Kova Burcu

(101 oy) 4/5 57942
3 Yorum

21 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında doğanların burcu olan Kova Burcu hava elementi grubundandır. İnsanları derinden etkileyen bir çekiciliği vardır. Mesafeli, soğuk, entelektüeldir ve aklı her zaman fikirlerle doludur. Onun hayata bakış açısı ve bunu uygulamadaki başarısı hayranlık uyandıracak türdendir. Kova Burcu’nun dâhilerin burcu oluğu söylenir. Yaşama çoğunlukla akılcı bir bakış açısıyla bakan Kova Burcu toplumsal dayatmaların birçoğunu sorgular. Kova Burcu özellikleri nedeniyle, onun sıradan biri olduğu asla söylenemez. Her zaman yenilikçi biridir. Yenilik bu anlamda onun temel yaşam ilkesi sayılır. Genellikle insanların kalbinden geçenlerle değil aklından geçenlerle ilgilenecek kadar hayata fikirsel bakar. Her zaman objektif olmaya özen gösterir. Bu nedenle pek çok olaya sağduyu ile yaklaşan Kova Burcu, öfke anında bile mantıkla düşünecek kadar soğukkanlı olabilir. Özgürlüğüne ise aşırı düşkündür bu burçlar.

Kova Burcu erkeği gelenekçi değildir. Yardım severdir. İyi bir dinleyici ve iyi bir dert ortağıdır. Onun gibi kalbi iyiliğe açık bir erkeğin yönlendirmeleri her kadının amaçlarına ulaşması kolayca sağlayabilir. Evliliğe karşı olsa da, âşık olduğu zaman teslimiyetçi davranabilir bu burçlar.

Kova Burcu kadını gelişmiş bir maneviyata sahiptir. İnce ruhlu hassastır. Arkadaşlık ilişkilerine büyük önem verir. İnsanlar konusunda sezgi sahibidir ve genelde yanılmaz. İnsanların gerçek amaçlarını, tutumlarının nedenini, anlaması çok uzun sürmez. Bu nedenle mantığından çok içgüdüleriyle hareket eder.