Kırmızı büyü

(4 oy) 4/5 845
Yorum Yaz


Kırmızı büyü; olumsuz amaç ve niyetleri ve uygulamaları ile kara büyü ile aynı yönde bir büyü türü olarak kabul edilmektedir. Bu doğrultuda da kırmızı büyü, zarar veren ve tehlike arz eden büyüler olarak nitelendirilmektedir ve Şeytan’ın, kötü ruhların büyüsü olarak görülmektedir.

Kırmızı büyü işlemlerinde ve ayinlerinde, sıklıkla kaz kullanılmakta ve kurbanlar kesilmektedir. sevgili burclar.net okurları bu büyüde ayrıca, kişide var olduğu düşünülen bir enerji; bir organa ya da psiko – somatik (ruhsal – bedensel) bir işleve yöneltilmekte ve bu çerçevede de sonuç elde edildiği düşünülmektedir. Tarihsel süreç içerisinde, birçok el yazması büyü kitabında da kırmızı büyü ile ilgili belirlemelere yer verildiği görülmektedir.

Bu büyü kitaplarından en ünlülerinden biri olarak kabul edilen ve 15. yüzyıla ait olduğu sanılan, Mc Gregor Mathers tarafından ilk kez İngilizce’ye çevrilen sihirbaz Ma Abra – Melin’in “Kutsal Sihir Kitabı (The Book of the Sacred Magic of Abra – Melin the Mage)”dır. Kitaba göre; maddi dünya kötü ruhlar tarafından yaratılmıştır, ancak sihirbaz, koruyucu meleğinin yardımıyla ve büyüsel uygulamalara başvurarak, kötü güçlere karşı koyabilir ve hatta kötü ruhları yönetebilir.