Kova Burcu Tatil

(6 oy) 4/5 736
Yorum Yaz


Gezegeni Uranüs olan Kova; geleceğe ait, özgür ruhlu, heyecanlı ve şaşırtıcı bir burçtur. Tatilinde farklı keşifler, maceralar ve duygular peşinde koşar. Sıradan turistik tatiller ona göre değildir, sıkılır. Ayrıca entelektüel tarafı güçlü olan Kova, dünyayı gezerken gezdiği yerlerdeki kültürler, sanatsal faaliyetler ve toplumsal olaylarla da yakından ilgilenmek ister.

Sevdiği tatil yerleri hem vahşi doğanın hem de medeniyetin bir arada olduğu yerlerdir. Kendilerini zihinsel ve fiziksel olarak heyecanlandıran tatil yerlerini tercih eder.

Geleceğe ait fikirlere, değişimlere, buluşlara ve yeniliklere çok meraklı olan Kova burçlarını ultra modern müzeler, teknoloji müzeleri – mekanlar ya da bir NASA gezisi çok mutlu eder.

Kova burcu planlıdır ama bir Oğlak gibi değildir. Tatilinin genel hatlarını, ulaşımını, konaklamasını planlar ama gerisini tatilin akışına bırakır. Doğaçlama şeyler yaşamayı sever, gittiği yerlerde arkadaşlıklar kurmak ve yeni maceralar yaşamak ister. O nedenle planlı bir tatil onun için sıkıcıdır. Sürprizlere açık bir tatil ister.

Tatilinde hayattan kopmak istemez, teknolojiye düşkün olması nedeniyle cep telefonsuz, bilgisayarsız ve internetsiz bir tatili hayal bile etmez, bunlar mutlaka elinin altında olmalıdır. E- postalarına bakmak, gazeteleri okumak, gündemi takip etmek ister.

Tatil planını kendisi yapar, çok müdahale edilmesini istemez, bazen tatili sırasında özgürce dolaşması için onu yalnız bırakmak gerekebilir. Kafasına göre gezip sevdiği şeylere yaparak kafasını dağıtmak onu çok mutlu edecektir. Ama sosyal bir burç olduğu için uzun süre yalnız kalmaktan sıkılır, tekrar arkadaşlarının yanına döner.

Rusya, Çin, Berlin, İskandinav ülkeleri, Brezilya, Meksika, Peru, Alaska, Arjantin, Kenya gitmekten hoşlanabileceği yerlerdir.