Çin Burcu Öküz

(25 oy) 4/5 20880
Yorum Yaz

Öküz Burcunun Çince Adı NIU
Öküz Burcunun Saatleri 01.00 – 03.00
Öküz Burcunun Yönü Kuzey – Kuzeydoğu
Öküz Burcunun Mevsimi Kışın Sonu
Öküz Burcunun Ayı Ocak
Öküz Burcunun Elementi Toprak
Öküz Burcunun Yönü Yin
Öküz Burcunun Taşı Akik
Öküz Burcunun Gezegeni Satürn
Öküz Burcunun Rengi Sarı – Mavi
Öküz Burcunun Eşiti Oğlak Burcu
Öküz Burcunun Anlaştığı Burçlar Fare, Yılan, Tavuk
Öküz Burcunun Kişiliği Metodik, ciddi, sabırlı, azimli, çalışkan, hırslı, geleneksel, pratik, mantıklı, inançlı, katı, toleranssız

Çin Astrolojisine Göre Öküz Burcunun Özellikleri

Öküz mücadele, çalışma ve azim ile kazanılan zenginliği simgeler. Öküz burcu işini sabır, çalışma ve yakınmaksızın yerine getirir. Hedeflerini gerçekleştirmede çok inatçıdır. Öküz burçları hedefine ulaşmada engellerden korkmaz.

Öküz burçları doğuştan liderdir. Gerçek potansiyelini ortaya çıkarması için uygun bir ortamın bulunması ve ortamın sessiz ve uyumlu olması gerekmektedir. Mantıklı ve sistemli bir akla sahiptir. Çok az konuşur. Fakat oldukça zekidir. Soru sorulduğunda, açık ve anlamlı cevaplar verir. Oldukça bireyseldir ve yalnızdır. Pratikliği ve bağımsızlığı onu sıkıcı yapabilir. Hayal gücü eksiktir. Bu durum onu aşırı gerçekçi kılar. Tartışmadan hoşlanmaz. Davranışları veya söyledikleri bir şeye neden olacaksa bu duruma neden olmamak için vazgeçebilir. Gergin ortamlar dengesini bozar. İyi çalışmak için sessizliğe ve güvene ihtiyacı vardır.

Öküz Burçlar’ı kişileri insancıl, fedakâr, yüksek sağduyuya sahip ve ayakları yere basan kişilerdir. Değişiklik ve ani olaylara karşı kafaları karışır. En büyük endişeleri güvenliklerini duygusal ve maddi durumlarını muhafaza etmektir. Riskleri aynı zamanda Öküz burcunun kaynağıdır. Çünkü bu riskler Öküz Burcunun olaylara çok değişik açılardan bakabilmesini sağlar.

Öküz burçlarının ciddiyetine, sakinliğine, mütevaziliğine  ve ideallerine bağlılığına saygı gösterilir.

Öküz burçları yavaş fakat sürekliliğiyle amaçlarını elde eder. Çok çalışkandır. Rekabetçi değildir. Arkadaşlığa, dürüstlüğe ve asalete değer verir. Bir Öküz Burcunun sözleri herhangi bir yazılı belgeden daha değerlidir. Birine söz verirse bunu mutlaka yerine getirmeye çalışır.

Öküz burcu duygusal ilişkilerinde kıskanç ve sahiplenicidir. Sevilmeye ve değer verilmeye gereksinim duyar. Duygularında şefkat ve sevimlilik bulunur. Çok duygusal ve tutkulu olabilir.

Öküz Burcunun Elementleri

 Odun Öküzü (1925-1985)

Öküz burçları içinde en sosyal olanıdır. Katı bir yapısı vardır. Motivasyonla birlikte, belli bir esneklikle davranabilir, yeni fikirleri benimseyebilir ve daha az inatçılık gösterebilir. İşbirliğine yatkın bir yapısı vardır. Takım çalışmasına uygundur. Hırsları sadece çok büyük projeler içindir.

