Çin Burcu Yılan

(33 oy) 4/5 33273
1 Yorum

Yılan Burcunun Çince Adı SHE
Yılan Burcunun Saatleri 09.00 – 11.00
Yılan Burcunun Yönü Güney – Güneydoğu
Yılan Burcunun Mevsimi İlkbahar yağmurları
Yılan Burcunun Ayı Mayıs
Yılan Burcunun Elementi Ateş
Yılan Burcunun Yönü Yin
Yılan Burcunun Taşı Akik
Yılan Burcunun Gezegeni Mars
Yılan Burcunun Rengi Yeşil, Kırmızı
Yılan Burcunun Eşiti Balık Burcu
Yılan Burcunun Anlaştığı Burçlar Öküz, Tavuk
Yılan Burcunun Kişiliği Bilge, mantıklı, yaratıcı, kurnaz, materyalist, güvensiz, titiz ve organize

Çin Astrolojisine Göre Yılan Burcunun Özellikleri

Yılan burcunun etkisinde doğan kişiler “yılanın cazibesi” olarak tasvir edilebilirler.  Yılan burcu yılanın hareketlerindeki bilgelik ve zerafete de sahiptirler. Yılan burcu mükemmel ara bulucu, büyükelçi ve müzik virtüözü olabilirler. Yalnız, sessiz ve ihtiyatlı hedefleri olan kişilerdir. Analiz yetenekleri sayesinde fırsatlardan yararlanabilmek için her zaman doğru yerde bulunurlar.

Yılan burçlarının iyi yaşamak, zengin yemekler yemek, iyi markalar giyinmek, para, müzik, kitap gibi zarif şeylerden zevk alır. Saçma sözden, kafası çalışmayan kişilerden ve anlamsız muhabbetlerden nefret ederler. Enteresan sohbetlerin olduğu sosyal toplantılardan çok hoşlanırlar. Yılan burçları özgüveni yüksek, farklı fikirlere açık kişilerdir.

Yılan burçları nasihat dinlemeyi sevmez. Sadece kendi sezgilerinin rehberliğinde hareket eder. Bir problemin çözümüne her açıdan bakabilir. Sorunların çözümünde inançlı ve çabuk davranırlar.

Yılan burcu az konuşur; çok düşünür. Düşünmeden konuşmaz. Kızdıkları zaman darbeleri ölümcül olabilir. Birine zarar vereceklerinde yavaş ve hissettirmeden bunu yapar. Kindardırlar. Amaçlarına ulaşmak için, yorulmaksızın, hesaplı biçimde, sağduyuyla ve entrikayla davranabilirler. Başarana kadar amaçlarının peşinde koşarlar.

Bir ilişkiyi bırakıp kaçmaya eğilimli ve utangaç olmalarına rağmen, yılan burcukadınları ilişkilerinde anaç, duygusal ve yoğundurlar.  Deli gibi sevebilirler, ancak ihtiyatı hiçbir zaman elden bırakmazlar. Fırsat bulduğunda suçluluk hissi duymaksızın ihanet edebilirler. Bütün hilelerden faydalanırlar. Takdir edilmek ve idol olmak isterler. Çok kıskançtırlar.

Yılan Burcunun Elementleri

Odun Yılanı (1905-1965)

Odun yaratıcılık ve keşif sağlayarak bilgelik ve ilham vermektedir. En büyük özelliği bilgiyi yakalaması ve öngörülerinin gelişmiş olmasıdır. Bilgisini birçok hedefi başarmada kullanır. Yılan burçları arasında en huzurlu hayatı olan odun yılanıdır. Lüks yaşamı sever. Kibirli olabilir. Sanat, müzik, tiyatro ve doğayı seyretmekten hoşlanır.

Odun yılanı ünlüleri: Salman Khan, Sharon Cuneta, Henry Fonda, Joan Crawford, Howard Hughes, David Wu, Sterling Holloway, Eddie Anderson, Tommy Dorsey, Anna Wong, Katarina Witt, Michael Bay, Embeth Davidtz, Alec Mapa, Ben Stiller, Bjork, Michelle Stafford, Gong Li, Sam Mendes, Dr. Dre, Martin Lawrence, Elizabeth Hurley, Mark Calaway, Lennox Lewis, Aaron Kwok, Brooke Shields, Charlie Sheen, Larry Wachowski, J.K. Rowling.

