İkizler Burcu Çocuğu

(21 oy) 4/5 6537
2 Yorum

İkizler Burcu Çocuğu içlerinden geçenleri dobra dobra söylemeye, sesli düşünmeye alıştıklarından düşündüklerini konuşarak berraklaştırmak ister, konuyu açıklığa kavuşturmaya çalışırlar. Pek çok İkizler Burcu neredeyse hiperaktif diyebileceğiniz kadar aktif olmasının yanında öğrenmeye bayılır her tür eğitim etkinliğine katılmak isterler. Bir grup içinde olurlarsa öğrenmeleri kolaylaşır ayrıca sınıf arkadaşları olsun ailesi olsun etrafında fikirlerini ve eserlerini paylaşabilecekleri insanlar görmekten hoşlanırlar. Bu sayede sınıf ve aile hayatından son derece zevk alırlar. Bunlara ek olarak İkizler Burcu Çocuğu yeniliğe, seyahate, yeni yerler keşfetmeye ve farklı insanlarla tanışmaya bayılır. Karakterlerini düşünsellik üzerine oturtmuşlardır. İkizler Burçlar’ı olaylara mantıklarıyla yaklaşmayı tercih eder, sebep sonuç ilişkilerini asla kaçırmazlar. Onlar için bir problem olaylar arasındaki ilişkiye mantık yoluyla yaklaşılmazsa çözülemez. Ayrıca onlar için olayların teorik yönleri de önemlidir. Zaman zaman kendilerini duygularına ve sezgilerine bırakmaları gerekirken bile mantıklarından vazgeçmezler, bu da tecrübe yoluyla anlaşılacak tadılacak deneyimleri mantıklarıyla kavrayamamalarına sebep olur. İkizler Burcu Çocuğu sözel, dilsel ve matematik zekâlarda kendini ortaya çıkarır. Yetenekleri arasında kelimeleri etkili, akıllıca ve akıcı kullanma özelliği de vardır. Ayrıca yazmada, konuşmada, esprileriyle ortama neşe katmada da ön plandadırlar. İkizler Burcu Çocuğu masal, hikaye ve fıkra anlatmayı, okumayı, kelimelerle oynamayı ve bulmaca çözmeyi çok sever. Ona daha küçük yaşlardan kitap okur, masal anlatırsanız gözdesi olursunuz. Sözlük gibi çocuk diyebilirsiniz onlar için. İkizler Burçlar’ı ileride harika birer şair, yazar, gazeteci, radyocu, televizyon programcısı ve sunucusu olabilir. Bu zamana kadar aralarından harika örnekler, ustalar çıkmıştır. Bu kelime dahisi matematik kavramlarını da çok iyi tanıyacak, aralarında başarıyla ilişki kurabilecektir. Derslerine yoğunlaştığı takdirde büyük başarı gösterecektir. İkizler Burcu Çocuğu meraklı, uyumlu, değişken yapıda, kıpır kıpır, cana yakın ve akıllı bir afacandır.

İkizler Burcu Çocuğu meraklı ve sonu gelmeyen sorularına çok erken başlar, dili çok erken çözülür. Ancak bu gözünüzü korkutmasın, sorularına ansiklopedik bir cevap beklemeyecek kadar çabuk dikkati dağılır. Ona masallar anlatın, kitaplar okuyun, bu onun da hoşuna gidecek ayrıca kelime hafızası da çok daha hızlı gelişecektir. Onu sık sık okuduğu kitapları ve izlediği filmleri arkadaşlarına ve ailesine anlatırken görebilirsiniz, bundan çok zevk alırlar. İkizler Burçlar’ı gelişmiş sosyal becerilere sahip olduğu için çok çabuk arkadaş edinebilirler. Ayrıca neredeyse yüzsüz diyebileceğiniz kadar utangaçlıktan uzaktırlar. Bu sayede birbirinden çok farklı insanlarla hemen ve kolayca arkadaş olur, bunu yapacak kabiliyeti ve özgüveni kendilerinde bulurlar. İkizler Burcu Çocuğu çocuk kelimesinin sözlükteki karşılığı gibidir. Arkadaşlarıyla geçirdiği zamanda çok eğlendiği için eve girmek bile istemeyecek, bir şekilde sokmayı başarırsanız hemen telefona sarılıp arkadaşlarıyla telefonda konuşmaya devam edeceklerdir. İkizler Burcu Çocuğu hislerinin son derece farkında olduğu için dile getirirken hiç zorlanmaz. Sizden bir şeyler gizlemesini istemiyorsanız ona ilgi gösterip, baskıcı olmayan bir tavırla yaklaşmanız gerekir. Bu hayati önem taşıyabilir çünkü meraklı yapısı onu farklı insanlarla tanışmaya itecektir ve her insana da güven olmaz. Onun içinde bulunduğu çevreyi bilmenizi ve arkadaşlarıyla tanışmanızı hatta uzaktan biraz takip etmenizi tavsiye ederiz. İkizler Burcu Çocuğu her ne kadar zeki ve yetenekli olsa da sabırsızlıkları ağır basar. İlgi duydukları alanlar geniş bir yelpaze oluşturduğu için sadece bir alana yoğunlaşmak onlar için zordur. İnsan ilişkileri de aynen böyle işlediğinden biriyle daha ilişkisini derinleştiremeden merakını kaybeder, çoğu ilişkisi yüzeysel kalır.

Değişken yapıları İkizler Burcu Çocuğu’nun huzursuz, çabuk sıkılan ve sinirli bir insan gibi hareket etmesine yol açabilir. Geniş ilgi alanları enerji ve konsantrasyon kaybı yaşamalarına ve günlük hayatlarında problem olmaya başlar. Gelişmiş zekaları ve kuvvetli sosyalleşme yetenekleri bile içlerindeki çocuğu öldürmeye yetmez, kaç yaşına gelirse gelsinler hep çocuk olarak kalırlar. İkizler Burcu Çocuğu’nun sizi bir gün çok mutlu edip öteki gün hayretler içinde bıraktığına şahit olabilirsiniz. Onu anlamak arada sırada sizi çok zorlasa da, ne yapacağınızı bilemeseniz de yüzüne yayılan neşeli bir gülümseme tüm bu sıkıntıları atlatmanıza yetecektir.