Kelebek falı

(13 oy) 4/5 5030
Yorum Yaz


Kelebeğin gizemi

Kelebekler tarih boyunca sadece saflığın ve dönüşümün değil aynı zamanda ölüm ve günahın da sembolü olmuştur. Örneğin 17. Yüzyılda İrlanda’da beyaz kelebeklerin masum biçimde ölen çocukların ruhlarını taşıdıkları düşünülmekteydi. Mitolojide ve dinlerde kelebek gücü simgelemekteydi. Ayrıca Çin’de evlilikte mutluluğu ve neşeyi; Kelt mitolojisinde ise kelebekler peri olarak simgelenir ve çocukların kafasının karışmaması için iyi gözle bakılması salık verilirdi. Bugünlerde bilim adamları dünyamızdaki değişiklikleri kelebekler yardımıyla anlamaya çalışıyorlar. İşte bu nedenle siz burclar.net okurlarına kelebekler vasıtasıyla nasıl olayları anlayabileceğimizi yani kelebek falını anlatmaya çalışacağız.

kelebek-falinda-renkler

Kelebek falında renklerin anlamı

Kelebek falına bakan kişiler öncelikle kelebeklerin renklerine anlam yüklemeye çalışmışlar ve bu anlamlar üzerinden yorumlarını zenginleştirmişlerdir.

  • Siyah kelebek kötü durumları hatta ölümü sembolize etmektedir. Kelebek falında siyah renkli bir kelebeğin eve girdiği görülürse kötü şansın hatta ev ahalisinden birinin ölebileceğine delalet edilir.
  • Kahverengi kelebek – tonuna göre değişmekle birlikte- yakın çevreden birisinin hasta olacağı anlamına gelmektedir.
  • Beyaz kelebek iyi şansı ve zenginliği simgelemektedir. Eğer bir kişinin falında bu renk çıkarsa o yılın güzel ve talihli geçeceği söylenmektedir. Bununla birlikte evin içerisinde büyük beyaz bir kelebeğin uçtuğu kelebek falında görülürse yakın zamanda önemli bir misafirin eve geleceğine delalet edilmektedir.
  • Mor kelebek istikrar ve denge anlamına gelmektedir.
  • Yeşil kelebek yeni bir aşk ya da ilişkide düzelmeyi sembolize etmektedir.
  • Sarı kelebek etrafımızla paylaşacağımız önemli bir başarı anlamına gelir.
  • Kırmızı kelebek hastalıkta iyileşme anlamına gelmektedir.
  • Mavi kelebek en büyülü olanıdır ve çok önemli bir fırsatın kişinin ayağına geleceğini simgeler.

Kelebek falına nasıl bakılır?

Kelebek falına bakılırken tıpkı tarot falı gibi çeşitli kartlardan yararlanılmaktadır. Bu kartların üzerindeki şekillere göre yorumlamalar yapılır. Kelebek falında  zaman, ruh, nezaket, büyüme, lütuf, aydınlık hayatta kalma, geçiş, ifade, kutlama, yeniden doğuş ve savunmasızlık gibi kartlar bulunmaktadır. Bu kartlar üzerinde yer alan kelebeklerin renkleri de göz önüne alınarak yorumlanmaya çalışılır. Son derece sofistike bir yorumlama yöntemi olan kelebek falında, fal bakan kişinin sezgileri de fal bakma işlemine yön verir.