Ateş Yılanı (1917-1977)

Ateş yılanı yılan burçları arasında en karizmatik ve baskın olanıdır. Güçlü kişiliği ile güven veren lider özelliği vardır. Cazibesiyle sürekli yükselir ve kendine iyi pozisyonlar bulur. En gizli ve obsesif istekleri güç ve zenginlikle ilgilidir. Bu istekleri yüzünden etrafına güvensizlik verebilir. Başkalarını fazla düşünmeksizin önyargılarıyla mahkûm eden özelliği de vardır. Zirveye ulaşmak için mücadele eder. Başarı ve şöhreti elinden bırakmamaya çalışır.

Ateş yılanı ünlüleri: Ferdinand Emmanuel Edralin Marcos Sr., Tom Brady, Zsa Zsa Gabor, John F. Kennedy, Arthur C. Clarke, Holly Brisley, Dean Martin, Desi Arnaz, David Tomlinson, George Gaynes, Indira Gandhi, Fiona Apple, Ernest Borgnine, Ella Fitzgerald, Huang Xiaoming, Sidney Sheldon, Thelonious Monk, Phyllis Diller, Clea DuVall, Sarah Michelle Gellar, Edward Furlong, Emily Perkins, Eric Olsen, James Van Der Beek, Lindsay Sloane, Jason Reitman, Liv Tyler, Kanye West.

Toprak Yılanı (1929-1989)

Sıcaklığı ve doğallığı en toprak yılanının en önemli özelliğidir. Yılan burçları arasında en hassas ve ihtiyatlı olanıdır. Karar vermeden önce mutlaka istişare yapar. Bir kere karar verdi mi amacına ulaşmak için sürekli çalışır. Amaçlara genelde uzun vadelidir. Fırsatlardan yararlanmak için ince zekasını ve sezgisini kullanır. Kariyerini yavaş ve sessiz biçimde gerçekleştirir. Çatışmalı durumlarda soğukkanlılığını korur.

Toprak yılanı ünlüleri: Xian Lim, Anne Frank, Anna Sundstrand, Brandon Smith, Audrey Hepburn, Clare Thomas, Joe Jonas, Cristine Reyes, Barbara Walters, Bob Newhart, Juliana Lohmann, Lil Romeo, Kris Bernal, Jake Lloyd, Ed Asner, Grace Kelly, James Hong, Taylor Swift, David Henrie, Kim Bum, Chris Brown, Rory Culkin, Eliza Taylor-Cotter, Sam Fox, Daniel Radcliffe.

Metal Yılanı (1941-2001)

Metal yılanı çok zeki ve hesapçıdır. Kararlılığıyla hedeflerini gerçekleştirir. Fırsatları yakalamada doğuştan yeteneklidir. Güç ve zenginliğe ulaşmak için sürekli ve sessizce çaba gösterir. Yılan burçları arasında lüks ve iyi yaşama en düşkün olanıdır. Ayrıca yılan burçları arasında en ketum, ihtiyatlı, kaçmaya hazır ve ürkek olanıdır.

Metal yılanı ünlüleri:  Harley Graham, Ann-Margret, Nick Nolte, Stephen Hawking, Paul Simon, Art Garfunkel, Aliza Gur, Spalding Gray, John Davidson, Otis Redding, Pete Rose, Richard Dawkins, Robin Leach, Bob Dylan, Robert Pine, Stephen Cannell, Martha Stewart, Faye Dunaway, Joe Flaherty, Chris Noel, Jurgen Prochnow, Kim Jong-il.

Su Yılanı (1893-1953-2013)

Yüksek konsantrasyon ve sezgi gücüne sahiptir. İnce zekâsı ile olaylar karşısında ne yapacağını çok iyi bilir. Güzel sanatlara ve edebiyata ilgi duyar. Aşırı kindardır.

Su yılanı ünlüleri: Alfred Molina, Edward G. Robinson, Kim Basinger, Christie Brinkley, Harold Lloyd, Mae West, Kate Capshaw, Rick Moranis, Howard Stern, Kathleen Kennedy, Barry Sonnenfeld, Amy Irving, Pierce Brosnan, Tim Allen, Tony Blair, Chaka Khan, Danny Elfman, Hulk Hogan, John Malkovich.