Koç Burcu

(87 oy) 4/5 57584
Yorum Yaz

21 Mart-20 Nisan tarihleri arasında doğanların burcu olan Koç Burcu, ateş elementi grubundandır. Hırslı, hayat dolu, gürültücü, küstah, saldırgan ve düşünceli ve çalışkandır. Sert bir yapıya sahiptir. Koç Burcu özellikleri gereğince hayata karşı acımasızdır. Söz konusu başarı ise bu yanı zaman zaman aşırıya kaçabilir. Yenilikçi ve durmadan bir kovalamaca içerisinde olduğu hayallerinin peşinden gitmekte azimli olan Koç Burcu, baskıya pek gelemez. Alanlarının daraldığını hissettiklerinde bir çıkış yolu ararlar. Başkalarını etkilemek konusunda oldukça iyidirler. Hem fiziksel hem mental olarak kendilerini aşmaya ve geliştirmeye çalışırlar bu burçlar. Kafasına koyup da başaramadığı hiçbir şey henüz görülmemiştir. Çevresindekileri de bu yolda motive etme yeteneğine sahiptir. Ortalama olan hiçbir şeyle yetinmez bu burçlar. Her şeyi kusursuzluk derecesinde başarmak onun hayat amacıdır.

Koç Burcu erkeği hassasiyet derecesinde duygusal bir erkek değildir. Onun fikirlerine saygı duymayı öğrenmeniz için ayak diretecektir. Öz güveni yüksektir. Bu yüzden zaman zaman temkinli ve soğukkanlı olduğu görünebilir bu burçların.

Koç Burcu kadını sahip olduğu gelişmiş romantizm duygusuna sahiptir. Buna rağmen yönetici olmayı arzulayan bir mizaca sahiptir ve bu konuda pek çok insanın anlayışını aşabilecek düzeyde istek ve hırs sahibidir.