Çin Burcu Köpek

(21 oy) 4/5 21213
Yorum Yaz

Köpek Burcunun Çince Adı GOU
Köpek burcunun Saatleri 19.00 – 21.00
Köpek burcunun Yönü Batı, Kuzeybatı
Köpek burcunun Mevsimi Sonbahar sonu
Köpek burcunun Ayı Ekim
Köpek burcunun Elementi Toprak
Köpek burcunun Yönü Yin
Köpek burcunun Taşı Elmas
Köpek burcunun Gezegeni Satürn
Köpek burcunun Rengi Deniz mavisi, turuncu, kırmızı
Köpek burcunun Eşiti Terazi Burcu
Köpek burcunun Anlaştığı Burçlar At, kaplan
Köpek burcunun Kişiliği Sadık, Dürüst, Konuşkan, Zeki, vefalı, çok yönlü, neşeli, nazik, itaatkâr, organizatör, içgüdüsel

Çin Astrolojisine Göre Köpek Burcunun Özellikleri

Köpek burcu çok özverili ve empati sahibidir. Özellikle birisi adaletsizliğe uğramışsa, cesaretle ve çabucak onun yardımına koşar. Arkadaşları onun güvenilir bir insan olduğunu bilirler. Sır saklama konusunda köpek burçları daha güvenilir birisi yoktur. Köpek burçları mutluluk veren ve yardımsever insanlar olduğu gibi aynı zamanda iyi bir tavsiyecidir.

Köpek burcunun en temel özelliği dürüstlüğü, sadakati ve vefasıdır.  Prensiplerle hareket etmesi köpek burcunu Çin burcunun en muhafazakârı olmasına sebep olur. Sürprizleri ve ani değişimleri sevmez. İşbirliği ve adalet duygusu çok fazladır. Etrafındaki insanlar kendisine çok güvenir.

Köpek burcunun ruh hali değişkendir. Sakinleşmek için kendini izole edebilir. Ailesini korur. Her zaman vereceği bir tavsiye vardır. Problemlerini eşiyle mutlaka paylaşır. Melankolik ve kötümser ruh hali nedeniyle depresyona girebilir. Ona yardım etmek isteyen kişiler onun kötümser ruh haline bürünebilirler. Gündelik yaşamı analizler ve eleştirilerle geçer. Her zaman en kötüyü düşünür. Bu şekilde yaşamanın bir kader olduğunu düşünür.

Köpek burçları iş hayatında çok anlayışlıdır. Olayların ve ilişkilerin arkasındaki gerçek nedenleri kolayca anlayabilme yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte iş hayatında yerini koruyabilmek ve yaptıklarını savunabilmek için yeterli güce sahip değildir.

Köpek burçları duyguları çok belirgindir. Olup biteni mutlaka eşi ile paylaşır. Sevildiğine inanmak istemez. İlişkilerin biteceğini düşünür. Aşkta çok tutkulu değildir. Kaygıları ve günlük meşgaleleri hayatını kaplar. Geleneklere aşırı değer verir.

Köpek burçları görev duygusuna göre hareket eder. Yapması gereken bir iş varsa bunu tamamlamadan ayrılamaz. Bunu yaparken gözü dünyayı görmez. Bu yüzden bazen çok inatçı olabilir. Bu durum etrafındaki insanlara sıkıcı gelebilir. Görevini kimse ile paylaşmak istemez. Fakat gözü büyük başarılarda da değildir. Sadece en iyisini yapmaya çalışır.

Köpek Burcunun Elementleri

Odun Köpeği (1934-1994)

Odun köpeği köpek burcunun en özverili ve cömert olanıdır. Başarısını ve maddi kazancını sevdiği insana adar. Yabancıları sevmez, şüphe duyar. Ancak kendi ailesine ve arkadaşlarına karşı şefkatli ve sevgi doludur. Odun elementi onu diğer köpek burçlarından daha istikrarlı yapar. Dürüst ve saygın bir kişiliktir.

Odun köpeği ünlüleri: Zachary Smith, Ralph Nader, Alex Etel, Jemma McKenzie-Brown, Jane Goodall, Justin Bieber, Shirley MacLaine, Pat Boone, Donald Sutherland, Samantha Boscarino, Barbara Eden, Aki Aleong, Jake Austin, Justin Bieber, Sophia Loren, Liliana Mumy, Billy Van, Cayden Boyd, Wyatt Smith, Brigitte Bardot, Nat Wolff, Judy Dench, Carl Sagan, Elvis Presley, Bob Denver, Zachary Smith, Dakota Fanning.

Ateş köpeği (1946-2006)

Ateş köpeği büyüleyici ve çekici bir kişiliktir. Neşeli ve kendinden emin görünür. Çekiciliği onu partilerin vazgeçilmezi yapar. Karşı cins ile ilişkilerinde çok başarılıdır. İdealizm ile birleşen dürüstlüğü ve samimiyeti ateş köpeğinin önemli projeleri başarmasında en önemli etkendir.

