Oğlak Burcu Kadını

(6 oy) 4/5 6980
Yorum Yaz

Satürn gezegeninin yönetimindeki Oğlak Burcu kadınının temel özellikleri güçlü, kendinden emin ve gerçekçi bir kişiliğe sahip oluşudur. İş hayatında yükselmeye, kariyerinde zirveye tırmanmaya çalışır. Onun amacı iyi bir eş, iş kadını, anne ve toplumda saygıdeğer bir insan olmaktır. Bunun için elinden gelen her şeyi yapar. Bu özellikler dışında bu burcun kadınının sınırları çizilmiş bir kişiliği yoktur. Dünya üzerinde birçok Oğlak Burcu kadını birbirinden tamamen farklı kulvarlardaki meslek alanlarında çalışır. Buradan hareketle söyleyebiliriz ki, Oğlak Burcu kadınına uygun tek bir iş alanı yoktur.

Oğlak Burcu kadını kendini maddi ve manevi anlamda sağlama almayı sever. Seçeceği eş de kesinlikle bu özelliklere sahip olmalıdır. Kısacası sadık ve güvenilir bir eş, iyi bir baba olacak erkek eğer evini geçindirmekte sıkıntı çekmiyorsa Oğlak Burcu kadını bu erkeği elde etmek için elinden geleni yapar. Çünkü Oğlak Burcu kadını mükemmelliğe ulaşmak ve her açıdan zirvede olmak ister. Eviyle işi arasında seçim yapması gerekirse eğer iyi bir eşi varsa ve aradığı maddi güvenceye sahipse hiç tereddüt etmeden evini seçer. Ama eşine manevi anlamda destek ve yardımcı olması için çalışması gerekiyorsa bunu seve seve yapar. Ama çalışması gerekmiyorsa iyi bir eş ve anne olmak için kendisiyle kıyasıya yarışır. Sahip olduğu zerafet ile her zaman hoş bir görünüme sahip olan bu kadın, zekasıyla her işin üstesinden gelecek potansiyele sahiptir. Romantik bir ruha sahiptir, ancak bunu ortaya çıkarmakta zorluk çeker. Bu burcu kadını güveneceği bir liman arar kendine, ve aradığı güvenceye sahip olduğuna inandığında romantizmi doruklarda yaşar. Sanatın her dalını seven bu kadının tutkularını değişik aktivitelerle canlı tutabilir, her daim heyecanlı kılabilirsiniz. Müze ve sanat galerilerine gitmenz, çeşitli sanat etkinliklerinde yer almanız onu çok mutlu edecektir. Ancak kesinlikle unutulmamalıdır ki, Oğlak Burcu kadını kafasındaki sorunlardan uzaklaşmadan romantizmin “r”sini yaşayamaz. Onu hem fiziksel hem de mental açıdan elde edip etkilemeniz gerekir. Eğer onun aklı maddi sıkıntılar ya da çözülememiş sorunlarda ise onu etkilemeniz oldukça zordur. Bu nedenle daha önce de belirttiğimiz gibi hem maddi hem de manevi açıdan zirvede olmalısınız ki, Oğlak Burcu kadını size kendini tam olarak adayabilsin.

Çocuklarıyla arası iyi olan ve onları sorumluluk sahibi büyütmeye can atan Oğlak Burcu kadını fedakar bir annedir. Çocuklarının tutumlu, çevresinin bilincinde büyümesi için elinden gelen her şeyi yapar. Çocuklarını gereğinden fazla şımartarak sorumsuz bireyler olmalarına asla zemin hazırlamaz. Bu burcun kadını her şeyi ölçüsünde, gerektiği kadar yapar. Ancak çocukları büyüdükçe sorunlar da büyüyecektir. Geleneklerine bağlı Oğlak Burcu kadını çocuklarını geleneksel metotlarla eğitmeye çalışsa da bu konuda başarısız olacaktır. Bu burcun kadını zaman geçtikçe değişen ve gelişen bakış açısına ayak uydurmakta zorlanır. Çocuklarıyla arasındaki fikir ayrılıkları ve çatışmalar genellikle bu yüzden gerçekleşir. Böyle zamanlarda eşinden ya da bir yakınından yardım alması herkesin yararına olacaktır. Bu konu dışında herhangi bir alanda sıkıntı yaşamayan Oğlak Burcu kadını daha önce de söylediğimiz gibi tüm burçlar içinde mükemmel bir eş ve annedir. Onunla yaşamak ayrıcalıktır.