Hangi Burç Nasıl Bir Diyet Yapmalı?

(8 oy) 5/5 5070
Yorum Yaz


Burçların ve her insanın farklı farklı vücut özellikleri var. Yazımız size burcunuza göre yapmanız gereken diyetin ipuçlarını vermektedir. Hangi burç nasıl bir diyet takip etmeleri ve işte önerilerimiz.

Koç Burcu: İyi giyinmeyi, güzel görünmeyi seven Koç burçlarına, kilo problemi bir hayli uzaktır ama dönemsel olarak kilo problemi yaşayabilirler. Küçük egzersiz ve kültürfizik hareketleriyle bu sorunu da aşmayı iyi becerirler. Koçlar fit olmayı, genç ve güzel görünmeyi, enerjik ve aktif olmayı çok iyi beceriyorlar. Diyet yapmaya kolay kolay yanaşmazlar. Ancak yediklerini sporla yakabilirler. Çok ağır diyetlere gereksinim duymazlar. Çikolata, gofret, bisküvi, cips gibi abur cubur diye tabir ettiğimiz yiyecekler çok hoşlarına gider.

Koç burçları çok zor kilo alırlar, aldıklarını da kısa sürede verirler. Yaşamları boyunca C vitamini dengesini korumaları gerekmektedir. C vitamini sağlığa son derece faydalı olduğundan elma, portakal, yeşil yapraklı sebzeleri sık tüketmeleri faydalarına olacaktır. Ayrıca sporu da aksatmamak önemlidir.

Boğa Burcu: Boğa burçları çok aktif bir kişiliğe sahip değillerdir. Bu nedenle hareketsizliğin verdiği rahatlıkla kısa sürede kilo almaya eğilimlidirler. Tiroit bezlerindeki anormallik yedikleri her şeyin kısa sürede vücutta kiloya dönüşmesine zemin hazırlar. Diyet yapmak onlar için bir işkencedir. Çünkü çok iştahlı bir yapıya sahiptirler. Ayrıca et ve et ürünlerini yemekten büyük keyif alıyorlar.

Boğalar, durağan olmaktan vazgeçip küçük egzersizlerle yaşamlarını renklendirebilirler. Ispanak, deniz ürünleri, badem, üzüm, mısır, bamya, ananas tüketmeliler. Yağlı ve salçalı yiyeceklerden uzak durmalarında fayda var.

İkizler Burcu: İkizler, hareketli bir yapıya sahip olduklarından yedikleri her şeyi kısa sürede yakabilme özelliğine sahiptirler. Gün içinde yemek öğünleri birbirine karışabilir. Düzenli bir yemek yeme alışkanlıkları yoktur. Diyet yapmak onlara göre değildir. Çok aktif ve hareketli olduklarından yediklerini kolaylıkla yakarlar.

Kereviz, havuç ve portakal gibi besinler İkizler burcunun vücudunda kısa sürede etki yaparak kanın sulanmasını ve pıhtılaşmasını sağlar. Sağlıklı bir yaşam için düzenli beslenmeye ve spora özellikle de yeteri kadar uykuya dikkat etmelidirler.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları acı çektiklerinde yada can sıkıntısı içinde aşırı yemek yeme eğilimi gösterirler. Bu durum kısa sürede etki eder ve hazımsızlık yaşamalarına neden olur. Sıcak, lezzetli ev yemeklerine aşırı düşkündürler. Kilo problemini en çok yaşayan burçlardan biridir Yengeç burcu.  Sıvılarla arası pek iyi sayılmaz. Bu nedenle vücutlarındaki sıvı dengesi düzensizdir.

Bol su tüketmeleri gerekmektedir. Düzenli spor yapmayı da aksatmamalılar. Yumurta sarısı, peynir, süt gibi besinleri vücutlarının kalsiyum florür ihtiyacını gidermek için tüketilebilir. Yağlı kızartmalardan, Asitli İçeceklerden Uzak Durmalılar.

Aslan Burcu: Aslan burcu açık alanlarda yemek yemeye bayılır. Ayrıca restoran gibi alanlar tam onlara göredir. Sık sık yemek yemek için dışarı çıkarlar. Düzenli spor ve evde mekik çekmek de aktiviteleri arasındadır. Sosyal bir yapıya sahip olduklarından çok sık dışarı çıkarlar ve hareket halindedirler.

Çavdar, kereviz, elma, incir, şeftali ve muz Aslan burçlarının vücutlarının kalsiyum oranını arttıracaktır. Yumurta beyazı ve çerezlerden uzak durmalılar. Açık havada egzersiz yapmayı da aksatmamalılar.

