Oğlaklar İçin Önerilen Vitamin ve Besinler

(8 oy) 5/5 1417
Yorum Yaz


Yönetici gezegeni Satürn olan Oğlak burçları vitamin- mineral dengesi olarak; A, C, D, (veya Güneş ışığı) P vitaminleri ve kalsiyum, fosfor, magnezyum, bakır, selenyum dengesine dikkat etmelidirler. Satürn ters açı yapmışsa vücutta kemikler ve dişler için gereken silis ve florin oranı dengesizlik gösterebilir.

Aşağıda verilen besinler Oğlaklar için yararlıdır;

Florin içeren: Lahana, kuşkonmaz, karnabahar, patates.

Silis içeren: Arpa, yulaf, soğan.

Selenyum içeren: Tüm deniz bitkileri, balık, karaciğer, maya, selenyumlu toprakta yetişen tüm sebzeler, mısır, bezelye, buğday, mercimek.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.

Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz.

Vitamin D içeren: Güneş ışığı, en doğal olanıdır. Güneş ışığı, deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon balığı, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, sür ürünleri.

Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.

Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.

Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi seçilebilir.