Rune Falı Bak

(14 oy) 4/5 5663
Yorum Yaz


Rune Falı kabataslak tasvir edilmesi gerekirse bir tür gelecek habercisi ve yorumcusudur. Rune’ların anlamları defalarca okunmalı, algılanmalı hatta göz önünde canlandırılmalıdır. İlk adım kaynak kitaplardan, mitoloji hikâyelerinden ve çeşitli ansiklopedilerden araştırarak kafanızda bir Rune konsepti oluşturmaktır. Fenu ile başlayarak her gün bir Rune alın. Bu sırayla da devam edin. Ayrıca Rune ile yakın olmayı, avucunuzda tutmayı ve ilişki kurmayı unutmayın. Avucunuzda Rune ile gözlerinizi kapayıp hayale dalın. Bu sırada gözünüzün önüne gelenleri unutmadan yazıp kendinize özel bir Rune yorum güncesi yapabilirsiniz. Bundan sonraki adım biraz Tarot’u andırır. 9 Rune alınır, çalışmalara başlanır. Önce kartlar karıştırılır, sonra da yüzleri kapalı bir şekilde yere konur ve ne çıkacağı üzerine tahminler başlar. Yanlış tahminlerinizi doğrularla karşılaştırmayı unutmayın. Farkları buldukça başarı grafiğinize ulaşacaksınız.

Bazı metodlar Rune

Rune tarih içinde belli başlı bir metot izlememiş olduğundan bazıları tahtadan bazıları ise tuğla veya taştan yapılmıştır. Günümüzde plastikten yapılanlarını görsek de tercihimiz doğal olandan yanadır. Rune Falı bakılırken açılışı her ne kadar Tarot’u andırsa da devamında Tarot gibi düzenli bir çizgide gitmektense karıştırarak atma metodu uygulanır. Bazı kaynaklar Rune’un tıpkı Tarot gibi ters anlamlara sahip olabileceğini söyler fakat bu geleneksel değildir. İnsanın kendi metodunu geliştirmesi her zaman daha iyidir. Ancak bunu herkes yapamaz, Rune bilgi birikimine ve anlayışına sahip olmak gerekir. İlk başlarda küçük sayılı Runelarla başlayıp büyük sayılara doğru ilerlemek çok daha mantıklı olacaktır. İlk olarak yere koyu hatta tercihen siyah kadife bir örtü serilir bundan sonra da üç veya dört tane Rune seçilerek fal bakılmaya başlar. Belli sayıdaki Rune’u rastgele de seçebilirsiniz ya da seçtiriyorsanız yüzleri yere dönük bir şekilde dizip karşı tarafa çektirebilirsiniz. Zaman ilerledikçe 9 ve 12 Rune’lu çalışmalara geçebilirsiniz. Rune seçimi için bir başka metot da örtümüz ile aynı tür kumaştan yapılmış bir torbaya Rune’ları koyup tombala çeker gibi çekmek veya çektirmektir. Torba metodu aralarında en geçerli ve doğru metot olarak görülür. Çektiğiniz Rune’ların boyutu metot belirleme açısından önemlidir. Tek soruları yanıtlamak ve yorumlamak için tek bir Rune yeterli olsa da bu sorunun çok özel bir anlam taşıması gerektiğini de unutmayın. Rune’lara sıradan sorular sorulmamalı ve sürekli danışılmamalıdır. Rune’u torbanızdan çekip avucunuzun içinde tutarken daha önce yeterli sayıda egzersiz yapmışsanız etkisini hissedersiniz. Soğuk veya sıcak bir etki sorunun sorulup sorulamayacağını gösterir, bu da demektir ki bir şey hissetmezseniz başka bir soruya geçmelisiniz. Üç Rune kullandığınız fallarda sorduğunuz sorulardan muhakkak bir tanesi gelecekle ilgili olmalıdır. İlk önce birinci Rune çekilir, yüzü kapalı bir şekilde yere sermiş bulunduğumuz örtünün üstüne bırakılır. İlk Rune her zaman şuandaki durumunuzun sebebi olan geçmiş etkenleri temsil eder. Çekeceğiniz ikinci Rune şuandaki durumunuzu gösterir. Bu Rune sayesinde ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Çekeceğiniz üçüncü ve son Rune ise aralarında yorumlanması en zor olandır ve kaçınılmaz sonun sembolüdür. İçgüdülerinizi büyük bir dikkatle takip etmek üçüncü Rune’un yorumlanması için çok önemlidir.

Kendi Rune´unuz Rune

Geleneksel Rune açma yöntemlerinden bir diğeri de şimdi anlatacağımızdır. Bu daha çok küçük bir ritüel olarak görülmelidir. İlk önce meyveli bir ağaçtan kesilmiş dalları kullanarak kendi Rune’unuzu yapmalısınız. Bu metot için oymanız da kabuldür. Bu sefer kadife siyah bir örtü yerine yere beyaz bir örtü seriyoruz. Odin’e kehanet gücü vermesi için dua ediyor ve Rune’lardan üç tanesini gözümüzü açmadan çekiyoruz. Bu üç Rune’u yorumlamak özellikle de bu metot kullanıldığında oldukça zordur ve emek gerektirir. Bunlara ek olarak bir de 9’lu açılışı işleyeceğiz. Kesenin içinden bakmadan 9 Rune çekilir ve hepsi avuçta tutulur. Bu sırada aklımızdan sorularımızı geçirir, konsantre oluruz. Rune’ları bir dakika daha elimizde tutup sonra örtünün üzerine atarız. Atılışın sonucu büyük bir önem teşkil eder. Üçgen ya da dörtgen oluşturan veya üst üste gelen Rune’lar ayrı yorumlanmalıdır. Ayrıca yorumlarımızı not düşmek en sonunda genel bir sonuca ulaşmakta çok işimize yarayacaktır. Attığınızda daireye benzer bir şekil oluşmuşsa merkez konumdaki Rune size sonucu verecektir.