Oğlak Burcu Çocuğu

(6 oy) 5/5 4143
Yorum Yaz

Oğlak Burçları saygı duyulmak isteyen tarafları ile çekingen yüzleri arasında çıkan kavgada hep ortada kalırlar. En büyük korkusu başkalarının yanında mahcup duruma düşmek olan bu olgun ve ciddi karakterler, savaşı saygı ve isteyen taraf kazansın isterler, bunun olmasını beklerken de oldukça sabırlıdırlar. Disiplin duygusu son derece yüksek olan Oğlak Burçları küçük yaşta bile ağzı bir karış çocuklar olmayı öz disiplinlerinin farkında olurlar. Oğlak Burcu Çocuğu benliğini önce kendi iç dünyasında olgunlaştırmak ister. O zamana kadar kendini dış dünyaya sergilemek hoşuna gitmez. Karakterinin temelleri yargısallık üzerine kurulmuştur. Oğlak Burçları daha ufak bir çocukken bile kendileri için en iyi hayat şartlarını hedeflemeye, hırslı karakterlerini göstermeye başlarlar. Eğer kendilerine bir hedef belirledilerse bu uğurda çalışmak onlara hiç mi hiç zor gelmeyecek, zorluklara göğüs gerecek gücü kendilerinde bulacaklardır. Onların karakteri zorluklara karşı sabırla dimdik durmak ve hedefi için çalışmak üzerine kuruludur. Oğlak Burçlar’ı kendinden yaşça büyükler tarafından takdir edilmeyi ister. Hayatlarını organize bir şekilde işler tutmak ve kusursuzluğu yakalamak tutkularıdır. Oğlak Burçları’nın büyük bir oranı öznel ve mantıksal bir zekâ yapısına sahiptir. Kendi iplerini sıkı sıkı tutar, kendine hâkimdir ve sıkıntı çekmeden hayatını yönetebilir. Oğlak Burcu Çocuğu yaşıtlarından çok daha erken bir hayat amacı edinecektir. Bir Oğlak Burcu için hedef seçip o hedefe kilitlenmek çocuk oyuncağı gibidir. Yalnızlıktan şikayetçi olmak şöyle dursun, kendilerini bu yalnızlıkta motive bile ederler. Başkalarına düşüncelerini açmak onların tarzı değildir. Hisleri hakkında ya bir şey öğrenemez ya da sadece buzdağının görünen ucunu öğrenebilirsiniz. Birazcık gelenekselci diyebileceğimiz Oğlak Burçları, gelenekleri sürdürmede ve kurallara uymada hiç sorun çıkarmaz. Pek çoğunun aksine onlar geleneksel kurumların gerekliliğini ve amacını kolaylıkla kavrayabilirler. Sezgileri özellikle de kötülüğün ne etmenlerle ortaya çıkacağı konusunda ve bunlara nasıl engel olunması gerektiği hakkında son derece güçlüdür. Oğlak Burçları hırslı, dikkatli, sabırlı, inatçı ve iradeli tipler olmalarıyla tanınırlar.

Oğlak Burcu Çocuğu büyümüş de küçülmüş gibi bir afacan olsa da aslında çekingen, içine dönük, ağır başlı ve çoğunlukla ciddi bir karaktere sahiptir. Yaşıtlarından zihinsel olarak daha çabuk olgunlaştıkları için büyüklerinin bu konuda takdirini almak isterler. Bu istekleri onları daha uslu çocuklara çevirir ancak eğer anne babasından veya öğretmeninden takdir görmezse hedeflerini bırakıp yenilerine geçebilirler. Pek çok Oğlak Burcu Çocuğu daha küçük yaşlardan zamanını daha verimli ve kontrollü kullanmanın yollarını aramaya başlar. Sorumluluk bilinci yüksek olduğu için üstlendiği işleri veya başkasına verdiği sözleri ne olursa olsun tamamlamak ister. Bunca iyi özelliğe karşın Oğlak Burcu Çocukları sosyalleşmede çok fazla başarılı değildir. Özellikle de mükemmeliyetçi bir ailede dünyaya gelmişse üstünde fazla baskı hissedebilir. Bu nedenle hayatta keyif alınacak şeylerin de olduğunun farkına varmalıdırlar. Oğlak Burçları ince eleyip sık dokuyarak yaptıkları planları hayata dikkatlice geçirmeye ve bunu bir rutin haline getirmeye yatkındır. İşini yarına bırakmak ona göre değildir, başladığı işin sonuna kadar gitmek ister. Karnede pek iyi getirmek gibi somut hedefler Oğlak Burcu Çocuğu için oldukça büyük önem taşır. Onu sık sık masa başında büyük bir sabırla çalışırken görmüşsünüzdür. Çok çalışma yeteneği yener derler ya, o da kendinden zeki bir çocuk görürse hırs yapar ve bir şekilde geçmeyi başarır. Tek kötü yanı merakı değil takdir edilme isteği için okuma yapmasıdır. Onu işlerine ve okuluna dört kol sarılırken görürseniz bunu öğrenme aşkı sanmayın. Onlar için başarı sevilmek anlamına gelir. Bu noktada onlara sevginin koşulsuz da verilebileceğini öğretmek tamamıyla size düşer. Kendisi duygusal bir karakter olmasa da siz ona sevginizi en içten şekilde gösterdikçe duygularının farkına yavaş yavaş varacaktır. Yaşıtlarından her zaman daha olgun ve ciddi oluşları onların hayata bir çocuktansa bir yetişkin gibi yaklaşmalarına sebep olur. Olgun görüntüsünün sizi yanıltmasına izin vermeyin, Oğlak Burcu Çocuğu’nun da her çocuk gibi sevgi şefkate ihtiyacı vardır. Bu tutumun değişmesi için anne ve babanın çocukla her daim ilgilenmesi ve ona sevgi, anlayış ve şefkatle yaklaşması gerekir. Ancak bu şekilde hislerini açıklayabilirler.

Oğlak Burçları’nın korkulu rüyası zayıf ve muhtaç duruma düşmektir. Bu fobi onları, daha küçük yaşlarda her türlü zorluğa göğüs gererek oto disiplin ve öz yeterlilik geliştirmeye iter. Yaşamının harika bir şekilde organize edilmiş olmasını ister. Dikkat dağıtıcı duygular ve bireysel ihtiyaçlar bastırılmalıdır. Oğlak Burcu Çocuğu’na insanlara güvenmeyi, kendini etrafındaki insanlara açmaktan korkmamayı ve insanlarla daha rahat olmayı öğretmek anne babasının görevidir.