Parmağa Göre Karakter Analizi

(9 oy) 4/5 5010
Yorum Yaz


Parmakların her birinin kendisine has özelliğinin olduğuna, insanın karakterinin bir parçasını oluşturduğuna inanılır. Elleri incelerken parmakların uzun veya kısalığı önemlidir. Bir parmağın uzun ve kısalığını anlamak için o parmağın el ayasından daha uzun veya daha kısa görünüp görünmediğine bakmak gerekir.

Ayadan uzun görünüyorsa uzun, ayadan kısa görünüyorsa kısa parmak sınıfına girmektedir. Bunu anlayabilmek için de yapılabilecek tek şey bakarak gözle tahmin yapmaktır. Parmakların uzunluk ve kısalık durumuna göre çeşitli özellikleri ifade ettiğine inanılmıştır.

Yüzük parmağının işaret parmağından uzun olması düşüncesizliğe pratik fakat sıradan yeteneklere, şehadet parmağının yüzük parmağından uzun olması iş başarma kabiliyetine, kendine güvene ve çok yetenekliliğe, yönetmeye meyil ve kabiliyete, zevke düşkünlüğe işaret sayılmıştır.

İki parmağın eşit olması ise orta yollu, dengeli bir kişiliğe, işaret parmağına meyilli orta parmak, zevk ve iyi yaşamaya düşkünlüğe, orta parmağın yüzük parmağına meyilli olması da gösteri merakına ve güzel sanatlara düşkünlüğe, yüzük parmağının da orta parmağa meyletmesi oyuna ve boş gezmeye düşkünlüğe, parasız yapamamaya işaret sayılmıştır.

Orta parmağa meyilli şehadet parmağı ziraatı sevmeye ve hoş sohbet insanlara, orta parmakla yüzük parmağının denk olması eğlenceye, maceraya, kumar oynayabilecek yapıya işaret olarak görülür.

Parmakların düzgün olması iyi bir tabiatla, küçük ve ince parmaklar da delice hareketler yaparak zevk alan kimseyle bağdaştırılmıştır. Bunların yaşamları boyunca cinnet geçirme ihtimallerinin olduğu söylenmiştir.

Parmakların aralarının açık olması kendini beğenmişliğe, zekaya, sır saklamamaya, dipleri ayrı uçları ayrık parmaklar sır saklayıcı özelliğe, parmakların birbirine sıkışık olması da sır saklamaya işaret sayılmıştır.

İnce parmak sinsi bir mizaç ve kibarlığa, idealist bir yapıya, kadında kararsızlığa işaretken, kuru parmak cimrilik, tutumluluğun simgesi olarak görülmüştür. Eğri parmak cimrilik ve egoistliğe, kendini beğenmişliğe, esnek parmakta maharet, beceriklilik ve sahtekarlık, düzenbazlığa işaret sayılmıştır.

Parmağın dipten geriye kıvrılması daha iyi görülmüştür. Bu kişiler son derece güzel bir yapıya sahip kimselerdir. (Azize-Uygun YLT)