Bakla Falı Bak

(8 oy) 4/5 3418
Yorum Yaz


Günümüzde eski yaygınlığını kaybetmiş bu fal geleneği barındırdığı bazı malzemeler sayesinde belli başlı anlamlar kazanır ve bunlara göre fal bakılır. Bu malzemeler örneğin Bakla Falı içerisinde bulacağınız bir yüzük olabilir. Bu malzeme yakın zamanda nişanlanacağınızı veya düğün yapacağınızı gösterir. Ayrıca bulacağınız bir kol düğmesi özellikle de yeşilse herhangi bir dileğinizin olumlu mu olumsuz mu sonuçlanacağını size gösterebilir, ayrıca maddi bir kazancı da müjdeleyebilir. Bakla falı bakmadan önce ne görmek istediğinizde karar kılın. Kendinize bir konu bulduktan sonra birazdan sayacağımız hazırlıklara başlayabilirsiniz. Bir kabın içerisine iki avuç kadar bakla koymanız ilk adımdır. Daha sonra baklaların arasına sizi temsil eden beyaz düğmeyi ekleyin. İçinizden tuttuğunuz dileğin özelliklerine uyan bir malzeme çeşidi bulup fal bakmak için kullanacağınız kaba özenle dizin. Bu malzemeleri neye göre seçeceğiniz konusuna gelirsek belli başlı örneklerle açıklayabiliriz. Örneğin şuan biriyle birliktesiniz ve bu ilişkinin nereye doğru gittiği sorusuna cevap arıyorsunuz. Bunun için baklanın arasına bir adet yüzük, 1 adet gri düğme,1 adet mavi düğme ve bir adet de siyah düğme eklemeniz gerekir. Falın sonucunda ilişkinizin bir nikâh mı ayrılık mı keder veya üzüntü mü getireceğini öğrenebilir, malzemelerin sizi yeni bir aşkın beklediğini söylediğini bile görebilirsiniz. Sizin faldaki temsilciniz beyaz düğme, baklaların etrafında aldığı şekle göre kaderinizi gösterebilir.

Bu adımları takip etmiş ve tüm malzemeleri hazırlamışsanız artık fal bakmaya nerdeyse hazırsınız. Kafanızı kurcalayan bir soru muhakkak vardır, bunun cevabını öğrenmek için bir dilek tutun. Bundan sonra ise yapmanız gereken kabın içine koymuş olduğunuz baklaları ve temsilci malzemeleri keskin ve seri bir hareketle bir anda masaya bırakmaktır. Hepsinin kaptan çıktığından emin olmanız gerekir. İstediğiniz yere düşürmeye çalışmamanızı öneririz, bu ancak kendini kandırmaktır.

Masaya bıraktığınız baklalar arasında dikkatlice ve dağıtmadan temsilciniz olarak koyduğunuz beyaz düğmeye bakının. Bulur bulmaz yerinden oynatmayıp etrafındaki taşların konumlarına dikkat edin. Beyaz düğmenize yakın yerlere düşen baklalar tuttuğunuz sonucun akıbetinin ne olduğunu gösterir. Eğer araya sevgi veya nikâh gibi olumlu olayları temsil etmeleri için koyduğunuz malzemeler girmişse tuttuğunuz dileğin olumlu sonuçlanacağını hatta tahmin ettiğinizden de önce gerçekleşeceğini gösterir. Ancak araya kötülük düğmeleri veya malzemeleri girmişse ve beyaz düğmenizin etrafında iseler dileğinizi gözden geçirmenizi, bir kişi hakkındaysa onun hakkında bildiklerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Fal bakılırken baklaların aldığı konum en az taşlar kadar önemlidir.

İki farklı taş arasında bir bakla bulunmasının bu dileğinizin ilgilendirdiği insanla veya çok etkilendiğiniz biriyle yüz yüze konuşma şansı demek olması konumların önemine örnek gösterilebilir bakla falı bakarken. Bu iki taşın arasına iki bakla girdiyse genellikle görüşmenin 2 vakit içerisinde olacağı söylenir. Bakla sayısının üçe çıkması da iyilik ve şans manasına gelir. Ancak sayı üçü aştığı anda siz ikinizin arasına girenin çok olacağı anlamına geldiğinden üzüntünün ve ayrılığın işareti haline gelir. Baklaların konumları incelenirken bakılması gereken taşların etrafında veya arasındaki baklalardır ancak beyaz düğmenizden uzak bir yere düşmüş olsa da iki ayrı taş farklı yorumlar ve üzerinizde değişik etkiler yaratabilir. Örneğin nikâhın temsilcisi olarak eklediğiniz yüzük gri düğme ile etkileşime girerse bu nikah gerçekleşecek ancak kısa zamanda atılacak demektir.