Çin Burcu Tavşan

(12 oy) 5/5 20797
Yorum Yaz

Tavşan Burcunun Çince Adı TU
Tavşan Burcunun Saatleri 05.00 – 07.00
Tavşan Burcunun Yönü Doğu
Tavşan Burcunun Mevsimi İlkbahar
Tavşan Burcunun Ayı Mart
Tavşan Burcunun Elementi Odun
Tavşan Burcunun Yönü Yin
Tavşan Burcunun Taşı İnci
Tavşan Burcunun Gezegeni Jüpiter
Tavşan Burcunun Rengi Yeşil ve turuncu
Tavşan Burcunun Eşiti Boğa burcu
Tavşan Burcunun Anlaştığı Burçlar Keçi, domuz
Tavşan Burcunun Kişiliği Muhafazakâr, hassas, eğitimli, ihtiyatlı, eğitimli, diplomatik, utangaç, bazıları için dahi

Çin Astrolojisine Göre Tavşan Burcunun Özellikleri

Tavşan burcu biraz tembeldir. İhtiyatlı davranır. İçe dönük bir yapıya sahiptir. Rahatlığına düşkündür. Lüks hayat yaşamayı sever. Riske giremediğinden fırsatları elinden kaçırır. Rekabete girmek için çok hassastır. Doğuştan politikacıdır. Zarif, eğitimli ve kültürlüdür. Yüksek adalet duygusuna sahiptir.

Tavşan burcu hoşuna giden entelektüel görevleri gerçekleştirir. Evinde mutludur. Rahat ve huzurlu bir ambiyans oluşturmaya çalışır. Çin astrolojisi içerisinde yer alan tüm Çin Burçları arasında en misafirperver ve arkadaş canlısı olanıdır. Arkadaşları ve hayatını paylaştığı kişiler için sürekli endişe duyar.

Tavşan burçları etrafındaki olayları gözlemlemeyi sever ve detaylara (renk, dizayn, saç şekli, elbise, ifade, diyalog vb) sürekli takılır. Dikkatleri üzerine çekemese de sosyal ortamlardan zevk almayı bilir. Kendini güvende hissetmek için bir gruba ait olmak ister. Tanımadığı kişilere karşı çekingendir.

Tavşan burçlarının dengeli, yumuşak ve bir şeyleri gizlermiş gibi yapan tatlı bir görünümü vardır. Biraz detaycıdır. Tartışmalı ortamlarda bulunmaktan kaçınır. Aşık olana kadar ilişkilerinde biraz soğuktur. İdealist birisi olması onu birçok konuda hayal kırıklığına uğratır.

Tavşan burçlarının hayal gücüne sahip karakterine iyi şans her zaman eşlik eder. Kurnaz, fırsatçı ve kaypak oluşu nedeniyle sıkıntılı durumlardan zarif biçimde kurtulur. İyi, güzel ve rafine bir hayat sürdürmeye çalışır.

Tavşan Burcunun Elementleri

Odun Tavşanı (1915-1975)

Odun tavşanı bazen aşırıya kaçsa da bütün tavşan burçları arasında en esnek olanıdır. Katılıktan ve karar almaktan kaçar. Cömertlikleri ve yardımseverlikleri övülür. Çalışma hayatında hırslıdır. Otorite karşısında korkar ve siner. Büyük grupların içerisinde daha rahat çalışır. Potansiyelini ortaya çıkarması için güven hissinin tam olması gerekmektedir.

Odun tavşanı ünlüleri: Christina Hendricks, Aiko Melendez, Billie Holiday, Orson Welles, Samantha Quan, Ingrid Bergman, Arthur Miller, 50 Cent, Frank Sinatra, Samantha Bloom, Drew Barrymore, Ai Sugiyama, Gotham Chopra, Rico Yan, Fergie, Prince Floris of Orange-Nassau, David Beckham, Terry Chen, Enrique Iglesias, Terence Yin, Angelina Jolie, Carmina Villaroel, Nicole Bilderback, Tobey Maguire, Karl Yune, Charlize Theron, Kelly Lin, Lil’ Kim, Michael Bublé, Aya Kawai, Kate Winslet, Tara Reid, Vivian Hsu, Milla Jovovich, Tiger Woods, Jun Song, Joy Bisco.

Ateş Tavşanı (1927-1987)

Ateş tavşanı duygusal ve fırtınalı bir karaktere sahiptir. En eğlenceli ve hislerini açığa vuran tavşan burcudur. İçindeki ateşi zarif, diplomatik ve kurnaz biçimde gizler. Eğlenceyi sever. Bütün tavşan burçları arasında liderlik özelliği en yüksek olandır. Mütevazı ve ihtiyatlı biçimde davranır. Bütün tavşan burçları arasında ani değişimlerden en çok etkilenen ve sinirlenen ateş tavşanıdır. Kandırılırsa hayal kırıklığına uğrar ve buna çok içerler.

