Çin Burcu Maymun

(25 oy) 4/5 23930
1 Yorum

Maymun Burcunun Çince Adı HOU
Maymun burcunun Saatleri 15.00 – 17.00
Maymun burcunun Yönü Batı, Güneybatı
Maymun burcunun Mevsimi Sonbahar
Maymun burcunun Ayı Ağustos
Maymun burcunun Elementi Metal
Maymun burcunun Yönü Yang
Maymun burcunun Taşı Zümrüt
Maymun burcunun Gezegeni Venüs
Maymun burcunun Rengi Beyaz ve Mor
Maymun burcunun Eşiti Aslan Burcu
Maymun burcunun Anlaştığı Burçlar Fare, Ejderha, Horoz
Maymun burcunun Kişiliği Zeki, esprili, çok yönlü, asil, cömert, bağımsız, alaycı, huzursuz, sadakatsiz, vefasız

Çin Astrolojisine Göre Maymun Burcunun Özellikleri

Maymun burcu çok yönlü fakat vefasız özelliğinden dolayı aktör, araştırmacı, mucit olarak hayatlarında yer edinebilirler.  Zeka ve çeviklik açısından çok büyük yeteneklere sahiptirler. Doğuştan gelen yaratıcılığı ve öğrenme merakı Maymun Burçlar’ı dâhiler haline getirir. Etrafında olan biten her şeyi kolayca kavrayabilir. Büyük projelerde etkin ve pratiktir.

Maymun burcu birisi ona ters düşer, onu geçer veya onu görmezden gelirse öfke ve hınç besleyebilir. İçerisindeki güvensizlik onu büyüklük kompleksine iter ve isteği ne olursa olsun onu elde etmeye çalışır. Maymun Burçlar’ı esprili, zeki, alaycı fakat ahlaki eksikliğe sahip kişiler olarak görünürler. Maymun Burcu kolayca ikiyüzlü olabilirler.

Maymun Burçlar’ı için hayat eğlenceli bir oyundur. Bu oyunu arkadaşlarıyla iyi oynayabilmek için bir takım niteliklere ihtiyaç bulunmaktadır. Etrafındaki kişilerde bu nitelikleri arar.  İyi bir dinleyicidir. Bu özelliği nedeniyle farklı çevrelerden bilgi edinebilir. Bazen edindiği bu bilgileri caka satmak amacıyla etrafına gösterir. Ani başarıları onu kendini beğenmiş kibirli bir kişiliğe sürükleyebilir.

Maymun burcu başkalarının hisleriyle ilgilenmez. Davranışları başkaları tarafından zarar verici, saldırgan ve kaba bir tutum olarak algılansa da, umursamaz sadece kendi keyfine bakar.

Maymun burcu aşk hayatında birini güzel sözleriyle kolayca baştan çıkarabilir. Aşık olmakta zorlanır. Kendisinin her şeyin üzerinde olduğuna inanır. Tutkulu hisler onu asla memnun etmez. Gerçek ve samimiyetten daha farklı bir şeydir onun istediği. Bu nedenle hiçbir zaman aşk hayatında birine bağımlı olamaz, onu isteklerini yerine getiremez.

Maymun Burcunun Elementleri

Odun Maymunu (1944-2004)

Odun maymunu aile bütçesi, organizasyon ve ev işleri yapmada inanılmaz yeteneklidir. Her zaman başarı ve prestij peşinde koşar. Bu nedenle sürekli huzursuzluk duyar ve başka meselelere girmeksizin bu ihtiyaçlarına odaklanır. Memnuniyetsiz ruh hali ile zorlukları görmeksizin amacına ulaşmak için yolunda yavaş yavaş ilerler. Hiçbir zaman başarısızlığı kabul etmez. İlerleme gereksinimi onu yeni buluşlara ve ufuklara yönlendirir.

Odun maymunu ünlüleri: Jerry Springer, Diana Ross, George Lucas, Rudolph Giuliani, Michelle Phillips, Jacqueline Bisset, Michael Douglas, Danny DeVito, Eleanor Roosevelt.

Ateş Maymunu (1896-1956)

Maymun burçları arasında en enerjik olanıdır. Doğal liderlik özelliği bulunmaktadır. Kendini bilen, özgüveni yüksek ve iradeli bir karakterdir. Doğuştan rekabetçi olması nedeniyle bazen anlamsız hareketlerde bulunabilir, akıl dışı davranabilir. Karizmatik özelliği nedeniyle kendini kabul ettirir. Liderliği sayesinde de kolayca insanları yönetebilir. Ateş elementi ona zirveye tırmanması için gereken enerjiyi ve canlılığı sağlar. Ancak bu durum bazen ateş maymunun inatçı yapabilir. İlişkilerinde güvensiz ve kıskançtır.