Odun öküzü ünlüleri: Paul Newman, Jack Lemmon, Robert Altman, Arlene Dahl, Tony Curtis, Margaret Thatcher, Peter Sellers, Johnny Carson, Richard Burton, Sammy Davis Jr., Cristiano Ronaldo, Arielle Kebbel, Ashley Tisdale, Kaley Cuoco, Zac Hanson, Ciara Harris.

Ateş Öküzü (1937-1997)

Ateş öküzü tüm öküz burçları içerisinde en tutkulu olandır. Hırs ve inatçılığın gücü ile düşünür. Diğer öküz burçlarının aksine kibirlidir. Gösteriş yapmayı sever. İsteklerine meydan okuyan kişileri kenara itebilir. Ateş Öküz burcunun yabancı fikirlere karşı sabırsız davranmasına neden olur.  Bu durum onun ciddiyetine ve adalet anlayışına gölge düşürür.

Ateş öküzü ünlüleri:  Jack Nicholson, Morgan Freeman, Richard Petty, Bill Cosby, Dustin Hoffman, Ridley Scott, Max Baer Jr., Warren Beatty, Jane Fonda, Anthony Hopkins, Marilyn Bell Di Lascio, Aryan Khan, Chloe Moretz, Billi Bruno, William Cuddy, Bobby Coleman, Ariel Gade.

Toprak Öküzü (1949-2009)

Toprak öküzü öküz burçları arasında en sabırlı, ağır, fakat inisiyatifsiz görev anlayışına sahiptir. Hedefleri gayet açık ve belirlidir. Güvenlik ve istikrarı önemser. Amaçlarına yavaş yavaş ulaşmak ister. Hayatını iyileştirmek için şikâyet etmeksizin sürekli mücadele eder. Amaçlarını elde etmesinin toprak öküzüne her zaman bir maliyeti vardır.

Toprak öküzü ünlüleri: Ivana Trump, Jessica Lange, Billy Joel, Lionel Richie, Meryl Streep, Richard Gere, Sigourney Weaver, Bruce Springsteen, Princess Yasmin Aga Khan, Sissy Spacek, Don Johnson, Charlie Chaplin.

Metal Öküzü (1901-1961-2021)

 Metal öküzünün belirgin özelliği azimli ve çelik gibi sinirlere sahip olmasıdır. İsteklerinde ve bunu nasıl elde edeceği konusunda çok nettir. Fikirlerini savunmada büyük bir kapasiteye sahiptirler. Her zaman sözlerini tutarlar. Başta şiir olmak üzere öğrenmeye meraklıdırlar. Klasik müzik ve sanattan hoşlanırlar.

Metal öküzü ünlüleri: Walt Disney, Louis Armstrong, Marlene Dietrich, Zeppo Marx, Gary Cooper, Dr. Max Euwe, Henry Rollins, Eddie Murphy, George Clooney, Dennis Rodman, Melissa Etheridge, Michael J. Fox, Enya, Barack Obama, Virginia Madsen, Woody Harrelson, Princess Diana, Heather Locklear, Meg Ryan, Peter Jackson.

Su Öküzü (1913-1973-2033)

Su öküzü öküz burçları içerisinde en sabırlısı, sessizi ve idealist olanıdır. En büyük özelliği organizasyon kabiliyetidir. Fikirlerini ifade etmek için doğru zamanı bekler. Akılcı, mantıklı ve bir işi yaparken konsantrasyonu en yüksek düzeydedir. Herhangi bir olumsuzluk karşısında sakin davranır. Olumsuzluk sona erene kadar sabırla ve azimle davranır.

Su öküzü ünlüleri: Lloyd Bridges, Gerald Ford, Burt Lancaster, Vivian Leigh, Mary Martin, Kate Beckinsale, Dave Chappelle, Tori Spelling, Neve Campbell, Mayte Garcia, Tyra Banks, Jason Behr.