ikizler Burcu Erkeği Yıldızname

(14 oy) 4/5 25938
Yorum Yaz

ikizler Burcu erkeği yıldızname yorumuna göre bu burç  hava grubunun içinde yer alır. İkizler Burçlarının gezegeni olan Merkür’ün ve hava grubunda bulunmalarının etkisiyle erkek İkizler Burçları akıllı ve zeki olurlar. Ancak bunun yanı sıra hava grubu olmalarının onların üstünde kararsızlık etkisi de olur. Huyları da kararları gibi sürekli bir değişim gösterir. Bunlar sadece erkek İkizler Burçlarına has değildir. Astrolojik evrence İkizler Burçları değişkenlikleriyle tanınırlar.

Yıldızname, erkek İkizler Burçlarının orta boylu, sarışın ve beyaz tenli olduklarını belirtir. Aynı zamanda İkizler Burçlarının ağızları geniştir, bakışları keskindir ve yüzlerinde bir yara bulunma ihtimali de vardır. Doğum lekesi olabildiği gibi sonradan da gerçekleşebilir. Yıldızname’ye göre ayak ve diz ağrıları çok olabilir. Fakat bu ağrılar, bitmek tükenmek bilmez değillerdir ve çok uzun sürmez. Daha çok gelip geçici ancak düzenli bir hastalık şeklinde sirayet eder.

Yıldızname’de erkek İkizler Burçlarının çok fazla dostu olduğu ve çevrelerinin onları çok sevdiği belirtilir. İkizler Burçları bazen zekâlarını işlerinde hileye başvurmak için kullanırlar. Ancak bu hileleri küçüktür, kendileri için yararlıdır ama aynı zamanda çevreye de zarar vermezler.  Erkek İkizler Burçları bu konuda dikkatlidirler ve sorun yaşamaktan özellikle kaçınırlar. Yıldızname’ye göre erkek İkizler Burçları küçük yaşlarda maddi açıdan sıkıntı çekerler fakat yaşları ilerledikçe rahata kavuşurlar. Atılımları ve girişkenlikleri onlara bu refahı kazanmalarında yardımcı olur. Bu zenginlik ve rahatlama da onlara zekaları sayesinde gelir. Bol miktarda para ve hatta ün, zekasını ticaret için kullanırsa erkek İkizler Burçlarının olur. Maddi varlığını genellikle eğlenceye, zevk ve mutluluk için harcar. Çok hesaplı oldukları söylenemez. Ticari işlerinde yapacağı haksızlık ve hileler sonucunda işleri kötüye gidebilir fakat zarara uğradıktan sonra bunun kendisinden kaynaklandığını anlarsa işleri tekrar yoluna girer.  Eninde sonunda çıkış yolunu bulacaklardır. Eğer anladığında hile ve haksızlıklarından vazgeçerse zenginlik yaşamının sonuna kadar onun olur. İkizler Burçları bu düzene dikkat kesilmelilerdir.

Yıldızname, erkek İkizler Burçlarının dostlarını kendisi gibi hava grubundan olanlardan seçmesi gerektiğini öğütler. Çünkü bu insanlar ona ihanet etmezler ve dostluk bağları çok kuvvetli olur. Güçlü bağlar astrolojik uyumların yakalandığı noktalardan beslenirler. Erkek İkizler Burçları için en iyi dostlar Aslan burcundandır. Çünkü birbirlerini anlarlar ve zıtlıklarla birbirlerini tamamlarlar.  Aynı zamanda Balık burcu, İkizler Burçları için hep tehlikelidir. Erkek İkizler Burçları kendilerini Balık burcu olan kişilerden korumasını bilmelidir. Bu garip çelişki onların düşmanlıklarını kazanmalarına sebep olabilir. Her durumda değerlendirme için diğer etmenler de göz ardı edilmemelidir.  Aynı zamanda Yıldızname, erkek İkizler Burçlarının zümrüt taşlı gümüş yüzük takmalarının onların yararına olacağını ve hayatlarının gidişatının iyi yönde olacağını da yazar. Zümrüt, onların uğurlu taşıdır ve birlikte farklı bir enerji yakalarlar.

Yıldızname’ye göre erkek İkizler burcunun en ön plandaki özelliği sezgileridir. Erkek İkizler Burçlarının çevresindekiler onların yüksek sezgi yeteneğine inanmalı ve güvenmelidirler. Yanılma ihtimalleri yok denecek kadar azdır. Derinden derine bilmek istedikleri şey sezgilerinin kesinliğidir. Erkek İkizler Burçları sezgilerini kıvrak zekalarıyla desteklediklerinde önlerinde duracak şey yoktur. Erkek İkizler Burçlarının genel olarak idealleri ve arzusu birbirleriyle paralel ilerler. Onlar ideal meslek olarak yazarlığı benimsemişlerdir ve en büyük arzuları da bu yolla ün kazanmaktır. Edebi şöhret erkek İkizler Burçları için yeterince tatminkar bir durumdur. Bu yolla hem iç dünyalarının hem de rasyonel akıllarının takdir edildiği algısına sahiptirler. Övülmek ve başarmak onlar için iki kutsal amaçtır.

İkizler Burçlarının çevrelerinden en büyük tepki aldıkları özellikleri ise gevezelikleridir. Nerede, neyi, ne kadar konuşacaklarını kestirmeleri hareketli yapıları sebebiyle oldukça zordur.  Onlar bütün bilgilerini ve zekalarını bazen kendilerine saklamaları gerektiğini bilmelidirler. Bunu beceremedikleri zamanlarda çevreleri tarafından geveze ve çokbilmiş olarak nitelendirilirler. Erkek İkizler Burçları bu imajdan kurtulmak için çevrelerindekilerin bazı hatalarla öğrenmelerine izin vermeliler. En nihayetinde bir musibet bin nasihatten yeğdir.  Yıldızname, erkek İkizler Burçları için devlet işleriyle, yönetim meseleleriyle uğraşmaya en yatkın bireylerdir der. Genel olarak uğraşları da bu konu üzerine olur. Başarı onları burada da yalnız bırakmaz.

Anne ve babalarını çok sever ve sayarlar.  Ailelerine bağlıdırlar fakat kimi zaman onlardan uzaklaşmak da isterler. Bazı zamanlarda onlarla büyük tartışmalar içerisine girebilirler. Çünkü erkek İkizler Burçları çabuk sinirlenen asabi bir karaktere sahiptirler. Ama bu sinirlerinin geçmesi uzun zaman almaz. Saman alevinin parlaması gibidirler. Erkek İkizler Burçları kendilerini başarılı bir şekilde dizginleme yetisine sahiptirler.