Fala bak! Ne zaman evleneceksin öğren! – Evlilik falı

(80 oy) 4/5 48322
2 Yorum


Eski zamanlardan günümüze kadar kadınları ilgilendiren çok önemli bir soru var: Evleneceğim zamanı nasıl öğrenebilirim? Bu makalede ne zaman evleneceksin? sorusunu çeşitli evlilik falı çeşitlerine bakarak cevap vermeye çalışacağız. Aşağıda yer vereceğimiz fal çeşitleri özellikle Türki Cumhuriyetlerde bayanlar arasında çok rağbet görmektedir. İşte fala bak! Ne zaman evleneceksin öğren!

Kırmızı gül ile evlilik falı bakarak ne zaman evleneceğini öğrenmek

Bu fala genellikle Haziran ayının sonlarında bakılır. Açmış kırmızı gülü derin ve beyaz zarfın içine koyun. Zarfı mum ile mühürleyip, mührün üstüne yüzük parmağınızla bastırın. Daha sonra zarfı yastığınızın altına koyun ve o gece gördüğünüz rüyayı hatırlamaya çalışın.

Eğer rüyada su, tarla, çiçek, dağ, bardak, çocuklar, ebeveyn, gümüş veya ay görürseniz, demek ki bir yıl içinde evleneceksiniz. Rüyada dev insanlar, hayvanlar veya balıklar, büyüteç cam veya güneş görürseniz, beş yıl içinde evleneceksiniz. Rüyada altın, sürüngen hayvanlar, asker veya tufan görmek hayırlı alamet değil. Bu durumda evde de kalabilirsiniz.

Saç teli ve yüzük ile fala bakarak ne zaman evleneceğini öğrenmek

Uzun saç teli alıp, yüzüğünden geçirin. Telin iki ucunu büyük ve işaret parmaklarınızın arasında tutarak, dirseğinizi masanın üzerine koyun. Bundan sonra yüzüğü bir kadehin ya da bardağın içine sallayın (yüzük kadehin duvarlarına ve dibine değmemelidir). Bu sırada eliniz kımıldamamalı ve titrememelidir. Eğer yüzük kıpırdamadan durursa, demek ki sizin evlenmenize daha çok var. Eğer o, bir taraftan diğerine sallanırsa, o zaman beş dakika içinde ne kadar sağa sola vurduğunu saymak gerekir. En sonunda, saydığımız miktardan isim ve soyadınızın içerdiği harf sayısını çıkıyoruz. Ve böylelikle düğününüze kaç yıl kaldığını öğreniyorsunuz. Eğer sonuç negatif çıkarsa, demek ki bir yıl içinde evleneceksiniz.

İskambil kartları ile fala bakarak ne zaman evleneceğini öğrenmek

Kadınların hangisinin daha çabuk evleneceğini öğrenmek için, bir deste oyun kartını yüzü yukarı gelecek şekilde dağıtmak gerekir. Kırmızı kupa papazı kime düşerse, bu kişi herkesten önce evlenecektir. İskambil kartları ile bakılan falın diğer türü şöyledir: 3, 5, 7 vs bayan (tek sayı olmalıdır) bir daire etrafına oturacak. Dairenin ortasına iyi karıştırılmış kart seti koyulur. Bayanlar bir bir kart çekecekler. Kırmızı kupa kızını seçen kız çabucak evlenecektir. Maça kızını seçen bayan ise evde kalacaktır.

Ay ve ayna ile fala bakarak ne zaman evleneceğini öğrenmek

Erkek mendili ve ayna alarak, deniz, göl veya nehir kenarına gidip, ayın çıkmasını bekleyin. Ay epey yükseldikten sonra, arkanızı suyun havzasına dönüp, aynayı öyle tutun ki, sadece ayın kendisi değil, onun da suda yansıması da görünsün. Şimdi yüzünüzü mendille örtüp, aynada gördüğünüz ayları sayın. Eğer ikiden azsa, bir yıldan sonra evleneceksiniz. Eğer ikiden fazla ay görüyorsanız, ayların sayısı düğününüze ne kadar yılın kaldığını gösterecektir.

Kiraz çekirdekleri ile evlilik falı bakarak ne zaman evleneceğini öğrenmek

Bu fal birçoklarına tanıdık gelecektir. “Bu yıl, gelecek yıl, her ne vakitse, hiçbir zaman” sözlerini söyleye söyleye, tepside bulunan kiraz çekirdeklerini sayıyoruz. Her dört kiraz çekirdeğinden sonra saymaya yeniden başlıyoruz. Çekirdek sayısının bittiği zaman evliliğinizin ne zaman olacağını bildirecektir. Bu fala papatya de bakılabilir.