Koç Burcu Tatil

(4 oy) 4/5 632
Yorum Yaz


Yönetici gezegeni Mars olan Koç;  erkeksi, pozitif ve aynı zamanda ateş grubundan öncü bir burçtur. İlkbaharın bu hareketli, öncü, ateşli ve atılgan burcu olan Koç burçları tatillerinde de yeni ve farklı heyecanlar, maceralar ve keşifler ararlar. Klasik ve her zaman gittikleri yerde yapacakları bir tatil hiç onlara göre değildir, çok sıkılırlar. Tatillerinde günlük hayatlarındaki rutinlerin dışına çıkmak, farklı tecrübeler yaşamak isterler.

Bir defa gittikleri yerlere tekrar gitmek istemezler, hep yeni yerleri, ülkeleri görmeyi tercih ederler. Tatillerinde gittikleri yerlere ait kültürleri, eğlenceleri, yemekleri, yaşam şekillerini çok merak eder ve öğrenmek isterler.

Macerayı sevdikleri için rafting, tırmanış, yamaç paraşütü gibi doğa sporları tam onlara göredir. Aynı zamanda bu tür sporlarla heyecan yaşamanın yanı sıra kendi güçlerini doğaya karşı denemek isterler.

Soğuk tatiller ya da kış tatili Koç burçlarına çok uygun değildir, daha çok rahat ve özgürce hareket edebilecekleri sıcak yerleri ve mevsimleri tercih ederler. Koç burcu tatilinde bir programa ya da gruba uymak istemez, özgür ruhundan dolayı kendi programını kendi yapmak ve keyfine göre gezmek ister. Bu nedenle arabayla yapılan ‘road trip’ şeklindeki tatilleri onu çok mutlu edebilir. Böylece istedikleri yerde durabilir, o yere ait yeni ve farklı şeyleri keşfedebilirler.

Amerika, Brezilya, Meksika, İtalya, Fransa ve çeşitli tropik adalar Koç burçlarının çok sevdiği tatil yerleridir.