Başak Burcu: Başak burcuna mensup bireyler sebze ve meyve tüketmekten çok keyif alırlar. Metabolizmaları çok hızlıdır. Bu nedenle yediklerini çabucak yakabilirler. Vücutlarında su kayıpları sık sık yaşanır. Bol bol su tüketmeye dikkat etmeliler. Diyet yapmak lazım gelirse verilen programa ciddiyetle uyarlar ve o listenin dışına asla çıkmazlar. Canlarını sıkan bir durum olduğunda bağırsaklarına sancılar girer ve sindirim problemi yaşarlar. Bu nedenle sindirimi zorlaştıran ağır, yağlı, baharatlı ve acılı yiyeceklerden uzak durup öğünlerini aksatmadan uygun saatlerde yemek yemeleri gerekmektedir.

Peynir, zeytin, limon, yoğurt, ve dana eti sofralarından eksik etmemeleri gereken yiyeceklerdendir. Düzenli spor Başak burçlarına kendilerini her daim zinde ve sağlıklı hissettirecektir.

Terazi Burcu: Hareketsiz, sakin bir yapıya sahip olan Terazi burçları yediklerini kolayca yakamamakla birlikte çabucak kilo almaya elverişli bir portre çizerler. Terazilerin metabolizma hızları oldukça düşüktür. Aşırı yağlı, baharatlı, şekerli yiyeceklere olan düşkünlükleri kilo almalarına zemin hazırlar.  Terazi burçlarının sodyum fosfat zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır. Bu nedenle Teraziler baklagiller, soğan, et, havuç, tereyağı, ve sarımsak gibi besinleri tüketmelidirler. Şeker ve karbonhidrattan mümkün mertebe uzak durmalıdırlar. Açık havada spor yapmaları onları sağlıklı kılacaktır.

Akrep Burcu: Akreplerin yemek saatlerinde bir düzensizlik söz konusudur. Öğünler birbirine karışmış durumda. Öncelikle bu duruma bir dur demek gerekiyor. Asitli içecek tüketimleri çok fazla. Her türlü besini tüketebiliyorlar. Metabolizmaları güçlü olduğundan her ne kadar çok yerlerse yesinler çabucak yakabiliyorlar. Siyah üzüm, kayısı, portakal, erik, biber, maydanoz, balık ve lifli sebzeleri Akrep burçları sofralarından uzak tutmamalılar.

Yay Burcu: Yay burcu, kalçalar, bacak üstleri ve karaciğeri temsil eder. Yaylar leziz yemekler yapar ve iştahla yemeyi severler. Kilo alımları genelde kalça bölgesinde yoğunlaşsa da hızlı çalışan metabolizmaları ile yediklerini kısa sürede yakmaya eğilim gösterirler. Diyet yapmayı sevmezler Yay burçları ancak spor yapmak onlar için bir büyük aşktır. Aktif ve hareketlidirler.

Taze meyveleri kabuklarıyla birlikte tüketmelerinde yarar var. Yağlı, salçalı yiyecekler ile kızartmalardan uzak durmaları gerekmektedir.

Oğlak Burcu:  Oğlak burçlarının kilo problemi hemen hemen yok denecek kadar azdır. İskelet yapıları çok güzel dizayn edilmiştir. Pek hareketli oldukları söylenemez ama yediği besinleri yakmaya özen gösterirler. Akşam yemeğinden gece yatana kadar ağızları boş durmaz sürekli bir şeyler atıştırırlar. Vücutları için gerekli besin öğesi kalsiyum fosfattır.

Bu besin öğesini ise lahana, kereviz, inek sütü, peynir ve incirden bol bol temin edebilir. Yemeklerde aşırı tuz kullanmamaya gayret göstermeli. Ayrıca şeker ihtiyacını da kurutulmuş meyvelerden giderebilir. Kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru dut güzel seçenekler olabilir Oğlak burçları için.

Kova Burcu: Diyet yapmaya elverişli bir bünyeye sahiptirler. Kova burcu el, ayak bilekleri, baldırlar ve dokuları temsil eder. Uzun süreli egzersiz yapmak onları yormaz bilakis bu sporlar Kovaları daha hareketli ve atik kılar. Sofra tuzu yani sodyum klorür vücutları için en gerekli besin öğesidir. Tuz dokulardaki suyun miktarını dengeler ve düzenler.

Kova burçları için turp, ıspanak, semizotu, lahana, marul, mercimek, elma ve şeftali sık sık tüketmeniz gereken besinler arasındadır. Dengeli ve düzenli sporu da ihmal etmemelisiniz.

Balık Burcu:  Balık burçlarının duygusal yaşamlarındaki çalkantılar yemek yeme düzenlerine ve haliyle kilolarına da paralel olarak yansır. Çok hareketlidirler. Gün boyu oturabilir ya da dokunulmasa tüm gün yatabilirler. Yemek yapmaktan ve yemek yemekten büyük keyif alırlar Balık burçları. Su tutan bir bünyeye sahip olduklarından kilo almalarına bir engel yoktur. Hızla kilo alır hızla da kilo verirler. Bol su içmeli ve zararlı içecek ve yiyeceklerden mümkün mertebe uzak durmalıdırlar.

Peynir, süt ve süt ürünleri, badem, ciğer ve baklagiller sofralarından eksik etmemeleri gereken besinlerdendir.