Doğduğunuz Aya Göre Kişiliğiniz

(12 oy) 5/5 6833
Yorum Yaz


Doğduğunuz aya göre burçlarınız olduğu gibi genel kişilik özelliklerinizin de olduğunu biliyor muydunuz? Peki hangi ay doğanlar hangi kişilik özelliklerine sahipler? Doğduğunuz aya göre kişilik özelliklerinizi sizler için araştırdık. İşte o özellikler;

Ocak Ayında Doğanlar:

Ömür boyu öğrenmeyi ve öğretmeyi severler, eğitime çok açıklardır. Hırslı, çalışkan ve üretkendirler. Ciddi bir kişilikleri vardır, çok dikkatlidirler ve eleştirmeyi çok severler. İnsanların zaaflarını çok kolay eleştirebilirler. Planlı ve programlıdırlar. Duyarlı ve duygusaldırlar ancak aşklarını ve duygularını hemen belli etmezler. Evcimendirler, sadık bir eş olurlar, kıskançtırlar ve çocukları çok severler.

Şubat Ayında Doğanlar:

Özgürlüğüne düşkündür, hayallerini peşinden gider. Seyahat etmeyi sever. Belirsizlikten hoşlanmaz, somut şeylere önem veriri. Kendine güveni azdır, sessiz, utangaç ve ağırkanlıdır.  Duygu ve karakter bakımdan değişkendir, çok sakinken birden sinirlenip saldırganlaşabilir. Gözlem ve analiz tarafı çok gelişmiştir.

Mart Ayında Doğanlar:

Sakindir, kolay sinirlenmez ve nezakete çok önem verir. Esrarengiz, çekici bir kişiliği vardır, dikkat çekmeyi sever. Duyarlı, cömert, yardımsever ve sempatiktir. Biraz utangaç ve muhafazakâr olabilirler. Zevklidir, kendini şımartmayı, seyahat etmeyi çok sever. Güvenilirdir, yalandan hoşlanmaz. Hareketli müzik dinlemeyi severler. Kendine yapılan hatayı unutmaz, intikamcıdır.

Nisan Ayında Doğanlar:

Enerji ve hayat dolu, tez canlı, çok çabuk karar değiştiren aktif bir burçtur. Macerayı çok sever ve cesurdur, rutin hayattan çabuk sıkılır. Dostlarını çok önemser, her zaman yardımlarına koşmaya çalışır. Sevgisini ve ilgisini hemen belli eder. Hafızası çok kuvvetlidir, kolay kolay unutmaz. Baş ve göğüs hastalıklarına eğilimlidirler.

Mayıs Ayında Doğanlar:

Planlı ve çalışkandır. Kolay sinirlenir ve sert yapılıdır. Ancak çabuk sakinleşir, anlayışlıdır. Dış görünüme ve fiziksel güzelliği çok önem verir, sosyal bir burçtur, evde olmaktan çabuk sıkılır. Edebiyat ve sanata ilgi duyar, hayal kurmayı sever. Çocuklarla pek anlaşamaz. Kulak ve boyun bölgesi zayıftır, bu bölgelerde meydana gelecek hastalıklara açıktır.

 Haziran Ayında Doğanlar:

Çok değişken bir karaktere sahiptirler. Hassastır, çabuk kırılır, aynı zamanda çok eğlenceli ve komiktir. Çok kararsızdır aynı anda birden çok şey düşündüğü için zor karar verir. Sempatik ve naziktir. Konuşkandır, çabuk arkadaş edinir. Soğuk algınlığına ve üşütmeye dayalı hastalıklara çok yatkındır.

Temmuz Ayında Doğanlar:

Başkalarının görüşünü çok önemser, çok gururludur. Sempatik ve girişken bir insandır, çabuk arkadaş edinir. Çok güvenilir ve iyi bir sırdaştır. Biraz inatçıdır ve ikna olması zordur. Çabuk affeder, kin tutmaz. Mide bölgesi zayıf olduğu için rahatsızlıklar yaşayabilir.

Ağustos Ayında Doğanlar:

Kendine güveni ve liderlik özelliği çok yüksektir. Öncü olmak, insanlara yol göstermek ister. Sosyaldir, insanlarla iletişim kurmayı ve şakalaşmayı çok sever. Dikkatlidir ancak başkalarının görüşünü çok önemsediği için çok kolay provoke olur. Kariyere ve maddi konulara önem verir. Bağımsızlığına düşkündür. Sevdiği zaman çok romantik olur.

Eylül Ayında Doğanlar:

Çok açık sözlüdür, insanların hatalarını çok rahat yüzlerine söyler. Ayrıntıcıdır, detaylara çok önem verir. Sorumluluk sahibidir, aldığı işi çok iyi yapmaya çalışır. Güvenilir bir arkadaş, eş, dosttur. Belagatı çok gelişmiştir, iyi bir konuşmacıdır. İlişkileri konusunda seçicidir, herkesle arkadaşlık kurmaz. Duyguları çok belli etmez.

Ekim Ayında Doğanlar:

İlgi çekmeyi, herkesle iletişim kurmayı çok sever. Arkadaşlarını önemser. Duygusaldır, başkalarının düşüncelerine çok önem verir, çabuk etki altında kalır. Çok hassastır, çabuk kırılır. Yalanı ve yapmacıklığı hiç sevmez. Bazen bencil olabilir.

Kasım Ayında Doğanlar:

Enerjik ve eğlencelidir. İnsanları yönetmeyi ve etkilemeyi severler. İyi bir lider olabilirler. Sorumluluk sahibi ve çalışkandırlar, işlerini çok iyi yapmaya çalışırlar. Samimi ve yardımseverdir. Hak yemez, herkesle adaletli davranmak ister. Güvenilirdir, sır saklamayı bilir. Yapmacık değildir, derin ve sahici duyguları sever.

 Aralık Ayında Doğanlar:

Eğlenceli ve sosyal olurlar. Espri yetenekleri yüksektir. Onlarla vakit geçirmek çok keyifli olabilir. Dostlarını çok önemser, cömerttir, yardım etmeyi sever. Güvenilir ve sadık olurlar. Çok çalışkandır. Sevildiğini hissetmek hoşuna gider.