Oğlak Burcu

(95 oy) 4/5 60585
2 Yorum

22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında doğanların burcu olan Oğlak Burcu Satürn tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle ihtiyatlıdır ve hayatı çok ciddiye alır. Gerçekçidir ve ayakları yere basar. İş koliktir ve zor çalışma koşullarına karşı dayanıklı olan Oğlak Burcu’nun enerjisi yüksektir ve yoğun tempoyu her zaman durgun bir hayata tercih eder. Aynı zamanda lüksüne düşkündür bu burçlar. Fiziksel görünümüne önem verir. Alışverişten, aradıklarını nerede bulacağından anlar. Kaliteli restoranlar ve aktif olabileceği mekânlar konusunda bilgilidir. Tüm bunları yaparken, tutumlu olup para biriktirmeyi becerebilir.  Toprak elementi grubundan olması nedeniyle Oğlak Burcu özellikleri gereğince, sabırlı ve sağduyuludur.

Oğlak Burcu erkeği her zaman kendi kendine yeterli olabileceğini düşünür. Aslında bu tutum, sevgiye ihtiyaç duyan hassas birinin, kendini sert duvarlar ardına saklayarak aldığı savunma önlemi kaynaklıdır. Tek istediği şey hassas kalbini, kırılmaktan korumaktır. Bu nedenle duyguları bir muamma gibidir.  Duygularını gizlemek konusunda sürekli olarak büyük bir gayret ve çaba içerisindedir bu burçlar.

Oğlak Burcu kadını topluma entegre olmayı başarmıştır ve mülkiyete verilen önemi göz ardı edemez. Bu nedenle hayatında olacak erkeğin kariyer sahibi olması ve mesleki başarısının yüksek olması, onun için önemli bir kıstastır. Bu konuda potansiyel sahibi, gelecek vadeden bir erkekle birlikteyse, onu hırslandırmak için sürekli olarak motive edecektir. Erkeğin hükmü altına girmekte bir sakınca görmez.