Finansal Konularda En Yetenekli Burç Hangisi ?

(5 oy) 5/5 1865
Yorum Yaz


Sevgili okurlar her bir burcun finansal konularda farklı özellikleri var. Kimileri çok başarılı kimileri ise onlar kadar değil. Bu yazımızda burçlar ve iş hayatı konusunu finansal olaylar üzerinden anlatmak istiyoruz.

Koç Burcu iş hayatı

Koç burçları gözü kara, atılgan ve tehlikeyi seven insanlardır. Koç burcuna mensup insanlar, aktif ve girişimci olduğundan finansal konularda çetrefilli ve riskli yollara girmekten kaçınmazlar. Bu durum kendilerine duydukları güveni büyük ölçüde arttırıyor. Ancak kısa sürede radikal iş değişiklikleri yapmaları hem maddi hem manevi yönden mihnet yaşamalarına sıkıntıya düşmelerine sebep olsa da Koç burçları,  bu zorlukların altından alınlarının akıyla çıkmayı çok iyi beceriyorlar. Gözü pek, cengâver ve atılgan olmaları, rekabete yatkın doğaları, engelleri kolaylıkla savuşturmasına yardımcıdır. Tüm bunların ötesinde para biriktirmek bir Koç için bir hayli zordur. Daha iyiye özlem, daha güzele duyulan yatkınlık Koç’u temsil eden yegâne değerler arasındadır. O, her şeyin en iyisine sahip olmak.  Koç burçları, iş ve finansal konularda oldukça ciddi ve prensiplidir.

Boğa Burcu iş hayatı

Banker arketipi ile tanınan Boğa burçları, parasal mevzularda oldukça tutumlu ve tedbirlidir. Kimseye muhtaç olmadan ayakta durabilmek Boğaların hayat felsefesidir. Bu gayesi için çalışıp durur, hayatını idame ettirebilmek için farklı yollar arar ve bu arayışındaki başarısıyla tüm burçların içinde özel bir yere sahiptir. Bir toprak burcu olan Boğa burçları, emlak ve araziye yatırım yapmayı sever. Borsa gibi riskin bol olduğu alanlardan özenle kaçınır.  Boğalar için antikalar, değerli sanat eserleri de yatırım araçlarıdır. Bu yatırımlardan ne kadar kazanç elde ederse etsin ilginçtir; gösteriş yapmaktan hiç haz etmez. Sadelik, sakinlik Boğa burçlarının hayatını büyük ölçüde kaplamıştır.

İkizler Burcu iş hayatı

İkizler burçlarının  adaptasyon yani uyum yetileri çok yüksek olduğundan dalgalanmaların yaşandığı finansal durumlarda bile kıvrak zekasıyla işin içinden sıyrılmayı başarır. Yani ekonomik parametrelerdeki radikal değişimler İkizlerin yaşamında büyük değişimlere sebep olmaz. Doğuştan ticaret için yaratılmışlardır. Müthiş bir ticari zekaya sahiptirler. Değişen ekonomik piyasaları takip ettikleri için ileriye dönük ticari planlar yapmayı, stratejiler üretmeyi, para kazanma yöntemleri geliştirmeyi çok iyi becerirler. Ve bu işte oldukça muvaffak olurlar. İkizler burcuna tabiî insanlar ekonomik dar boğazların altından kolaylıkla kalkabilen bir yapıya sahiptirler. Bu yönleriyle büyük dezavantajları , avantaja dönüştürebilirler.

Yengeç Burcu iş hayatı

Yengeç burçları, dışarıdan zayıf, güçsüz, desteğe ihtiyacı varmış gibi görünseler de finansal konularda oldukça güçlü ve dikkatlidirler. İçgüdü ve sezgileri harikulâde yoğun olduğundan ekonomik değişimlerdeki dalgalanmaları önceden kestirebilme yetisine sahiptirler. Bu potansiyelleri Yengeçler için avantajlı bir durumdur. Bir Yengeç burcu için en önemli yatırım aracı emlaktır. Bu yönüyle Boğalara çok benzer. Yengeçlerde tıpkı Boğalar gibi kimseye muhtaç olmadan yaşamayı gaye edinmişlerdir. Ne borç almayı ne de borç vermeyi pek sevmezler. Onlar için önemli olan şey öncelikle kendi rahat ve konforu için bir ev edinmek ardından gelir elde etmek için yatırımlar yapmak amacıyla emlak almaktır.