Ateş köpeği ünlüleri:  Donald Trump, Steven Spielberg, Uri Geller, Gregory Hines, Sandy Duncan, Liza Minnelli, Ed O’Neill, Tim Curry, Cher, Andre the Giant, Reggie Jackson, Natalya Arinbasarova, Sylvester Stallone, Jenny Jones, Cheech Marin, Candice Bergen, Loni Anderson, Bill Clinton, Connie Chung, Ivan Reitman, Tommy Lee Jones, Susan Sarandon, Oliver Stone, Suzanne Somers, Sally Field, Joe Dante, Jimmy Buffett, David Bowie.

Toprak köpeği (1898-1958)

Toprak köpeğinin en temel özelliği güç ve iradedir. İş yaşamında ihtiyatlı ve yapıcı davranır. İlişkilerde ve tartışmalarda her zaman adaletli davranır. Taraf tutmaz. Aşkına sadıktır. İstikrarlı bir sevgilidir.

Toprak köpeği ünlüleri: Bruce Campbell, M.C. Escher, Rene Magritte, Nick Park, C.S. Lewis, Sharon Stone, Gary Oldman, Alec Baldwin, Andie Macdowell, Michelle Pfeiffer, Jennifer Tilly, Drew Carey, Julia Nickson-Soul, Annette Bening, Prince, Angela Bassett, Kevin Bacon, Alannah Myles, Madonna, Jeffrey Weissman, Joan Jett, Steve Guttenberg, Michael Jackson, Kate Bush, Lenny von Dohlen, Bebe Neuwirth, Tim Burton, Sade, Yoko Shimada, Jamie Lee Curtis.

Metal Köpeği (1910-1970)

Metal köpeği köpek burçları arasında en katı ve eleştirel olanıdır. En küçük kural ihlalini bile kaldıramaz. İdealisttir. Eğer başarılması gereken adil bir hedef varsa istek ve azim ile bu hedefi elde etme yolunda ilerler. Düşmanlarına karşı saldırgan olabilir. Metal elementi köpek burçlarına katılık sağladığı gibi disiplin de sağlar. Sorumluluk hissi en üst düzeydedir.

Metal köpeği ünlüleri: Mac Dre, Linn Berggren, Bai Ling, Kirk Alyn, Melissa McCarthy, Uma Thurman, David Niven, Jay-Z, Byung-hun Lee, Jacques Cousteau, Mother Teresa, Queen Latifah, Mariah Carey, Yuma Nakamura, Vince Vaughn, Art Chudabala, Shizuka Kudo, Paulette Goddard, Tina Fey, Saif Khan, Kam Wu-Seong, Mary J. Blige, Akira Kurosawa,

Su Köpeği (1922-1982)

Su köpeğini düşünce ve içgüdü karakterize eder. Su elementi köpek burçlarına düşmanlarının farklı yönlerini ve düşüncelerini anlamada yardımcı olur. Su köpeği diğer köpek burçlarına göre daha müsamahakârdır. Çekici kişiliği sayesinde etrafında bir süre kişi olur. Bu kişiler onun adaletine inanır ve tavsiyelerine kulak verir.

Su köpeği ünlüleri: Yoko Maki, Charles Schulz, Kumi Koda, Seth Rogen, Hideaki Takizawa, Jack Kerouac, LeAnn Rimes, Judy Garland, Kelly Clarkson, Kat Von D, Ava Gardner, Elisha Cuthbert, Song Hye Kyo, Doris Day, Carl Reiner, Kirsten Dunst, Beatrice Arthur, Kristy Wu, Christopher Lee, Kyoko Fukada, Samia Smith, Shun Oguri, Prince William

 • Çin Burcu Öküz

  Öküz Burcunun Çince Adı NIU Öküz Burcunun Saatleri 01.00 – 03.00 Öküz Burcunun Yönü Kuzey - Kuzeydoğu Öküz Burcunun Mevsimi K…
 • Çin Burcu Ejderha

  Ejderha   Burcunun Çince Adı: LONG Ejderha Burcunun Saatleri: 07.00 – 09.00 Ejderha Burcunun Yönü: Doğu – Güney Doğu Ejderha B…
 • Çin Burcu Koyun

  Koyun Burcunun Çince Adı YANG Koyun Burcunun Saatleri 13.00 – 15.00 Koyun Burcunun Yönü Güney, Güneydoğu Koyun Burcunun Mevsim…
 • Çin Burcu

  Çin Burcu Çin takviminde 60 yılda bir tekrar eden bir döngü üzerine sistemini oluşturmuştur. Bu sistem ayın devri ile güneşin hareketine göre belirlen…
 • Çin Burcu Kaplan

  Kaplan Burcunun Çince Adı HU Kaplan Burcunun  Saatleri 03.00 – 05.00 Kaplan Burcunun  Yönü Doğu - kuzeydoğu Kaplan Burcunun  M…

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.