Scatomancy dışkı falı

(6 oy) 4/5 1630
Yorum Yaz


Sevgili burclar.net okurları bu yazımızda size çok tuhaf bir fal yöntemi olan scatomancy yani dışkı falını anlatacağız. İnanmak istemeyebilirsiniz ancak yüzyıllardır devam eden bu fal bakma yöntemi günümüzde de sürdürülüyor. İşte haberimiz:

Scatomancy – dışkı falı yüzyıllar boyunca çeşitli formlarda uygulanan bir fal yöntemidir. Bu yöntem belki de ilk önce Mısırlılar tarafından kullanıldı. Mısırlılarda bok böceğinin hareketi ve dışkıları değerlendirilerek fal bakılmaya çalışılmıştır. Daha modern dönemlerde ise kapalı alana bırakılan ördeklerin beslenmeleri ve dışkılamalarından anlamlar çıkarılmaya çalışılmıştır.

Günümüzde ise hala dışkı yani kaka falına bakan ve bunlara anlamlar yükleyen kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler dışkıların şekli, kokusu, dokusuna bakarak çeşitli kehanetlerde bulunmaktadırlar. S.S. Sighn adlı scatomancy uzmanı yöneticisi Freeman’ı baktığı fal ile şaşırtmıştı. Çünkü Freeman büyük bir kase içinde bir arkadaşının dışkısını Sighn’e getirmişti. Sighn’in okumasına göre nugget şekilleri küçük değerli şey ya da bir desteğe işaret etmekteydi. Büyük tomruk formundaki dışkı ise güç ve liderliğe işaret etmekteydi. Sighn bu nedenle ilgili kişinin hediye alacağını fakat bu kişinin bu hediyenin ne şekilde elde edildiğini kimsenin bilmesini istemeyeceği kehanetinde bulundu. Freeman bunun doğru olduğunu anlayınca çok şaşırmıştı.