Aslan Burcu iş hayatı

Şayet bir Aslansanız, gücü, erki ve sabrı bünyenizde barındırıyorsunuz demektir. Lüks mekanlar, gösterişli takılar, ilgiyi üzerinde toplayan kıyafetler öncelikli tercihleriniz arasındadır. Hayatı lüks yaşamayı severler. Aslanlar, başkalarına yardım etmeyi sevmekle birlikte kendisi kimseden yardım beklemez. Birinden yardım dilemesi onlar için bir yıkımla eş değerdir. Risk almayı seven Aslan burçları,  kumar, talih oyunları gibi maddi durumunu sıkıntıya koyacak alışkanlıkları bırakmazlar. Bu durum onların en olumsuz yönleridir. Maddi olanakların hayli güç olduğu durumlarda dahi bu durumu karşısındakine hissettirmemedeki ustalığı dikkate değerdir. Parayı elde tutmak, para biriktirmek Aslan burçları  için neredeyse imkansızdır.

Başak Burcu iş hayatı

Hayatı dikkatli ve kontrollü yaşayan Başak burçları, bir adım atmadan önce ince eleyip sık dokurlar. Çalışmayı, üretmeyi ve kazanmayı hayatın amacı olarak idrak eden Başaklar için detayları görmek, sağlam adımlar atmak ve geleceğe güvenle bakmak vazgeçilmez değerlerdir. Başaklar yalnızca bugünü değil yarınları da düşünerek hareket eder. Temkinli ve agresiftirler. Paralarını ve kendilerini garantiye almak isterler. En çok tercih ettikleri yatırım tekniği bankada para biriktirmek ve faiz almaktır. Gereksiz harcamalara karşıdırlar.  Başak burçları marka giysilere, şık mekanlara, lüks tüketim mallarına ilgileri yok denecek kadar azdır. Sade ve gösterişsiz bir hayat yaşamak Başaklar için her şeyden mühimdir.

Terazi Burcu iş hayatı

Denge simgesinin temsili Terazi burçları, pazarlık etmeden hiçbir şey satın almak istemezler. Estetik algısı yüksek olan Teraziler sanat eserlerine, madenlere, değerli taşlara yatırım yapmaktan çekinmezler. Bonkör ve lüks yaşamaya meyilli olduklarından birlikte oldukları insanlar için parasını son kuruşuna kadar harcamaktan asla kaçınmazlar. Ortaklaşa girişilen işlerde de ciddi kazançlar elde ettikleri görülür. Sosyal bir burç olan Terazi için kendisini toplumda kabul gösteren şık kılık kıyafet harcamaları da yükseklerde seyreder.  Sosyal yaşama uyum çabaları bütçesini büyük ölçüde sıkıntıya uğratır. Hele hele aşık olmaya görsün hem kendisi hem sevdiği için feda edemeyeceği hiçbir şey olmayacaktır denilebilir.

Akrep Burcu iş hayatı

Gücün, kararlılığın, dayanıklılığın timsali olan Akrep burcu insanları, kafasına koyduğu her merhaleyi gerçekleştirir. Özellikle büyük ölçekli maddi konularda, analitik yeteneği ve ön sezileri ile sağlam adımlar atarak bu yolda muvaffak olurlar. Zoru seven Akrepler için hayat basit bir uğraşıdan ibaret değildir. Onlar hayatı çok ciddiye alırlar ve asla zafer sarhoşluğuna kapılıp yarı yoldan dönmezler. Aksine zor olan çekicidir Akrebin nazarında. Yılmadan, yorulmadan, usanmadan amacının peşinden koşan Akrep burçları, güzel şeyler olsun ister yaşamında. İyi bir ev, kaliteli bir otomobil, iyi giysiler onun hayatının amacıdır. Akrepler, kaliteli bir mal için harcanan paraya acımazlar. Dolayısıyla akıllı para harcayan Akrep burcu, istikrarlı bir mali portre çizer.