Ateş maymunu ünlüleri:  F. Scott Fitzgerald, Andy Garcia, Kelly Curtis, Tom Hanks, Chris Isaak, David Copperfield, Carrie Fisher, Bo Derek, Björn Borg, Randy Jackson, Sela Ward.

Toprak Maymunu (1908-1968)

Toprak maymunu huzurlu ve mütevazı bir maymun burcudur. Fakat amacına ulaşmada göstermiş olduğu kabiliyet ile çevresinde kabul görür. Toprak elementi maymun burçlarına sakinlik ve iç gözlem sağlar. Çalışmaya ve gelişmeye açık bir kafayla kültürel konulara ilgi duyar. Hayır işlerinde alışılmamış derecede fedakardır. İlişkilerinde dürüsttür.

Toprak maymunu ünlüleri: Jennifer Aniston, Kelly Hu, Margaret Cho, Lucy Liu, Brendan Fraser, Howard Stern, Hugh Jackman, Naomi Watts, Will Smith, Gillian Anderson, Robert Rodriguez, Céline Dion, Tony Hawk, Molly Ringwald, Kelly Hu, Bette Davis, Jimmy Stewart, Estée Lauder, Lyndon Johnson, Ian Fleming.

Metal Maymunu (1920-1980)

Metal maymunu bağımsız fakat savaşçı bir ruha sahiptir. Sürekli hedeflerinin peşinde koşar. Maddi konularda müthiş derecede hırslıdır. Zengin olmak için iki üç işi bir arada yapabilir. Doğuştan çalışkan, hırslı ve pratiktir. Yüksek kariyer ve güç için savaşır. Tasarrufludur. Üzerinde titizlikle çalıştığı ekonomik meseleler için risk alır. Metal elementi Maymun burçlarına yaratıcılık sağlar. Bu metal maymununun güzel sanatlarda başarılı olmasına neden olur.

Metal maymunu ünlüleri: Channing Tatum, Gisele Bündchen, Alicia Keys, Justin Timberlake, Jake Gyllenhaal, Pope John Paul II, Yul Brynner, Shelley Winters, Peggy Lee, Walter Matthau, Mickey Rooney, Chelsea Clinton, Chien-Ming Wang, Brian McFadden, Lucy Lee, Jason Schwartzman, Venus Williams, Jessica Simpson, Kaylani Lei, Kristen Bell, Macaulay Culkin, Isaac Hanson, Vanessa Minnillo, Christina Aguilera.

Su Maymunu (1932-1992)

Maymun burçları arasında en konuşkan olanıdır. Başkalarının hedeflerine ulaşması için yardımda bulunur. İnce hassasiyetini insanların doğasını ve insanlar arasındaki ilişkileri anlamakta kullanır. Su elementi maymun burcuna hedeflerine ulaşması için irade sağlar. Zorlukları önemsemeden hedeflerine yavaşça ve sessizce ulaşmak, isterler. Düşüncelerini hiçbir zaman açık biçimde söylemezler. Aşırı hassas yapısı nedeniyle çabucak kırılırlar.

Su maymunu ünlüleri:  Alden Richards, Johnny Cash, Elizabeth Taylor, Debbie Reynolds, Neile Adams, Peter O’Toole, Meaghan Jette Martin, Jazmin Grace Rotolo, Emily Osment, Matt Savage, Selena Gomez, Cole Sprouse, Dylan Sprouse, Demi Lovato, Miley Cyrus.

 • Çin Burcu Köpek

  Köpek Burcunun Çince Adı GOU Köpek burcunun Saatleri 19.00 – 21.00 Köpek burcunun Yönü Batı, Kuzeybatı Köpek burcunun Mevsimi …
 • Çin Burcu Domuz

  Domuz Burcunun Çince Adı ZHU Domuz Burcunun Saatleri 21.00 – 23.00 Domuz Burcunun Yönü Kuzey, Kuzeydoğu Domuz Burcunun Mevsimi…
 • Çin Burcu Öküz

  Öküz Burcunun Çince Adı NIU Öküz Burcunun Saatleri 01.00 – 03.00 Öküz Burcunun Yönü Kuzey - Kuzeydoğu Öküz Burcunun Mevsimi K…
 • Çin Burcu

  Çin Burcu Çin takviminde 60 yılda bir tekrar eden bir döngü üzerine sistemini oluşturmuştur. Bu sistem ayın devri ile güneşin hareketine göre belirlen…
 • Çin Burcu Kaplan

  Kaplan Burcunun Çince Adı HU Kaplan Burcunun  Saatleri 03.00 – 05.00 Kaplan Burcunun  Yönü Doğu - kuzeydoğu Kaplan Burcunun  M…

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.

 • anyela

  YAAAAAAAAAAAAAAA BURCUM YOOOOOOK Offffffffffff