Oğlak Burcu Erkeği Yıldızname

(13 oy) 3/5 27928
Yorum Yaz

Yıldızname’de toprak grubuna denk düşen erkek Oğlak Burcu erkeği yıldızname yorumuna göre Oğlak Burçlarının en ön plandaki özellikleri sadakatleridir. Beyaz ve sarı ten onlarda en sık rastlanan ten renkleridir. Orta boyları ve güzel yüzlerinin yanı sıra yüzlerinde, göğüslerinde veya karınlarında bulunan iz onların belirgin özellikleridir. Safraları ve mideleri hastalıklarının merkeziyken, soğuktan da çok etkilenirler. Safra hastalıkları nedeniyle sık sık baş dönmeleri olur. Refah ve zenginlik içinde bir hayat süren erkek Oğlak Burçlarının yemeleri içmeleri yerindedir, onlar yaşamlarını keyif alacakları şekilde yönlendirmeyi bilirler. Yıldızname, vefatlarının nimet ve mutluluk içinde olacağını yazar. Vefatlarında bu kadar iyi koşullarında olmalarına rağmen, erkek Oğlak Burçları çocukluklarında çok sıkıntı çekerler. Fakat ilerleyen yaşlarıyla beraber refah da onları bulur. Erkek Oğlan burçlarının en büyük sıkıntılarıysa dar zihinleridir.

Yıldızname’ye göre anne ve babalarına olan bağlılıkları, sevgi ve saygı olarak geri döner. Çoğunlukla kız kardeşlere sahiptirler. Sık sık tartışmalara girerler. Bu tartışmaların birkaçı mahkemeye kadar gitse de, erkek Oğlak Burçları bu davaları kaybetmezler. Erkek kardeşlerinden biri, kız kardeşlerinin ise hepsi ölümü kendisinden önce tadarlar. Babasının ölümü annesinden önce gerçekleşir. Erkek Oğlak Burçları ailelerinden kalan mirasın hiçbir faydasını görmezler, çünkü bu parayı bilinçsizce harcarlar ve mirastan bir kuruş bile bırakmazlar. Yıldızname’de erkek Oğlak Burçlarının biri kız toplamda üç çocuğu olduğunu yazar. Erkek Oğlak Burçlarının hayır göreceği evlatları erkek olanlardır. Çocukları onun sevinç ve mutluluk kaynağıdır. Oğlak Burçları yeni başlayacakları işler için kendilerinin uğurlu zamanları olan 12 Şubat ve 18 Şubat arasını ve Cumartesi ve Çarşamba günlerini tercih etmelidirler. Ocak ayının ilk 15 günü de onlar için uğurlu olan bir zaman dilimidir. Yıldızname’de erkek Oğlak Burçlarının 3-8-36 yaşlarında ölümle burun buruna geldiği, fakat bunlar sağsalim atlatıldıktan sonra 80 yaşına kadar yaşadıkları yazar.

Erkek Oğlak Burçları için uğurlu sayı dokuzdur. Yıldızname, her türlü müziğin onlar için uğurlu olduğunu yazar. Beyaz ve açık renkler onların renkleridir, bu renk kıyafetler de onlar için hayırlıdır. Cumartesi gün sabah saatleri onların bir iş veya bir arzularını dile getirmek için en uygun zamanlarıdır, çünkü cumartesi günü onların en uğurlu günleri iken, Perşembe günleri tam tersidir. Yıldızname’ye göre erkek Oğlak Burçlarının seyahatlerine başlamak için cumartesi gününü seçmesi yine onlara hayır getirecektir. Oğlak Burçların hacca gitmesi de muhtemeldir. Ve kara yolculuklarındansa denizi seçmeleri onların hayrına olur.

Yıldızname, erkek Oğlak Burçlarının en büyük ideallerinin, inanç büyüğü olmak ve insanları yönetmek olduğunu yazar. Oğlak Burçları nereye giderlerse kendilerine hürmet gösterildiğini görürler. Mertebeleri her zaman yüksektir ve insanların onu sevmesini sağlamıştır. Okuma yazma bilen ve esmer tenli olan kadınlara karşı dikkatli olmalıdırlar, çünkü içlerinden düşmanları olabilir. Akrabalarındansa yabancılarla dost olmak onlar için daha güvenli bir seçim olacaktır. Yüzlerinde bir iz bulunan beyaz tenli erkekler de erkek Oğlak Burçlarının çekinmesi gereken kişilerdir, onlardan düşmanlık görebilir. Onlar için ideal dostlar toprak grubundan olan kadın ve erkekler iken, hava grubundan kaçınması gerektiği Yıldızname’de öğütlenmiştir. Erkek Oğlak Burçları için ideal dostlar Balık burcundan iken, düşmanları genelde Koç Burcu’ndandır.