Kahve falında rakamlar ve anlamları

(2 oy) 3/5 1607
Yorum Yaz


Kahve falında sadece şekiller ve harfler değil zaman zaman sayılar da görünebilir. Kahve falını yorumlayan kişi kahve falında çıkan sayılara da bir değer atfeder. Bu nedenle çoğu zaman kahve falında rakamlar ve anlamları aşağıdaki gibidir.

Kahve falında rakamlar

0: Çocuk sahibi olmak, kişinin istediği bir arzusunun gerçekleşmesi.

1: Sevilmek.

2: Hastalık, uğursuzluk, haksızlık.

3: Başarılı iş, şans.

4: Şans.

5: Sürpriz, hayırlı olay, dedikodu, boş sohbet.

6: İyi niyete bağlı hayal kırıklığı, evlilik, dostluk.

7: Güç, aile saadeti, aşkta mutluluk, mucize.

8: Her isteğin elde edilmesi, yakın biriyle tartışmak, bereket.

9: Yeni bir başlangıç, yeni bir insanla tanışmak.

10: Aile ve iş hayatında huzur, şans.

100: Mutlu bir yaşam.

Tabi ki bunların dışında da sayılar mevcuttur. Lakin en çok falda çıkan ve merak edilen sayılar bunlardır. Kahve falında görülen rakamlar falcılar tarafından genellikle zaman kavramı olarak değerlendirilir. Sevinçli veya üzüntülü bir durumun ne zaman başa geleceğiyle ilgili ilişkilendirilir. Tek tek anlamlarından ziyade falda rakam görmek ise fal baktıran kişinin hayatında her şeyin yoluna gireceğine, borçlarından ve hastalıklarından kurtulacağına, işinde başarılı olacağına ve güzel günlerin geleceğine delalet eder.

Kahve falında sayıların yeri

Rakamlar paraya ve tarihe de işaret edebilir. Aynı zamanda sayıların anlamını çözmenin bir başka yolu fincanın neresinde çıktığına bakmaktır. Sayı fincanın dibindeyse gün, kenara yakın ise yıl olarak zamanlandırılır. üçlerle nitelendirilmektedir. (S.Culluhan-YLT)