Oğlak Burcu Moda

(4 oy) 5/5 1635
Yorum Yaz


Ciddi ve soğuk görüntüsünün altında aslında son derece romantik ve duygusal bir Oğlak Burcu kadını vardır. Dışarıdan bakıldığında inatçı, soğuk ve mesafeli görünen Oğlak kadını anlatan kelimeler; doğallık, rahatlık ve şıklıktır.

Oğlak burçları kendilerini çok iyi tanırlar ve kararlarından emindirler. O nedenle Oğlak kadını için karar vermek en kolay şeydir. Burçlar içerisinde en kararlı olanıdır Oğlak burcu. Alışveriş ve giysi tercihlerinde çok çabuk ve kendine yakışan güzel kararlar verirler. Stil sahibi olmayan özen gösterirler.

Oğlak Burcu kadını koyu renkleri sever. Her şeye rağmen ‘cool’ görünmek onun için önemlidir. Lacivert, kahverengi, gri ve siyah favori renkleridir. Arada bir, çok yoğun olmasa da, kırmızı rengi tercih eder. Açık renkleri çok sevmez çünkü onun için açık renkler şımarık ve çocuksudur.

Ciddiyeti seven Oğlak kadını için pantolon ve ceket en sevdiği parçalardır. Özellikle ‘blazer’ ceketlerden vazgeçemezler. Giydikleri ceket ya da gömleklerin vücutlarına uygun olmasına ve üzerlerine oturmasına çok dikkat ederler. Üzerlerine oturmayan, onları düzensiz, özensiz gösteren giysileri asla tercih etmezler.

Kendini çok iyi tanıyan ve tercihlerinden emin olan Oğlak kadını her zaman şıklığına dikkat eder. Evde bile dağınık olmayı sevmez, kendine özen gösterir ve şık olmaya çalışır.

Çanta, özellikle büyük ve deri çantalar, çok düşkün olduğu bir aksesuardır. Çanta zevkleri çok gelişmiş olduğu için özel tasarımları almaya özen gösterirler.

Ayakkabı konusunda da giysi tercihinde olduğu gibi rahatlığa çok önem verirler. Günlük giyim için düz, babet ve özel günler için rahat topuklu ayakkabılar dolaplarından eksik olmaz.

Aksesuarda küpeyi de çok kullanırlar. Çanta da olduğu gibi sıradan küpeler yerine orijinal, değişik, tasarım küpeler takmaya özen gösterirler.

Oğlak burcu ünlüleri: Kate Moss, Kate Middleton,Özgü Namal, Çağla Şıkel,Ebru Şallı, Deniz Çakır