En gıcık burçlar

(41 oy) 5/5 19704
Yorum Yaz


Sevgili okurlar sizce en gıcık burç hangisidir? Bu yazımızda burçların kötü yanlarını sizlere sunacağız. Ancak bu sefer burçlar kendilerini ifade edecek. Bir anlamda kendilerini eleştirecek. İşte burçların kötü yanları…

Koç burçları

Egoya en çok ihtiyaç duyan burçtur. Önde olması için her şey hazırdır. Aşkta, işte ve güçte en bencil burçtur. Karşısındakinin kalbine değmeyecek kadar bencildir. Her şeyi kolaylıkla beğenmez. Asla af dilemez. Ona kalsa, sadece kendi aklı üstündür. Herkese nasihat verir, ukalalık eder. Hatta karşısına konulan yemeği beğenmez. “Emir almam, emir veririm”, – der.

Boğa burçları

Ağır karakterlidir. Harekete gelmesi için arkasından hep iteklenmelidir. Söyleneni ilk defa asla anlayamaz, 10 kere tekrarlamak gerekir. “Tek dileğim var, çok miktarda para, zengin sofra, çok şey mi istiyorum? Bunlar benim güvencemdir”, – der.

İkizler burçları

Uzak durmakta fayda var. Çenesi boş, esir aldı mı, can kurtulmak kolay değildir. “Zekam parlak, dilim kıvrak, her konuya aklım erer, hiçbir zorluktan korkmuyorum, sıkıntı çekemem. Bir de özverili olabilsem ne güzel olur…”, – der.

Yengeç burçları

Yengeçler başkalarının sorunları ile ilgileniyor gibi görünmeye çalışır. Fakat adım atmaktan korkarlar. Kolay aldatılırlar. “Duygusalım, Dokunsalar, göz yaşım akar, anam, babam, çocuklarım, ben onlarsız ne yaparım?”, – diye düşünerek yaşarlar.

Aslan burçları

Sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, millet sana ne sözler diyor haberin yok. Aslanlar eleştiriye asla tahammül edemezler. “Ben yarattım bu dünyayı” düşüncesi daima onların beynindedir.

Başak burçları

Ayrıntılar arasında kaybolup batarlar. Hayatı ayrıntılarla doludur. Bir de çok titizlerdir. Düzgün, düzenlidir. Ama her yeri denetleme huyu insanları bezdirir. Dili de çok keskindir. Soğuk, ruhsuz bir tiptir. “Yazdım, çizdim, notlar götürdüm, her şeyi ayarladım. Bende hiçbir yanlış yok. Mükemmeli ben yarattım” sloganı ile yaşar.

Terazi burçları

Çok kötü yaratıcı ruhu var. Aklı sürekli havada gezen bu tür insanın bir iş bulması da çok zordur. Ömrünün sonuna kadar işsiz güçsüz dolaşabilir. “Ben müziksiz yaşayamam. Hele sevmezsem, hiç yaşayamam. Her konuda konuşurum, tecrübem vardır, çünkü her zaman bir bildiğim vardır”, – der.

Yay burçları

Her şeyin iyi tarafını gören şen ruhlu bir tiptir. Çünkü yeteneksizliğini başka türlü örtemez. İşsiz-güçsüz insanlar bu burçtan çıkar. İşi gücü boş bekar dolaşmak. Maceradan maceraya koşar. Fakat bilim ve kültür peşinde koştuğunu her zaman  söyler.

Akrep burçları

Adı üstünde, akrep gibi saplar adamı. Kıskançlık krizlerine girer. Aşkta, işte, ilişkilerde en çok etkileyen taraftır. “En güçlü şüphesiz benim. Herkesi ezip geçerim. Hele bana ters bakanı doğduğuna pişman ederim”, – der.

Oğlak burçları

En duygusuz burçtur. Duvar gibidir. Tepkisizdir. Aşırı maddeci. Tutucudur ve riske girmekten kaçınır. “Ben cimrilik etmiyorum ki!!  Sadece hesabını bilmek gerekir”, – der.

Kova burçları

Güya çok gayret eder, bir şeyi elde etmek için her türlü yolu dener. “Tek tipi  hiç sevmem, istesem de, beceremem, orijinal fikirlerim, takip edilecek olan benim”, – der.

Balık burçları

Balık – adı üstünde, vur kafasına, al ekmeğini elinden bir burçtur. Hayal gücü çok gelişmiştir. “Söylenecek çok söz yok. Bir dünyam var, gizemli bir zemindir. Dokunulsa kırılır, ben gerçeklerle barışamam, hayallerle teselli bulurum”, – der.