En zeki burç

(7 oy) 5/5 5375
Yorum Yaz


En zeki burç denildiği aslında tek bir burçtan değil birden fazla burçtan bahsediyoruz aslında. Ancak zekayı sadece analitik ya da matematiksel bir zeka olarak değil de sosyal zeka dolayısıyla da duruma göre çözüm yeteneği olarak tanımlıyor olursak en zeki burç daha önceki yazımızda vurguladığımız ikizler burcu olmaktan çıkıyor. Evet ikizler burçları belki zeka olarak ilk 3 burcun arasında yer alabilir; ancak bu yazımızda en zeki burcun farklı bir burç olduğunu nedenleri ile açıklayacağız sizlere. Burclar.net olarak yine bir burç analiz yazısı sunuyoruz sizlere. Lütfen takibe devam edin bizleri.

En zeki burç hangisidir?

En zeki burç yapılan araştırmalarda kova burcu olarak karşımıza çıkmakta. Bu burçlar zeki olmasının yanı sıra aynı zamanda ukala kişiliklerdir. İnsanları çok fazla takmamaları ve değer vermemeleri zekalarını çok daha verimli olarak ve başka durumlar için kullanmalarına neden olur. Seks yaşamlarında diğer burçlara göre göreceli olarak daha kayıtsız olmaları da bu burçların zekasını geliştiren durumlardan birisi olabilir. Her konu ile ilgilerinin olması ve fikir üretebilmeleri onların projeye yönelik kişilikler olmasının önünü açmaktadır. O yüzden bir yerde yenilik ya da teknolojide ilerleme dendiğinde kova burçları en önde gelen burçlardan bir tanesidir.

Dehasının asıl kaynağı zekası olsa da inatçılığı onu zeki bir burç haline getirir. Zaten karakterinde olan bağımsızlık düşüncesi ve özgünlük fikirlerinin genel geçer değil her zaman farklı yönlere kişileri taşıyan zeki sonuçları olan tavırlar olduğunu anlar.

İkizler burçları ile zeka konusunda birbirlerine rakiptir diyebiliriz. Ancak kova burçları zekasını kendisinden çok toplum ve özgünlük amacıyla kullanması onu ikizler burçlarından ayıran temel özelliktir. Çünkü ikizler burçları doğası itibari ile ikirciklidir ve bu durumu sürekli kendi lehine geliştirmeye çalışır.

Kova burcu ünlüleri şunlardır:

Charles Darwin, Bob Marley, Abraham Lincoln, Mozart, Galileo, Michael Jordan, Shakira, James Dean, Thomas Edison, Alessandro Volta, Paul Newman, Metin Üstündağ, Franz Schubert, Jules Verne, Eva Braun, Mia Farrow, Sylvia Krystel, Ajda Pekkan, Candan Erçetin