2 ya da 3 kilo olabileceğini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

patates diyet

Patates diyeti nasıl yapılır ?

Kahvaltı: Bir dilim ekmek, yağsız krem peynir ve şekersiz bitki çayları

Ara öğün: Yoğurt, bir parça meyve,

Öğle yemeği:  porsiyon protein alımı gerekmektedir. Bu yağsız et ya da yumurtadan alınabilir.

Akşam yemeği: patates bol sebze ile birlikte tüketilmelidir.

Bu diyetin 15 gün boyunca sürdürülmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca bu diyet nedeniyle günlük 1000 Kcal katkının diyet yapana sağlanacağı unutulmamalıdır.

NOT: Her öğün için 200-250 gram patates yani bir büyük patates tüketilmesi gerekmektedir.

Patates diyetinde yapılan yanlışlar

Patates diyeti lezzetli ve çok tüketilen patatesi diyetinin merkezine alarak uygulanan bir yöntemdir. Patatesin çok fazla karbonhidrat içermesi bu sebzenin çoğu zaman yanlış kullanılmasına neden de olmaktadır. Fakat bu diyette kullanılan patates 180 Kcal dan fazla katkı sağlamamaktadır.

Ayrıca patates diyetinde her yemekte çoğu zaman kullanılan patatesin başlıca aktör olarak ortaya çıkıyor olması monotonluğa neden olabilir. Fakat her hâlükârda iyi bir protein alımına neden olduğu için açlık hissini ortadan kaldıracaktır.

Üstelik patates diyeti sınırlı porsiyona ve düşük kaloriye sahip olması bir yana cinsiyet ayrımı yapmaması nedeniyle evrensel niteliğe sahip bir diyet çeşididir. Bu yönüyle de herhangi bir kişinin kişisel alışkanlıklarına, tercihlerine ve gereksinimlerine çok fazla uymayabilir.

Bu nedenle patates diyeti yemek yenmesi ya da sağlığa dikkat edilmesi  konusunda bilgi veren bir diyet çeşidi değildir. Bilakis sunduğu teklifin miktarı göz önüne alındığında (haftada 2-3 kilo kaybı) ters tepki yapması mümkün olan bir diyet yöntemidir. Bu nedenle tüm diyetlerde olduğu gibi bu diyetin de hekim gözetiminde yapılması elzemdir.