Yay Burcu iş hayatı

Yay burçlarına göre insanın yaptığı ve yapacağı en büyük yatırım kendine yaptığı yatırımdır. Bu sebepten ötürü kendini geliştirmek, donanımını artırmak için hiçbir harcamadan kaçınmaz bir Yay burcu. Para harcama konusunda oldukça iyimserdir. Parası varsa harcar yoksa oturur. Büyük yatırımlar yapmaktan hoşlanır. Risk almayı sever. Yaşamın her alanında hayata uyum sağlayıp mutluluğu yakalama konusunda şansı yaver gider. Uzun seyahatlere çok para harcar. Yaptığı seyahatlerin kendisinin bilgi, birikim ve donanımını artırdığını düşünür.  Yay burçları gelişimleri  için para harcamaktan sakınmaz. Ancak ailesine karşı sorumluluğunu her zaman yerine getiremeyebilir. Ailesini parasal konularda zaman zaman hayal kırıklığına uğratabilir.

Oğlak Burcu iş hayatı

Lider bir burçtur. Diğer tüm konularda olduğu gibi finansal konularda da temkinli, ihtiyatlı ve tedbirlidir. Olaylar karşısında gösterdiği büyük özveri ve tecrübesi olumsuzların kendisini teğet geçmesini sağlar. Oğlak burçları önce hedef belirler. Hedefe gidilen yolda çekilen çile kutsaldır felsefesiyle yola çıkar ve başarılarla dolu kazançlara isimlerini yazdırırlar. Uzun soluklu stratejiler geliştirir, sabırla, metanetle, güvenle, asla durmaksızın çalışırlar, didinirler. Geleceğe dair ürettiği fikirler en sıkıntılı zamanlarda bile önlerini görmelerine yardımcı olur. Liderlik vasıflarından ötürü Oğlaklar, zaman içinde bağlı bulunduğu şirketin beyni ve en önemli parçası haline gelebilirler. Kıvrak zekaları, entelektüel duruşları ve dilsel becerileri ile toplumu kendilerine hayran bırakırlar. Tüm bu vasıflar onlarla bambaşka misyonlar yükler.

Kova Burçlar ve iş hayatı

Demokrasi ve insan haklarına layıkıyla özen gösteren Kova burçları, yaşamları süresince asla bencil düşünmezler. Şahsi servete odaklanmazlar. Para onları için hayatın merkezi değildir. Maddi darboğaz yaşasa bunu kimseye söylemez, içinde saklar. Madde Kova burçları için asla insani değerlerin önünde seyretmez.  Kovalar için para, teknoloji üretmek ya da muhtaç insanlara yardım etmek için gerekli bir değerdir. Doğadaki yenilik ve gelişimlerin, teknolojideki ilerlemelerin peşi sıra giden Kova burcu, parayı çok ilginç yollardan kazanır ve ilginç şeylere harcar. Aslına bakılırsa Kova’nın mutluluğu yakalaması o kadar da zor değildir. Kovalar, küçücük şeylerden bile mutlu olmayı becerirler. Aşırı lüks merakları yoktur mesela. İhtiyaçlarını karşılayabilmek için küçük yaşlardan beri çalışmaya eğilimlidirler. Bu durum onları hayata karşı dirayetli birer birey olarak yetiştirir.

Balık Burcu iş hayatı

Paranın varlığından habersiz burç: Balık burçları…

Balık burcu için hayatın anlamı hayaller, umutlar ve şiirlerdir. Sanata ve edebiyata her şeyden daha kıymet verirler. Belki Balıklar paranın varlığından dahi habersizdirler. Onlar için insanın bir tek hayali yüreğinde büyütmesi dünyadaki hiçbir servetin satın alamayacağı en güzel değerdir. Balık burcu insanının bir hayali bir ömre bedeldir. Ancak öte yandan hayatın gerçekleri vardır. Hayatımızı idâme ettirebilmek için para gereklidir. Balık burçları, bunu fark ettiği an o narin tılsımını yitirir, afallar, tabiri caizde sudan çıkmış balığa döner. Nasıl yatırım yapacağını dahi bilemez. Birilerinin yardımına ihtiyaç duyabilir. Parasını nasıl harcayacağını, ne şekilde kullanacağını kestiremeyebilir. Nezaketi ve hoşgörüsü yüzünden verdiği borçları isteyemez bile. Bu yönüyle çok istismara uğrar. Bu nedenlerden ötürü bir Balıkların sınırlarını çizmesi ve kendine dur demeyi bilmesi için kontrol mekanizmaları üzerinde çalışması gerekmektedir. Aksi takdirde maddi konularda sıkıntı yaşamaları kaçınılmaz olacaktır.