Oğlak Burcu Tatil

(4 oy) 4/5 727
Yorum Yaz


Toprak grubunun akıllı, sorumluluk sahibi ve mantıklı burcu olan Oğlak burçları, kendi iç dinginlik ve akılcılığına uygun, ölçülü bir tatili sever. Aşırı sorumluluk sahibi olan Oğlak, tatilinde bu özelliğinden kurtularak rahatlamak ister ancak yine de çok olmasa da bu sorumluluklarını, işlerini düşünmek ister. O nedenle; ne tam anlamıyla her şeyden kopup tatille dalmak ne de tatilini tüm sorumluluklarıyla, işleriyle doldurmak ister. Kendine has bir tatil anlayışı vardır. Biraz tatil ve biraz işi birleştirerek tatil yapmak tam ona göredir. Hatta bazen iş ve tatil gezisini birleştirebilir.

Oğlak burçları kır ve doğa tatillerini severler. Bahçesinde ineklerin, tavukların, sebzelerin ve meyvelerin oluğu bir kır evinde ya da küçük yürüyüşler yapabileceği doğa içinde fazla abartılı olmayan konforlu bir otelde güzel bir tatil geçirebilirler.

Planlı ve disiplinli bir burçtur Oğlak, tatile çıkmadan önce günlük olarak tüm planını yapar, hatta nerde neler yeneceğine, günlük ne kadar para harcanacağına kadar belirler. Çok para harcayıp lüks bir tatil yapmak istemez ama gerek gördüğü zaman para harcamaktan da kaçınmaz. Ortalama kalitenin altına düşmek aynı zamanda çok fazla para harcamak istemez. Tatile gideceği yer hakkında mutlaka bilgi sahibi olur.

Oğlak geleneksel bir burçtur ve tarihe çok önem verir. Tatilinde tarihi ve arkeolojik yerleri gezmek ona büyük keyif alır. Konaklama olarak da Pera Palas, Ritz gibi eski, geleneksel ve klasik oteller çok hoşuna gider.

Kış turizmi, kayak tatili Oğlak burçlarının ilgisini çekebilir. Yaz içinse, su kenarında yapılacak bir tatil aşırı sorumluluk sahibi Oğlak insanlarını rahatlatır. Çok yoğun programlı bir tatil ona göre değildir. İçinde küçük ve kısa aktivitelerin olduğu rahat bir tatil programı tam ona göredir.

Prag, Mısır, Atina, Roma, Barselona gitmekten hoşlanabileceği yerlerdir.