Hava Grubu Burçları

(19 oy) 4/5 14614
Yorum Yaz


Hava Grubu burçları İkizler Burcu, Terazi Burcu ve Kova burcudur. Hava grubu Burçları doğuştan gelen yüksek bir zeka seviyesine sahiptirler. Ayrıca gelişmiş iletişim yetenekleri, akıcı ve güzel konuşabilmeler ve sakin mizaçlarıyla etraflarındaki insnaları kendilerine hayran bırakırlar. Meraklı, hareketli ve çok yönlü kişilikleri etraflarında olan hemen her şeye ilgi beslemelerine yol açar. Hayata iyimser yaklaşmayı tercih ederler. İkili ilişkilerde muhatabıyla nasıl konuşması gerektiğini bilirler. Bilgi edinmek ve sahip oldukları bilgileri hayata geçirmek konusunda sağlam bir yeteneğe sahip olduklarından ilgilendiği bir konu varsa detaylı araştırma yapıp uzman olmak isterler. Özellikleri arasında güler yüzlü, iyi kalpli, dürüst ve realist olmak da vardır. Bir olayla karşı karşıya kaldıklarında objektifliklerini koruma yetenekleri vardır. Geniş bilgi yelpazeleriyle her konuda konuşabilirler, zaten konuşmaya da bayılırlar. Yalnız kalmaya katlanamadıklarından onlar için ideali kalabalık gruplarla vakit geçirmek olacaktır. Sosyal yaşamda son derece aktif ve yoğun olsalar da dengelerini korurlar. Adalet duyguları baskın olduğundan hiçbir haksızlığa boyun eğmezler.

Başarıya ulaşabilmeleri için hayalperest, ayakları yere sağlam basmayan yönlerini kontrol altına almaları gerekir. Konu kariyere geldiğinde detaycı ve sorumluluk sahibi yüzlerini göstereceklerdir. Pratik yönleri sayesinde sorunlara kısa sürede çözüm bulurlar. Sürekli aynı şeylerle uğraşmak ve hayatın rutin yönü onları çok çabuk sıksa da hayata iyimser yaklaşmayı tercih ederler. Hava Grubu Burçları, emir altında yaşayamaz ve kısıtlamalara gelemez. Aşırı duygusal olarak niteleyemesek de insanlık hali olarak alıngan ve kırılgan özelliklere de sahiptirler. Sevdikleri ve dostları önceliklerinden olduğu için onlar adına yapacakları hiçbir fedakârlık ve iyilik için üzülmezler. İnce ruhlu, eli sanata yakın bu Burçlar etraflarındaki insanları nasıl manipüle edeceklerini iyi bilirler. Fakat bu insan ilişkilerini değersiz gördüğü anlamına gelmez, aksine arkadaşlıkları bu Burçlar için son derece kıymetlidir. Yenilikçi fikirleri ve farklı bakış açılarını ortaya atan insanlar genellikle Hava grubu Burçları’ndan çıkar. Paraya ne kadar değer verseler de harcamaya bayılan bir yönleri vardır. Sabit fikirli olmayışları yeni ortamlara kolaylıkla adapte olmalarına yardımcı olur. Zaman zaman duygu ve düşüncelerini açıklarken alaycı bir şekilde konuşursa şaşırmayın. Onlar sadece emeklerinin karşılığını almayı yeterli göreceğinden çıkarcı insanlar sayılmazlar. Toplum içinde kibar tavırları hemencecik ilgi toplar ve beğenileri kazanır. Bu Burçların aile bağları da çocuklarıyla olan ilişkileri de son derece güçlüdür. Uygulamaya geçmeyi tercih eden bu Burçlar, bir de eğlenceli kişilikleri göz önünde tutulunca havai sanılırlar. Geniş ilgi alanı yelpazelerini çok yönlü düşünebilmeleriyle desteklerler. Sevmedikleri bir işi silah zoruyla da olsa yapmayacaklarından mutlu olacakları kariyer çizgisinde ilerlemeleri önemlidir.

Hayata ve yaşamaya dört kolla sarılan Hava Burçları insan ilişkilerinde en çok dostluğa değer verir, sevgi ve saygının olmadığı bir ilişkiyi sürdürmez. Birlikte hiçbir engele takılmayacakları insanlardan hoşlanırlar. Hayata her zaman iyimser baksalar da başkalarını eleştirmekten ve kinayelerden de zevk alırlar. Çok kırıcı olabilmek için fazla yumuşak başlı olan bu Burçlar, etrafındaki insanlarla arasında iletişim kopukluğu olsun istemez bu yüzden herkesle en uygun biçimde ilişki kurarlar. Nabza göre şerbet vermeyi bilişleri hitabet yeteneklerini güçlendirir. Arada bir uğrayan mini depresyonları olsa da kısa sürede geçiverirler. Sıradan olmaya savaş açmışçasına hal ve tavırlarıyla farklı olmaya çalışan bu grup toplumun gözünde farklı bir yer edinecektir. Onlar için hayat eğlenceli ve zevkli aktivitelerde bulunduğumuz sürece güzeldir. Monotonluğu adeta bir ruh-emici olarak görüler. Özgürlüğü benimsemiş, başına buyruk yaşayan Hava Burçları, ancak özgür kaldıkları sürece hayatın anlamına ulaşabilirler.