Ateş tavşanı ünlüleri: Yuya Tegoshi, Océane Zhu Guang-Xuan, Josie Loren, Danielle Panabaker, Kaci Lyn Battaglia, Chao-Li Chi, Katie Leung, Jennylyn Mercado, Aaron Carter, Harvey Korman, Hayato Ichihara, Sidney Poitier, Erma Bombeck, Anne Suzuki, Crystal Liu, Harry Belafonte, Janet Leigh, Faye Hamlin, Lian Paz, Roger Moore, Han Hyo Joo, Zaraah Abrahams, Jake Cuenca, Masami Nagasawa, George C. Scott, Patti Page, John James Uy, Lil Bow Wow, Jesse McCartney, Miki Ando, Rollo Weeks, Nobunari Oda, Blake Lively, Hilary Duff, Samantha Futerman, Josh Farro, Ryza Cenon, Zac Efron.

Toprak Tavşanı (1939-1999)

Toprak elementi tavşan burcuna tutarlılık, denge ve gerçekçilik sağlar. Ne istediğini bilir. Akılcı ve düşüncelidir. Amaçlarına ulaşmak için kurnazlığını kullanır. İçerisindeki çatışmalarla savaşmak zorundadır.

Toprak tavşanı ünlüleri: Karley Collins, Bailee Madison, Conner Rayburn, Mavis Staples, Louise Lasser, Tatum McCann, Brenda Vacarro, Francis Ford Coppola, Jean Houston, Lee Majors, Harvey Keitel, Paul Hogan, John Cleese, Tina Turner, Wes Craven, Terence Stamp, Richard Kiel, Ralph Lauren, Nancy Kwan, Marvin Gaye, Lily Tomlin, Frankie Avalon, Fred Willard, Joel Schumacher.

Metal Tavşanı (1891-1951-2011)

Metal etkisi tavşan burcunu katı ve güçlü yapar. Hırsları ve entelektüel aklıyla hedeflerine ulaşır. Olayların gidişatını önceden görebilir. Detaylara çok hakimdir. Kalbine dokunanlar sanat, güzellik, müzik vb aktivitelerdir.

Metal tavşanı ünlüleri: Zhang Yimou, Max Ernst, Cole Porter, Henry Miller, Beverly D’Angelo, Kurt Russell, Luther Vandross, Dale Earnhardt, Geoffrey Rush, Anjelica Huston, Cheryl Ladd, Robin Williams, Mark Harmon, Lynda Carter, Michael Keaton, Cassandra Peterson (Elvira), Mark Hamill, Romina Power, Sting, Pedro Almodóvar, Lou Ferrigno, Michael Keaton, Edie McClurg, John Mellencamp, Steven Seagal, Tommy Hilfiger, Tony Danza, Yvonne Elliman.

Su Tavşanı (1903-1963-2023)

Su tavşanı aşk ve sessizliğin sembolüdür. Tüm tavşan burçları arasında en duygusal olanıdır. Hayalperesttir. İnsanlardan kaçar. Huzur arar. Kırılgan karakterlidir. Kolaylıkla etkilenebilir. Başkalarının yönlendirdiği akışa uyar. İyi bir hafızaya sahiptir. İnsanların isteklerini fark etmeksizin davranır. Kararsızlıklar arasında yüzer. Problemler kendisini zavallı hissettirene kadar kafasında döner. İçe kapanıktır. Kendisi ile barışık değildir.

Su tavşanı ünlüleri: Russell Wong, Ming-Na, Michael Jordan, William Baldwin, Edgar Bergen, Rick Rubin, Bob Hope, Tatum O`Neal, Vanessa Williams, Roch Voisine, Quentin Tarantino, Julian Lennon, Joan Crawford, Conan O’Brien, Jet Li, Mike Myers, Johnny Depp, George Orwell, George Michael, Helen Hunt, Phoebe Cates, Lisa Kudrow, Xuxa Meneghel, Isaiah Washington, Whitney Houston, Hiro Kanagawa, Tori Amos, Lia Chang, Elisabeth Shue, Anita Mui, Dermot Mulroney, Brad Pitt.

 • Çin Burcu Fare

  Fare Burcunun Çince Adı SHU Farenin Burcunun Saatleri 23.00 – 01.00 Farenin Burcunun Yönü Kuzey Farenin Burcunun Mevsimi Kış …
 • Çin Burcu Yılan

  Yılan Burcunun Çince Adı SHE Yılan Burcunun Saatleri 09.00 – 11.00 Yılan Burcunun Yönü Güney - Güneydoğu Yılan Burcunun Mevsim…
 • Çin Burcu Maymun

  Maymun Burcunun Çince Adı HOU Maymun burcunun Saatleri 15.00 – 17.00 Maymun burcunun Yönü Batı, Güneybatı Maymun burcunun Mevs…
 • Çin Burcu

  Çin Burcu Çin takviminde 60 yılda bir tekrar eden bir döngü üzerine sistemini oluşturmuştur. Bu sistem ayın devri ile güneşin hareketine göre belirlen…
 • Çin Burcu Öküz

  Öküz Burcunun Çince Adı NIU Öküz Burcunun Saatleri 01.00 – 03.00 Öküz Burcunun Yönü Kuzey - Kuzeydoğu Öküz Burcunun Mevsimi K…

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.