Koç Burçları İçin Önerilen Vitamin Ve Besinler

(2 oy) 5/5 1158
Yorum Yaz


Doğum haritasında Mars gezegenin etkisi altında bulunan Koç burçlarının vücutlarındaki mineral ve vitamin dengesine dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca Mars kötü etki altındaysa protein tüketimine de dikkat etmeli Koç burcu. Çünkü bu dönemde vücuttaki proteinin yararlı hale dönüştürülmesinde zorluklar yaşanabilir. Ters Mars etkilerinde adrenalin salgısı da dengesizleşir.

Yukarda bahsettiğim ters Mars’ın olumsuz etkilerini en çok hisseden Koç burçlarıdır. O nedenle bu dönemlerde sağlıklı kalabilmeleri için bol enerji depolamaya ve hastalıklara karşı mücadeleci güç olan C vitaminine ihtiyaçları vardır. C vitamini hücrelerdeki oksidasyon işlemini hızlandırır.

C vitamini; kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, limon, elma, şeftali, mango, böğürtlen, kayısı, muz, soya fasulyesi, brokoli ve diğer yeşil sebzeler, dana eti, ciğer, kırmızıbiber, patates ve lahanada bolca bulunur.

Aşağıda verilen besinler Koçlar için yararlıdır;

Vitamin P içeren: Biber, kayısı, kiraz, üzüm çeşitleri, limon, portakal, greyfurt, maydanoz, kuru erik, taze erik, kuşburnu.

Demir içeren: Et ürünleri, balık, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, avokado, rafine edilmemiş buğday ürünleri, karahindiba, çilek, soğan.

Manganez içeren: Yeşil sebzeler, taze yeşilbiber, salatalık, hardal bitkisi, yumurta, buğday ürünleri, badem, ceviz, böğürtlen, hurma, kestane, muz.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.

Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt tavsiye edilebilir.