Nasanın burçlar değişti iddiası ne anlama geliyor?

(3 oy) 4/5 574
Yorum Yaz


Sevgili takipçilerimiz daha önce burçların değiştiğine yönelik yapmış olduğumuz haberi  hatırlayacaklardır. Şimdi Nasanın dünyanın yörüngesinin değiştiğini öne sürerek burçların tarihinin değiştiğine yönelik iddiası tartışmayı tekrar alevlendirdi. Peki gerçekten yörüngenin değişmesi burçların da değişmesine neden olur mu?

İddiayı dile getirenlerin en önemli tezlerinden birisi burçların antik döneme ait bilgilerle belirlendiği oysa günümüz astrolojisinin farklı olduğunu dile getirmeleridir. Bu nedenle aslan ve yengeç burcunun zamanlarının değiştiğini iddia ediyorlar. Nasa bu tezini 23 Temmuz – 22 Ağustos arasında doğanların ve eskiden aslan burcu olarak bilinenlerin artık yengeç burcu olduğuna dayandırıyor. Neden olarak ise ilk defa Babilliler (Aslında Kaldeliler) tarafından kullanılan ve 3000 yıllık serüveni olan burçlar için gökyüzünün değişmiş olması sebebiyle burçların da değiştiği sonucuna vararak açıklama yapmaktalar. Bu nedenle 13. Burç tartışması da yeniden alevleniyor. Astrologlar ise bu tartışmanın zaman zaman gündeme gelmek isteyen çeşitli astrologlar tarafından ortaya atıldığını öne sürüyorlar.

Biz burclar.net olarak bu tartışmayı yukarıda da öne sürdüğümüz gibi daha önce gündeme getirdik ve değişen tarihlere göre burçları teker teker bilginize sunduk. Tekrar incelemeniz için burçlar değişti haberimizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var diye düşünüyoruz.