Diriliş Ertuğrul Dizisi ve Ertuğrul Bey’in Burçları

(8 oy) 5/5 2116
3 Yorum


Dün yayına giren ve bir anda Türkiye gündemine oturan Diriliş Ertuğrul dizisi ilk bölümü ile hala konuşulmaya devam ediyor. Peki Ertuğrul Bey’in doğum tarihi ve burcu ne? Dizide Oğuzlar’ın Kayı Boyu olan ve Osmanlı İmparatorluğu kuran Süleyman Şah ve oğullarının Osmanlı’ya giden yolları anlatılıyor. Döneminde Selçuklu’nun hüküm sürdüğü Anadolu’da Haçlılar ve Tapınak Şövalyeleri de dizide yer alıyor.

10 Aralık Çarşamba akşamı TRT1 de yayınlanan ilk bölümü ile büyük beğeni toplayan Diriliş Ertuğrul dizisi aynı zaman da büyük de merak uyandırmaya başladı. Osmanlı’nın kuruluş aşamasında geçen olayları anlatan dizide Ertuğrul Bey bir sahnede “Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz, zalime eyvallah mı diyeceğiz! diyor.

Peki Ertuğrul Bey’in doğum tarihi ve burcu ne?

Ertuğrul Bey 1191 senesinde Bitlis Ahlat’^ta dünyaya gelmiştir. Ancak doğduğu gün ve ay kayıtlarda kesin olarak yer almamaktadır ancak Aslan Burcu olduğu tahmin edilmektedir. Daha sonra 1281 tarihinde vefat eden Ertuğrul Bey uzun ve başarılı bir ömür sürmüş ve Osmanlı İmparatorluğu’un temelini oluşturmuştur. Ertuğrul Bey’in oğullarından olan Osman Bey babasından sonra Kayı Boyu’nu devletleştirecek ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olacaktır.

Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin Burcu Ne?

Diriliş Ertuğrul dizisi yayına 10 Aralık 2014 günü 20:10 da başladı. Dolayısıyla Diriliş Ertuğrul dizisinin burcu Yay Burcu’dur. Yay Burcu maceraperesttir ve bu arzusu sınır tanımaz. Ayrıca Yay Burçları cesur ve gözüpektir. Bu temel özellikleri dikkate aldığımızda Diriliş Ertuğrul dizisi çok başarılı olacak gibi görünüyor.

Ayrıca Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin yükselen burcu da Terazi Burcu’dur. Terazi Burcu yüksek iletişim becerisine sahip bir burçtur ve dolayısıyla çevresinde pek çok kişiyi toplayabilir. Bu nedenle sosyal bir burçtur Terazi Burcu. Ayrıca takım çalışmasına yatkın bir yöneticidir Terazi Burcu. Tüm bunlar birleştiğinde Diriliş Ertuğrul dizisi daha çok ses getirecek gibi görünüyor.